856 Shares 9384 views

Anri Sheno, lekarz-dietetyk z Francji: tajemnice uzdrawiania

Nazwa francuski dietetyk Anri Sheno stał się legendą dla tych, którzy oglądają ich zdrowia i diety. Ponad czterdzieści lat lekarz – twórca nowego kierunku w SPA-przemysł – bioontologii rozwiązuje problemy, takie jak nadwaga, toksyn organicznych, zmęczenia, stresu i starzenia się.

biografia

Henry urodził się w 1943 roku w Tuluzie w katalońskiej rodziny chłopskiej. W czasie wojny wielu krewnych zginęło, a chłopiec był wychowywany przez dziadka, który uważał, że po szkole chłopiec jest lepiej pracować w polu. Jednak przyszły dietetyk zainteresował się antropologii, biologii, a po podstawówce poszedł do college'u. Po Henry opuścił uczelnię, by służyć w Algierii, gdzie został dogłębnie studiować biologię morską i bioenergetyczne psychologię. Po powrocie z wojska, facet poszedł na uniwersytet.

Raz Henry dostał wykład bioaesthetics. Po wypowiedzi prowadzącego, wstał i krytykowana. Następnego dnia zadzwonił do organizatora i zaprosił na wykłady. Był to punkt zwrotny dla wielkiej dietetykiem. Ponieważ prace rozpoczęły się na przyszłych lekarzy, co było ciekawe, ale brał dużo siły i energii.

We wczesnych latach siedemdziesiątych, Henri skonfigurować Fitokosmetyki produkcyjnych i medycynie. Później otworzył klinikę w Cannes, gdzie główną specjalność – medycyna zapobiegawcza. Ciężka praca wywarła wpływ, a ciało dał awarii. Pewnego dnia po prostu zemdlał. Lekarz poradził odpoczynek i przyszły dietetyk przyszedł do Sardynii, gdzie przemyśleć swoje priorytety w życiu. Prawie umarł z przepracowania, zdał sobie sprawę, że za opiekę profilaktyczną opiekę zdrowotną – główny sens życia i powinien zacząć z jakości żywności. Tak było klinika Pałac Merano i wellness program Espace Henri Chenot.

Henry posiada doktorat z psychologii. W 1999 roku Anri Sheno tworzy bioontologiyu, na podstawie – holistycznej wizji ludzkiego ciała. W 2004 roku założył bioontologii Academy, aw 2008 – bioontologii laboratorium. Lekarz – Prezes i założyciel Międzynarodowego Stowarzyszenia Fitokosmetyki. Z jego techniką, udał się w całej Europie, szerzenie idei zapobiegania chorobom poprzez konferencje, korzystając odżywiania, medycyny chińskiej i zdrowego stylu życia.

dietetyk rodzina

Podczas jego pobytu we Włoszech Anri Sheno poznał swoją przyszłą żonę, Dominique. Żona – wsparcie i pomoc lekarza. Że Dominic monitoruje menu w Pałacu Merano. W słynnym dietetyk dwójką dzieci. Syn mieszka w Ameryce, w San Francisco, i jest zaangażowany w kosmetyce i bio-dodatków. On zarządza siecią SPA-salonów. Córka Caroline – artystą.

Anri Sheno – pisarz

Pierwsza książka „Energy Diet” została napisana w 1984 roku, dzięki pacjenta do dietetyka, znanego lidera wydawnictwa Rizzoli. To właśnie on zaproponował, aby pisać książki dla jego wydawnictwa.

Anri Sheno wydała książkę użyteczne dla tych, którzy oglądają ich zdrowia.

rok

nazwa

1.984

"Energy Diet"

1994

"Naturalna równowaga – Body Ecology"

1998

„Źródła Zdrowia”

2005

„Tajemnica kodu zdrowia”

2008

„Każda minuta życia”

2010

Cure de santé

2011

"Detox: zdrowsze, młodszy, szczuplejszy"

Writer i dietetyk pisze książki i publikacje naukowe są nie tylko związane z zawodem, ale także dla jego rodziny. Anri Sheno publikuje książkę o swoich innowacyjnych metod i zintegrowanego terapii żywności detox.

Klinika w Pałacu Merano: zdrowie i uroda Laboratory

W centrum odnowy biologicznej znajduje się w malowniczej górskiej miejscowości we Włoszech. Głównym celem proponowanego programu – aby przywrócić witalność poprzez harmonię ciała i duszy. Oczyszczanie organizmu, utraty wagi, a indywidualnie wybrane zabiegi kosmetyczne spowolnić proces starzenia. wykwalifikowany zespół lekarzy wykorzystuje podstawowe zasady lekarza-dietetyka w oparciu o bioontologii.

Integralną terapia detox

Z biegiem czasu, organizm gromadzi się szkodliwych substancji wraz z jedzeniem i piciem, tzw żużla. Metabolizm i metabolizm jest zakłócany, a żużel gromadzi się w tkankach i stawów. Lekarz podjął detox programu, który oczyszcza organizm z toksyn i poprawia funkcjonowanie wszystkich systemów życiowych człowieka. W samym sercu systemu odzyskiwania jest indywidualnie dopasowane diety, specjalne drinki z ziół, oczyszcza organizm, odwodnienia i zabiegów anti-aging. W książce Anri Sheno „Tajemnica kodu zdrowia” powiedział o sposobie autora oczyszczenia i uzdrowienia.

zasady detox

Francuski dietetyk był detoks podstawowych zasad, aby pomóc w przygotowaniu ciała do oczyszczania toksyn:

 • Należy zwrócić uwagę na sen: ekstra reszta jest niezbędna do regeneracji.
 • Nie stosować środków przeczyszczających w celu oczyszczenia i wypij szklankę ciepłej wody. W przypadku normalnego funkcjonowania jelita mogą być stosowane detox soki. Receptą francuskiego dietetyka: Weź 30 g świeżych nasion lnu, otręby, czarne melasy i owsa. Wymieszać, dodać szklankę wody, rodzynki i figi. Możesz dodać miód i pić w ciepłe lub zimne.
 • Zrównoważyć swoją dietę do łatwego przyswajania składników odżywczych i zwalczaniu zakażeń. Dieta powinna być obecna olej rybny, przeciwutleniacze, wapń, magnez, witaminę C oraz probiotyki, które przywraca mikroflorę jelitową.
 • Śledź detox menu. Dieta powinna zawierać ziarna i bogate w błonnik warzywa, cebulę i czosnek. Na czczo rano i wieczorem wypić szklankę wody z cytryną. W zimie, można dodać miód. Często chodzić na świeżym powietrzu, czytanie i słuchanie muzyki.
 • Dostroić się do detoksykacji jak dobrym nastroju – w oparciu o oczyszczanie organizmu. Odpocząć, cieszyć się życiem i spróbować znaleźć harmonię z otaczającym światem.
 • Skorzystać z zabiegów spa. Przed uruchomieniem programu odnowy zrobić mieszankę opartą na oleju sezamowym i peeling z soli morskiej. Pocierać ciała mieszaniny i przemywa wodą z mydłem i oliwa z oliwek.
 • Detox pić soki: to pomaga oczyścić jelita z toksyn i zanieczyszczeń.
 • Każdego dnia, należy zwrócić uwagę na aktywność fizyczną nie wyczerpującym treningu trzy razy w tygodniu, a proste szkolenia przez pół godziny. Trenuj swój mózg – czytać książki i rozwijane.
 • Użyj trzydniowy detox diety raz w miesiącu. Promuje przypływ siły i energii, entuzjazmu i chęci prawidłowo odżywiać.
 • Nie przesadzaj: podczas oczyszczania główną zasadą ciała – moderacji.

System menu odzyskiwania francuski dietetyk

 • 6: 00-6: 30 – Pierwsze śniadanie: trochę owoców i herbat ziołowych;
 • 10:00 – obiad: owoce, mocna kawa (w ograniczonych ilościach, woda pitna);
 • 13: 00-13: 30 – Obiad: surówka i mączki z węglowodanów (na przykład ryżu);
 • 17:00 -frukty;
 • 19: 00-19: 30 – Obiad: zupy jarzynowej, produkty białkowe sałatki (ryb, drobiu lub mięsne).

pokarmy białkowe mogą być spożywane na obiad, i węglowodany – na kolację.

W książce Anri Sheno „Detox: zdrowsze, młodszy, szczuplejszy,” można zobaczyć inne zalecenia od francuskiego dietetyka.

Przydatne produkty do żywienia

Lekarz-dietetyk zaleca spożywanie ryb – łosoś, sardynki, tuńczyk, anchois. Ostrygi i ślimaki – źródła białka i minerałów, w związku z tym użyteczne do organizmu. Lepiej jest mieć białe mięso (kurczak) niż czerwone, wieprzowiny, cielęciny. Żywności powinna zawierać minimalną ilość soli – wymienić naturalne przyprawy.

Całkowicie wykluczyć z diety produktów mącznych, alkohol, tłuste mięso i dodać sojowe, owoce, warzywa i zioła.

Zacznij dzień z soków zielonych i kwaśnych. Nie zaleca się pić je na pusty żołądek, jest możliwe dla niektórych czas, aby pić wodę z miodem i cytryną. W ciągu dnia na przemian sok z naparów ziołowych lub herbat, ale nie pić czarną herbatę, a nie nadużywać kawy. Sok świeżo przygotowane, lub witaminy, zwłaszcza witaminy C, nie zostaną zachowane.

Anri Sheno poczyniła wielki wkład do rozprzestrzeniania medycyny prewencyjnej, którego celem – właściwego żywienia i stosowania naturalnych produktów, równowagi między umysłem a ciałem.