396 Shares 8838 views

Jak wybrać płytę główną: kilka ważnych punktów

Podjąwszy na samodzielnego montażu nowego komputera z oddzielnych elementów, trzeba dobrze orientować się w jaki sposób wybrać płytę główną ( „główną”, płyty głównej). Pomimo faktu, że ten element systemu komputerowego bezpośrednio wpływa na wydajność dość znacznie, błędy w doborze może w przyszłości służyć przyczyną pewnych trudności. Każdy kolekcjoner ma swój własny punkt widzenia na temat procedury doboru komponentów. Niektórzy uważają, że konieczne jest, aby rozpocząć z procesora i płyty głównej i innych komponentów „bind” go do rdzenia obliczeniowego. Inni jednak uważają, że montaż platformy zaczyna się od „głównej”. W związku z tym, trzeba dobrze zrozumieć, jak wybrać płytę główną, ponieważ wpływa na charakterystykę przyszłego systemu. W rzeczywistości oba poglądy mają prawo do istnienia. Dobrze, aby zrozumieć , jak wybrać płytę główną, to jest konieczne w każdym przypadku. Ponieważ jest to w rzeczywistości, z podstawą, które choć nie są bezpośrednio zaangażowane w obliczeniach, ale jest używany do wiązania wszystkie składniki razem.


Wybór płyty głównej

Na procesorach nurtu rynkowe dostarczanych przez dwie firmy – Intel i AMD. Chociaż podstawowe polecenia są ze sobą zgodne, projektowania i logiczne rozróżnienie nie jest możliwe stworzenie uniwersalnej płyty głównej, dzięki czemu można pracować z dowolnym procesorem. Tak więc, zanim kupisz „główną”, musimy zrozumieć, że to faktycznie oznacza i kolejny wybór procesora do konkretnej firmy. Niektóre karty działają tylko z AMD, jak inne – tylko z Intelem. Konieczne jest również, aby zwrócić uwagę na rodzaj gniazda, które jest daleko od uniwersalny.

Pamięć o dostępie swobodnym

Ponieważ producenci procesorów przeniósł kontroler pamięci wewnątrz układu, konsumenci byli niemal pozbawione możliwości wyboru dowolnego typu RAM. Tak więc, jeśli wcześniej nie były deski, które obsługują standardowe moduły DDR2 i DDR3, nowoczesny typ rozwiązania jest określana wyłącznie przez procesor. Dlatego też, jeśli z jakiegoś powodu trzeba wspierać przestarzałe układy DDR2, trzeba wybrać strój, zaprojektowany do pracy z tego rodzaju pamięci. Ogólnie rzecz biorąc, możemy polecić, aby zwrócić uwagę na liczbę gniazd dla modułów – im więcej, tym lepiej (a nie słuchać konsultantów że wystarczy 2 !!!).

Szczeliny dylatacyjne i porty

Przybysze podane na forach na pytanie „Jak wybrać płytę główną”, często zastanawiam się, co złącza musi być obecny na „głównej”. Choć większość nowoczesnych modele są wyposażone tylko jeden lub dwa złącza PCI-E 16 i kilka PCI-E 1, zaleca się, aby wybrać rozwiązanie z co najmniej jednym gnieździe klasycznego magistrali PCI. Pozwala to, jeżeli jest to konieczne, aby połączyć praktycznie dowolną kartę rozszerzeń. Ważne jest, że złącze dla kart rozszerzających się w wystarczającej odległości od PCI-E 16. W przeciwnym razie dyskretny wymiarów karty graficznej, która jest połączona z płytką obwodów drukowanych można ich system chłodzenia, aby całkowicie zablokować dostęp do złącza PCI.

Ilość portów-USB musi być wystarczająca, aby połączyć wszystkie planowane urządzeń. Jeśli chcesz LPT lub COM wsparcie, to zdecydowanie powinien skupić gdy wybrany.

Dla wymagających klientów, ma sens, aby skupić się na płytach głównych z obsługą USB i trzeciej wersji PCI-E 16, najnowszej wersji.