468 Shares 6245 views

Jak i dlaczego do prowadzenia USG miednicy u kobiet?

USG miednicy mniejszej u kobiet jest prowadzone w celu zidentyfikowania nieprawidłowości lub chorób narządów płciowych, a także monitorowanie postępu ciąży. Badanie ultrasonograficzne jest oparte na zasadzie przenikania i odbicia powierzchni tkanki ultradźwięków, co sprawia, że możliwe jest uzyskanie obrazu na ekranie monitora. Odróżnić brzucha i przezpochwowe USG miednicy.


USG jamy brzusznej polega badanie narządów i tkanek przez brzuch, przezpochwowe USG – Bezpośrednie wprowadzenie czujnika do kobiecej pochwy.

USG miednicy mniejszej u kobiet vyvit umożliwia różne patologie i choroby. Należy zauważyć, że USG jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny sposób. Miednicy USG w ciąży pozwala na monitorowanie rozwoju płodu i stan łożyska.

USG miednicy u kobiet pokazano w cyklu miesiączkowym, upławy, ból brzucha, za ciężkie i skąpe miesiączki, krwawienia z genitaliami. Przeprowadzenie badania w celu identyfikacji i monitorowania ciąży płód.

USG miednicy mniejszej u kobiet odsłania różne choroby zapalne, nowotwory łagodne lub złośliwe, pozwala na monitorowanie urządzenia pęcherzyków jajnika podczas planowania ciąży lub płodność leczenia. Również w tym badaniu podano w celu wykrywania uszkodzeń w pęcherza lub cewki moczowej.

USG jest najbezpieczniejszym i najbardziej pouczające metoda badań w czasie ciąży, co pozwala na monitorowanie rozwoju dziecka oraz stan kobiety w ciąży. Nowoczesne urządzenia do USG pozwala poznać płeć dziecka przed urodzeniem.

Przed dołączeniem do biura nam przynieść pieluszkę, na której leżysz, jak również ręcznik do wycierania resztek żelu ze skóry. W niektórych urzędach i przychodniach trzeba mieć zmianę obuwia.

Gdy ultradźwięki brzucha warunkiem jest napełnianie pęcherza. Godzinę i pół przed badaniem należy użyć około 1,5 litra wody, a nie mocz.

Przezpochwowe badanie nie wymaga szkolenia przed podjęciem zalecane, aby opróżnić pęcherz.

USG w czasie ciąży wykonywane brzusznych, i nie wymaga żadnego szkolenia.

Zalecana USG povodit po wypróżnieniu.

Badanie nie trwa dłużej niż 15-20 minut. Pacjent leży na kanapie i odsłania brzuch podczas badania jamy brzusznej lub usuwa bieliznę podczas przezpochwowe badanie. Brzucha (poprzez brzucha) ultradźwięków jest wykonywana za pomocą określonej z czujnika wstępnego smarowania skóry w miejscu żelu badania. Przezpochwowe badaniu (przez pochwę) polega na wykorzystaniu sondy pochwy, który jest umieszczany na prezerwatywy i smaruje z żelu. Jest on wprowadzany do pochwy i jest obracany pod różnymi kątami, dzięki czemu można zidentyfikować i ocenić patologię organów państwowych.

W zależności od rodzaju schorzenia lub choroby lekarz może zdecydować o przeprowadzeniu USG w określonych dniach cyklu, który zapewni najbardziej wiarygodne informacje.

USG w celu określenia ciąży w stosunkowo wczesnym stadium rozwoju. Wczesne wiek ciążowy jest określana przez sondę pochwy. Z pomocą ultradźwięków określić ciąży pozamacicznej, która pozwala zaoszczędzić zdrowie i życie kobiet.

USG miednicy zalecane jest, aby spędzić trochę czasu w roku, jako środek zapobiegawczy. USG w profilaktyce najlepiej jest wykonać na piątym-siódmym dniu cyklu. Ustalenia muszą dostarczyć lekarzem prowadzącym w celu oceny stanu i rozpoznania (jeśli to konieczne). Cena badania zależy od jakości użytego sprzętu i kwalifikacji lekarza.