556 Shares 6705 views

Galaretki ciasto z owoców. Galaretka ciasto bez pieczenia: Zdjęcia przepisu

Istnieje wiele powodów, aby gotować pyszne ciasto. Tylko w lecie, w upale, nie chce stać w piecu. Ale w tym przypadku, może być odpowiednie ciasta bez pieczenia. Przepisy (zdjęcia takie desery są przedstawione poniżej) musi istnieć w każdym kulinarnym notatniku. Ale to szczególne miejsce wśród nich należy do galaretki ciasta z owocami. A sprawa jest ich lekkość i świeżość. To jest to, czego potrzebujesz w upalny letni dzień.

Ciasto "Broken glass"

Ta łatwa do przygotowania ciasta galaretki bez pieczenia może także żądać tytuł kulinarnego dzieła. A wszystko dzięki jego wspaniałej wzroku, nie przypominające marmur, nie szkło. Do jego przygotowania jest wymagane:

– 6 torby różnokolorowych galaretki (kontrastujące barwy, tym bardziej będzie piękny ciasta);

– gotowe herbatniki (można wstępnie piec lub wymienić miękkie ciasteczka);

– 1 litr śmietany (jeśli chcesz lżejsze ciasta, można zamiast wziąć jogurt naturalny lub owocowy);

– 2 filiżanki cukru (jedynie połowa może być stosowany do jogurtu owocowego);

– 50 g żelatyny (wstępnie nasączone w małej ilości wody, pęcznienia i rozpuszczania w łaźni wodnej).

Jak ugotować kisiel ciasto „Broken Glass”?

Gotową saszetki galaretki gotować zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Ważne jest to, że jest dobrze zmrożone. Dlatego też, jeśli recepta jest zaproszony 200 ml wody, to lepiej wziąć 150-180 ml. Rozcieńczyć w różnych formach i umieścić w lodówce do zakończenia zestalania się. Tymczasem, pokroić ciasto na małe kostki. Po stwardnieniu żelu, ale także pocięte na kostki.

Teraz możesz zrobić śmietanę. W tym celu, ubij śmietanę lub jogurt i cukru we wspaniałej masy. Na koniec dodać żelatynę i nawet rozwiązły bata ponownie. Ważne jest to, że jest dobrze rozproszone, i nie było żadnych grudek. Teraz jesteś gotowy do montażu ciasto. Najlepiej kauczuku silikonowego. Jeśli używany jest metalowy, konieczne jest, aby utorować folią spożywczą.

W dolnej części dziobka trochę kwaśnej śmietany, a następnie umieścić barwy herbatników i galaretki. Z drugiej strony, są warstwy kremu, herbatniki i galaretki. Więc powtarzać aż do wyczerpania wszystkich produktów. Wstawić do lodówki do całkowitego zestalenia. Następnie ostrożnie obrócić i położyć na talerzu. Na życzenie ozdobić owoce i jagody. Podczas gdy ciasto „rozbite szkło” i tak wygląda oszałamiająco.

Galaretki ciasto z kiwi

Kiedy ludzie mówią o tym, jak gotować galaretka ciasto z owocami, zaleca się stosowanie wszystkich ale kiwi. Fakt, że tną one żelatynę. I nie galaretka po prostu nie działa. Ale w tym kiwi Cake – główny składnik, i że nie przeszkadzają. Wystarczy znać pewien sekret, który pozwoli gotować ten deser.

Co jest potrzebne?

Aby przygotować ciasto nie trzeba tak wiele produktów. Do podstawy ciasto trzeba wziąć 400 gramów kruchych ciastek ( „Jubileusz”, „na kawę” i tak dalej. G) i 150 gramów masła. Do warstwy głównej z kiwi 4, 2 torebek gotowych galaretką o smaku kiwi i 25 gramów żelatyny. Na drugim żelu: 750 gram kremu, 500 ml mleka, 35 g żelatyny, 200 g cukru i wanilii smak.

Także dla ozdoby mogą zrobić kolejne kiwi, czekolada i kokos. Wszystko to sprawi, że ciasto owocowe i galaretki jeszcze bardziej interesująca. Chociaż głównie goście zaskoczy i zachwyci swoją niesamowitą cięcie. Warto zauważyć, że w tym przepisie może być zawsze zastąpiony przez którykolwiek z kiwi i jagody w sezonie.

Sposób wytwarzania

Przygotowanie dzielonej formy o średnicy 28 cm i położyć przylegających folii tak, że krawędź zawieszania. Pomoże to łatwo uzyskać ciasto z niego. Stopić masło i miesza z pokruszonych ciasteczek w miękiszu. Powinien dostać kruchy, ale raczej mokrej masy. Podziel się spodzie formy i wygładzić. Oczyścić lodówkę tak długo jak oni przygotować się do drugiej warstwy.

Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć główny składnik kiwi. Że owoc nie jest trawiona galaretkę, muszą być poddane obróbce cieplnej. W tym celu, kiwi należy oczyścić, pokroić w cienkie plasterki i włożyć do garnka. Do tego 100-150 ml wody, trochę cukru smak i szczypty kwasu cytrynowego. Gotować na średnim ogniu, aż kiwi nie zmieni kolor. Oznaczać mniejszą pojemność niż w podstawowej formie, i rozpuścić w niej gotową galaretkę zgodnie z instrukcją. Do tego należy dodać kiwi z syropem cukrowym i już spuchnięte i rozwiązły żelatyny. Dobrze wymieszać i wstawić do lodówki na 4 godziny. Jeśli można, można, a przez dłuższy czas. Podziel się na bazie piasku w środku.

I ostatnia rzecz, którą trzeba zrobić, aby przygotować tort z galaretki owocowe – jest tłuszcz mleczny. Wlać żelatyny do kontenera i wlać prawie wrzącego mleka. Mieszać, aby uniknąć grudek i schłodzić do temperatury pokojowej. Osobno ubić śmietanę z cukrem, aż masz grube i puszyste masy. Na koniec dodać waniliowy lub waniliowy esencja smaku. Krem ma być cloyingly słodki, ponieważ będzie on nadal być rozcieńczony z mlekiem. Cienkim strumieniem, bez przerwy mieszając, wlewać mleko w postaci kremu z masy żelatynowej. Wszystko jest dobrze raz wstrząsnąć i wlać uzyskany mieszaninę nad galaretki kiwi. Przechowywać w lodówce, aż do całkowitego zestalenia.

Następnie ostrożnie wyjąć zderzaki i przesunięcie filmu i kiwi ciasto na talerzu cięcia. Pamiętaj, aby ozdobić według własnych upodobań. Być może najważniejszą rzeczą w tym deser jest to, że poprzez inny centralny galaretki, można za każdym razem, aby przedstawić różne ciasta z owocami. zdjęcie cięcie w każdym razie będzie zaimponować znajomym.

Dietetyczne ciasto suflet z owocami

Być może kolejna niesamowita cecha, która może mieć tylko galaretka ciasto z owocami – jest dietichnost. Tym samym kaloryczność deseru – zaledwie 800 kalorii na cały tort lub 100 kcal w posiłku. Sporo, prawda? Szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że okazuje się pełne i pyszne ciasto bez pieczenia.

składniki

Potrzebujemy:

– funt beztłuszczowej jogurtu (dowolny, ale nie ziaren);

– 400-500 ml każdej kompot owocowych oraz (może to być brzoskwinie, gruszki, truskawki, jagody);

– 4 gramów stewii (naturalny środek słodzący, miodu może być stosowany albo zamiast syropu Agawa) ;

– 100-150 g świeżych owoców lub owoce (wziąć odpowiedni smak puszki);

– 9 arkusze żelatyna;

– 9 g (jeden pakiet) Proszek żelatyny.

Jak gotować?

Podział formy o średnicy 18 cm folii vystelit spożywczą. Zamiast tego, może to trwać dowolną ilość pojemności 1,5-2 litrów, a następnie można zrobić ciasto z galaretki owocowe, zmieniając kolejność warstw. Zapoznaj się z kompotu owocowego, dodać stevia do nich i 2 łyżki kompot. Zemleć w mieszalniku. Oddzielnie moczone w wodzie liści żelatyny przez 10 minut. Dobry ściśnięcie i rozpuścić w niskiej temperaturze w 50 ml cieczy. Dodaj więcej gorąco do masy owoców i pokonać aż zwiększy swoją objętość i nie rozjaśnić. Następnie dodać pastę ser i dobrze wymieszać. Umieścić w formie i poczekać aż ostygnie. To zwykle trwa około 2-3 godzin.

Podobnie jak inne ciastka galaretki z owocami (zdjęcie powyżej), jest wielowarstwowa. Na drugiej warstwie owoców i jagód dobrze umyte, aby uporządkować i umieścić ją na wierzchu serem suflet. Wskazane jest, aby robić to ostrożnie i zrobić najpiękniejsza, ponieważ będą one doskonale widoczne w przezroczystej masie. Pozostałego soku oraz sproszkowanej żelatyny galaretki gotowania zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Może być stosowany, w tym półproduktu. Wlać owoców i ponownie usuwa się w lodówce, nawet przed całkowitym krzepnięcia.

Oczywiście, na to potrzeba czasu, aby gotować galaretki ciasta bez pieczenia. Przepisy (desery zdjęcia zawsze hit) będzie wymagało pewnych umiejętności, ale nie muszą zawierać piec na gorące dni. Tak, i jeść je na ciepło jest znacznie bardziej przyjemne.