683 Shares 8366 views

Błąd drukarki Canon B200: Możliwe przyczyny i rozwiązania

Jeśli nie wszyscy użytkownicy, które są wykorzystywane w codziennej pracy urządzeń wielofunkcyjnych firmy Canon, wiele z nich często zaobserwować pojawienie się błędu drukarki Canon B200. Kod ten jest, oczywiście, może być oznaką nieprawidłowego działania na planie fizycznym (z tego, co w rzeczywistości, zwykle związane awarie tego typu). Jednak nie zawsze tak jest. część programu też nie powinny być dyskontowane. Drukarka Canon B200 błąd może pojawić się w wyniku nieprawidłowo zainstalowane sterowniki i oprogramowaniu. można rozwiązać ten problem na kilka sposobów, w tym interwencji fizycznych i oprogramowania. Pierwsza opcja powinna być używana tylko w przypadku, gdy własne narzędzia programowe, jak instalowane podczas instalowania sterowników nie działają.


Co robi błąd B200 drukarki Canon?

Zgodnie z ogólną zasadą, każdy, kto ma do czynienia z takiej awarii, zobaczyć na ekranie komputera komunikat wskazujący, że nastąpiła awaria i drukowanie nie jest możliwe.

Drukarka wiadomość (B200 kod błędu) może wydać zarówno w języku rosyjskim lub angielskim. Najczęściej wynika to z fizycznego uszkodzenia pojemników z głowicy drukującej lub nieutwardzona.

Główny błąd

Niektórzy właściciele urządzeń tego typu uwierzyć, że awaria drukarki Canon MP550 (błąd B200) zapewnia tylko z tego powodu, że ma problem fizycznym i głęboko myli. Oprogramowanie z kont również nie lekceważyć. Przynajmniej kierowców tak dokładnie.

Pierwszym narzędziem, aby wyeliminować problemy

W najprostszym przypadku wszystkich urządzeń producenta można użyć standardowego i uniwersalne rozwiązanie problemu.

Załóżmy, jeśli próbujesz drukować awarię pochodzi z kodem B200 (wystąpił problem z drukarką Canon MG5340). Średnia remedium na taką sytuację, nawiasem mówiąc, w odniesieniu do wszystkich urządzeń drukujących, które można wymienić czyszczenia kolejki wydruku.

Odbywa się to dość prosto, jeśli pójdziesz do pliku sekcji drukarki po wywołaniu z menu w zasobniku systemowym. Tu można skorzystać z kolejki drukowania linii czyszczenie. Jednak metoda ta nie zawsze pomaga. Może ta sytuacja jest, że błąd B200 (drukarka Canon MG5340 czasami produkuje) obserwuje się nawet po tym. W tym przypadku, nawet jeśli urządzenie jest siecią, wystarczy ponownie uruchomić terminal komputerowy. Gdy uruchamia drukowanie rozpoczyna się automatycznie (pod warunkiem, gdy komputer, do którego urządzenie jest podłączone bezpośrednio).

wkłady zamienne

Głównym problemem z kaset, gdy błąd drukarki Canon B200 może być związane z faktem, że nie wolno używać oryginalnej kasety i chińskiej.

W konsekwencji może to doprowadzić do przegrzania głowicy drukującej. Można go łatwo i spalić (lub oplavitsya). Więc co o wymianie wkładów atramentowych, należy zadbać wcześniej.

mycie

Jeśli jednak, a następnie wydała zawiadomienie, że doszło do awarii B200 (Wystąpił błąd drukarki Canon), należy rozważyć mycie.

Odbywa się to dość elementarny, nawet bez użycia specjalistycznych narzędzi i instrumentów (można użyć narzędzia do zarządzania oprogramowaniem, które zostały zainstalowane podczas instalacji sterownika).

Jak zaoszczędzić skaner?

Fakt, że w pierwszej kolejności, czy takie niedopełnienie cierpi drukarki – nie jest tak źle. W rzeczywistości, większość urządzeń Canon reprezentować MFP z zaawansowanymi funkcjami.

Z reguły, drugi najważniejszy jest skaner. Ale to jest coś tylko i może być aktywowany, nawet jeśli drukowanie nie działa. Po prostu trzeba się trzymać pewnych szpilki na pokładzie z taśmy. Użyciu przezroczystego albo półprzezroczystego taśmy nie jest zalecane jako narzędzie diagnostyczne dla określenia układu, jak nieroboczy (w zależności odpowiedzi od styków).

Izolować wszystkie niezbędne kontakty z tagiem 2k i 5k. W drugim przypadku możliwe jest użycie zwarcia 4k / 5k. Przynajmniej opiniach użytkowników w sieci wskazują, że takie działania pomagają w prawie 99 procentach przypadków na 100. Ale wykonywać takie operacje, by tak rzec, na własne ryzyko, ponieważ jest to fałszywy ruch może doprowadzić do awarii urządzenia wielofunkcyjnego , A potem, jak mówią, nie grzesz Oberschöna.

Canon Drukarka: B200 kod błędu. Pytania zainstalować sterowniki

Sterowniki urządzeń są także odgrywa rolę. Jeśli drukarka Canon B200 pomyłkę, czasami problem może być na biegu jałowym, brakujące lub nieaktualne sterowniki.

Najprostszą metodą jest uznawana za aktualizację oprogramowania drukarki ze standardowej „Device Manager” z wybierając odpowiednią pozycję w menu PCM lub z właściwości działowych.

Jednak instalacja sterownika zostanie wykonane z własnych baz danych systemu Windows, które nie zawsze sprzyja prawidłowej pracy producenta urządzenia. Dlatego podczas instalacji odpowiedniego oprogramowania lepiej jest użyć alternatywnych źródeł: płytę dołączoną do zakupu drukarki lub pobrane sterowniki ze strony producenta poprzez wyszukiwanie za pomocą ID dev i VEN. Właściwości ID sprzętu wybrać najdłuższą linię.

Na oficjalnej zasobu producenta sprzętu można znaleźć najnowszą wersję oprogramowania sterującego i kierowców. Jeśli nie chcesz zrobić ręczne wyszukiwanie, można użyć narzędzia do automatycznej aktualizacji sterowników. Są idealne program jak Booster kierowcy, szczupły kierowców, DriverPack rozwiązanie lub coś innego w tym stylu. Takie aplikacje są w stanie zainstalować aktualizację dla kierowcy bez udziału użytkownika (wystarczy tylko potwierdzić instalowanie aktualizacji Search jest kompletna). Jednak same programy do ich Updater będzie stale być na starcie, ale można je wyłączyć (zmiana będzie musiała zostać przeprowadzona w trybie ręcznym).

W systemach Windows poniżej dziesiątego wersji jest używany do dostępu do menu „Run”, który jest przewidziany polecenie msconfig i Windows 10 elementów avtozagrzuki można natychmiast wyłączyć w „Task Manager» (Win + R + taskmgr). Można również użyć standardowej kombinacji 3-palcowy (Ctrl + Alt + Del), co jest z pewnością znany każdemu użytkownikowi czynienia z awaryjnym zamknięciu wisiał programów i aplikacji. W każdym przypadku można zrobić dostęp bardzo łatwe.

Mogę pozbyć się błędów B200 w ogóle?

W zasadzie, uważa się za z tego typu błąd można pozbyć się na etapie jego powstania.

Bardzo powszechna opinia, aby zaradzić tej sytuacji jest fakt, że w normalnej instalacji bezprzerwowego zasilania. Awarie na B200, lub 400 Kody mogą pojawić się w wyniku banalnego braku napięcia, nie wspominając o nadmiar normę (co, niestety, nie należą do rzadkości). Przy wyborze UPS trzeba zacząć od podanych cech, ponieważ nasze 220 V AC są niezgodne z przyjętymi w Ameryce czy Europie wynosi 110 woltów DC jako standard dla krajów zachodnich.

Dodatkowo, jako opcja mogą być wykorzystywane nie tylko bezprzerwowego zasilania. Jako jeden z najskuteczniejszych środków odpowiednie ustawienie regulatora napięcia. Skoki i wahania w naszych sieciach elektroenergetycznych nie są rzadkością. I często kończy się niepowodzeniem z kodem w komunikacie B200 ( „błąd drukarki Canon wystąpiło”) może wystąpić z tego powodu.

Niektóre wnioski

W rezultacie, możemy powiedzieć, że problem drukarki Canon jest dość powszechne, a to nie zawsze jest związane wyłącznie do fizycznego uszkodzenia samych urządzeń. Elementy oprogramowania również odgrywają ważną rolę. Te sterowniki lub dodatkowego oprogramowania, mające na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania urządzenia, są integralną częścią funkcjonowania dowolnego typu sprzętu.

W ogóle, jeśli wystąpi błąd drukarki Canon tego rodzaju, to jest bardzo źle. Faktycznie, konieczne jest rozważać kwestię wymiany sprzętu. W najlepszym przypadku można spróbować skontaktować się z najbliższym punktem serwisowym (tak można, jak mówią, pozbyć się trochę krwi). Z drugiej strony, jeśli nie jest to możliwe, można zastosować wyżej opisanych metod rozwiązywania problemów, jednak będzie musiał działać na własne ryzyko.

Jednak, aby mieć pewność, że lepiej nie ryzykować i natychmiast zastosować do dowolnego centrum serwisowego. Uważa się, że interwencja w instrukcji obsługi urządzenia może tylko pogorszyć i tak już złą sytuację. Nie wyklucza się, że drukarka wtedy można po prostu wyrzucić na wysypisko. Ale sam sprzęt jest dość kosztowne. Tak więc, przed podjęciem decyzji w sprawie realizacji niektórych działań, pomyśl sto razy, tak że ręczna interwencja lub inne tego typu działania nie prowadzą do efektu bardziej niszczycielskim (i fakt ten może się zdarzyć, ale wtedy trzeba zbierać owoce własnej rozwiązłość wybranych metody).