252 Shares 9884 views

Lobio Przepis – Jak Ancient World

Lobio – gruzińska potrawa narodowa. W tłumaczeniu z gruzińskiego lobio oznacza ziarno. W Gruzji lobio gotowane w specjalnych instytucjach, które są nazywane salobio. Przepis lobio bardzo stary, kiedy zaczął się przygotować – nikt nie pamięta. Lobio klasyczny wykonany jest ze specjalnego rodzaju kręcone fasoli, zwanej fasola hiacynt.


Aby przygotować to danie można użyć jako niedojrzałych zielonych strąków i dojrzałego zboża. Dziś lobio przygotowany jak w zielonej fasoli i zbóż, najlepiej czerwone. I nie należy mylić, wymyślił nazwę – czerwony i zielony lobio. Lobio zielona fasola gotowana tylko w sezonie, więc najczęstszym danie z suszonej fasoli.

Przepisy potraw gruzińskich Obecnie istnieje wiele. Ziarna mogą mieć różne kolory: jeden kolor, cętkowany, paski, przerywaną, ale jest szczególnie rozpowszechniona na czerwono. Jeszcze ważniejsze, co odróżnia od siebie receptury lobio jest przyprawa. Prawie każdy gruziński gospodyni ma swój własny lobio receptury. Typowym daniem jest nie tylko w Gruzji, ale także w wielu innych krajach.

Teraz powiemy, jak gotować lobio z czerwonej fasoli. Suche czerwona fasola, więc szybko gotowane, moczone przez kilka godzin w wodzie. Woda zmienia się dwa razy, uszkodzone ziarna są usuwane. Przed gotowaniem fasoli przemyto, a następnie wlano do wody, tak, że pokrywa się gotować pod przykryciem przez kilka godzin aż do odparowania wody.

Jeśli fasola jest gotowana, a woda była w lewo – to osuszony, ale jeśli woda nie wystarczy – uzupełnić wrzątkiem. To danie można przygotować w postaci kaszy, a także w całej postaci. Jak gotować fasola lobio że będzie odwoływać się do wszystkich?
Proponujemy Państwu bardzo ciekawy przepis, który łączy obu tych gatunków. Aby ugotować potrzebne są następujące składniki:

* Czerwona fasola 800 g
* Cebula 4 sztuki
* 2-3 ząbki czosnku
* Olej roślinny
* Kolendry, kolendry 2 łyżeczki mielony, sól morska
* 2 łyżki octu winnego

Ziarna przemywano zimną wodą i gotowano przez 15 minut, po czym woda jest odprowadzana. Po tym, zalać fasolę ponownie wodą i gotować do miękkości przez około dwie godziny, dodając w razie potrzeby woda. Teraz trzeba pritoloch fasola, tak aby stać się połowę kaszy ziarna.

Drobno posiekane cebule należy smażyć na oleju roślinnym i wymieszać z rozgniecionych ziaren kolendry i posiekaną drobno, dodać zgnieciony czosnek, kolendrę i ocet. Dodać sól do smaku. Okazuje się bardzo smaczne fasoli owsiankę.

Lobio może być chuda – z orzechami i ziołami oraz obfite – mięsa, sera i jaj. Aby przygotować to danie, fasola w puszce nie pasuje.
fasoli ciąg, z którego przygotowują zielony lobio, zwany także warzyw. Jeśli ziarna świeże, z tylko łóżko, a następnie lobio z zielonej fasoli gotowanej na raz, bez moczenia. A jeśli go kupić w sklepie lub na rynku, trzeba godzinę lub dwie, aby umieścić w zimnej wodzie, a następnie usunąć żyły. Zielona lobio można wytwarzać z konserw strąkach i mrożonych.

Zielona lobio gotowane z baraniny. Boczek należy pociąć na kawałki, doprawić solą i pieprzem i usmażyć na patelni. Następnie trzeba dodać drobno posiekaną cebulę i dusić przez 15 minut z mięsa. Fasoli strąków należy pociąć na kawałki o wielkości 4-5 cm, dodawanie do mięsa i wlać bulion wrzenia. Danie duszone aż aż mięso jest gotowane, a następnie wypełnić zgnieciony czosnek, dodać paprykę, pietruszkę i miętę zieloną i trzymał przez pół godziny, do pikantnych przesiąkniętej przypraw i aromatów zieleni.

W innym wykonaniu receptury lobio zielona fasola zawierają jaja zamiast mięsa. 1 kg trzeba zielonych ziaren, 2 szklanki wody lub bulionu 3-4 cebula, pietruszka, pieprz, sól, 150 g roztopionego masła i 3 jaja. Kiedy fasola będzie gotowy i strąki wrzeć, jego zaprawiony pokrojone warzywa i dusić przez 10 minut w roztopionym masłem. Egg machnięcie i zalać fasolę. 3-4 minut posiłek był gotowy, a to może doprowadzić do stołu, ale może najpierw i cool.