685 Shares 7124 views

Rozmiar ma znaczenie: gdzie rosły największą dynię na świecie?

Być może żaden człowiek na świecie, który nie jest zaznajomiony z magicznej opowieści o Kopciuszku. I każdy zna rolę w życiu sieroty, który stał się szczęśliwy księżniczka, grał w squasha. Wystarcza na małą ilością magii – i zwykłych warzyw stał się luksusowy autokar. Dzisiaj, zamiast stosować nawozy magia, mogą rosnąć tego olbrzyma.

mistrzowie dyni

Pierwszy rekord świata dynia ustawić Uilyam Uornok. W 1900 roku udało mu się rozwijać masę owocową z 181 kilogramów. Cztery lata później, Uilyam Uornok złamał własny rekord hodując dynię do 1,5 kg cięższy. Bypass lider rolnik sztuki było możliwe dopiero w 1976 roku. Bob Ford przedstawił publiczności i jury dynia o wadze 204 kg. Po czterech latach w konkursie dyni ma nowego lidera – Howard Dill. Przez dwa kolejne lata owoce uprawiane rolnik jest zwycięzcą wystaw. W 1980 roku, największy na świecie dynia ważyła 208 kilogramów, a rok później ten sam rolnik pojawił się na wystawie z wynikiem 15 funtów więcej!

Jednak ta płyta była krótkotrwała. Trzy lata później, Howard Dill pokonać Norm Gallagher. Efektem jego pracy było owocem o wadze 277 kilogramów. Palm w 1986 roku, zdobył Robert Genkenz. Melon, przedstawił im ważył 304 kg. Trzy lata później, Gordon Thomson był w stanie wyhodować dynię wynosi 38 kg więcej. Ale liczba ta nie staje się ostateczny rekord świata. Trzysta siedemdziesiąt kg dyni ważyć-rekordzista w 1990 roku. A w 1993 roku nastąpił nowy osiągnięcie – owoce o wadze 400 kg! Do roku 2012, dynia potwór ważył ponad tonę! Wśród liderów – RON Uolles i Tim Metison. Jednak tytuł „papieża dyni” został przydzielony do szwajcarskiego Beni Mayerom. największa dynia na świecie pod koniec 2014 waży ponad 1000 kg.

Beni Mayer: Jak został ogrodnikiem dyni króla?

W 2014 roku w Ludwigsburg, Niemcy zebrali 15 rolników z Włoch, Belgii, Niemiec, Holandii i innych krajach. Dostawa ogromne dynie wymaga sporo wysiłku – ciągniki, dźwigi i dziesiątki portierów pomógł przetransportować gigantyczne owoce. Każda dynia poddane kontroli i waży na specjalnych skalach. Mieszkaniec gminy Pfugen kantonie Zurych były wystawiane na uniwersalnych dyni sąd gigantycznych rozmiarów. Szwajcarski producent winorośli trzy razy został mistrzem wyjątkowym mistrzostw. A ponieważ jego zwycięstwa zaskoczył nikogo. Pierwsze miejsce Beni Maier mógł wygrać z powrotem w 2013 roku – squash, następnie pod warunkiem, ważył około 1053 kilogramów. Jednakże, „dziecko” była błędna – ze względu na jego dwóch centimetric otworów zdyskwalifikowany. Ale rolnicy nie są od tych, którzy używali zrezygnować. Waży zwycięzcę – największą dynię na świecie – 1056 kg. Po wygranej Beni wspólny sekret rosnących gigantów.

Zastanawiam się, nawozów lub specjalne nasiona: jak rosną warzywa anomalia?

Dopóki ktoś wycofa silny wzrost złote jagody na agresywne nawozy i złej ekologii, rolnicy są pewni – uprawa melon nie wymaga niczego nadprzyrodzonego. Beni Mayer przyznaje jego melon rośnie siebie. Jako nawóz ogrodnik używa wodorostów i obornik. Pomóc dużo wody i dużo światła słonecznego. największa dynia na świecie została starannie wybrana – rolnik pierwotnie zasadzone w szklarni jego 21 odmian nasion Atlantic Giant, z Beni Maier pędy wybrano sześć najbardziej obiecujące. Z kolei wśród tych sześciu jest eliminowany połowę. I tylko trzy z kiełków może stać się ogromny owoc.

Zdjęcia największej dyni świata jest niesamowite: wagi ciężkiej przypomina złotą przebicia piłki, która odegrała gigantów! Nawiasem mówiąc, nasiona melona giganta można kupić w Internecie. Jedno ziarno będzie kosztować sto euro.

Jadalna-niejadalne: co zrobić z dyni giganta?

Miąższ jest ogromny płód nie różni się od miąższu małego melona. Ona również smaczne i pożywne. Ze względu na lekko słodkim smaku i niskiej włóknistej dyni idealny do gotowania kaszy i zupy. Ponadto, może być zachowany lub jako nadzienie do ciasta. Nawet jeśli melon nie uzyskał tytuł „największego dynia na świecie”, nie martw się. Z dowolnego dyni można przygotować pyszne dania!