467 Shares 7354 views

Liatris. Sadzenie i pielęgnacja

Liatris – piękna bylina zioło, które są coraz częściej zarówno w miejskich i kwietniki w prywatnych ogrodach. Ten kwiat jest uprawiana bardzo łatwo. Ponadto nasiona nie są drogie, a ich wysiew nie wymaga wiele wysiłku. Liatris reprodukować, sadzenie i pielęgnacja które przyniesie przyjemność ogrodnika, nie tylko przez nasiona, ale podział krzaki. Niezależnie od wybranej metody, roślina zakwitnie za kilka lat, przynosząc radość dla Ciebie i Twoich gości.


Warunki korzystania z opieki standardzie Liatris i proste, ale w domu, trzeba zwracać uwagę na niego i jego potrzeb. Coraz lepiej niż inni domu rosnąca odmiana „Liatris spikata”. Ogólnie, roślina nie wymaga zbyt wiele uwagi.

Ogólne informacje o zakładzie

Według legendy, Liatris dotarła do nas od czasów starożytnej Grecji, w tłumaczeniu z greckiego oznacza „gładki lekarzem.” Do tego rodzaju obejmuje około dwudziestu odmian. roślina Ojczyzna – Ameryka Północna. W zależności od rodzaju Liatris może mieć liściaste lub wyprostowany, proste lub rozgałęzione łodygi. Co do liści, są one umieszczone na trzpieniu w celu uzyskania szpiczasty kształt. Kwiaty – rurowy, purpurowy lub czerwono-purpurowy kolor. Są one ułożone w koszach, tworząc kwiatostan podobny uszy. Kwiaty w środku lata. Liatris jest często używany do bukietami polnych kwiatów.

Liatris: sadzenie i pielęgnacja

Jak wspomniano powyżej, uprawa perennials bardzo proste. Może być uprawiana nie tylko w plenerze, ale także we wnętrzach. Pomimo prostoty, musimy zwracać uwagę na tego zakładu. Miejsce dla kwiatem być wybrany prawidłowo: powinno być słonecznie i ciepło. Liatris przynosi wielkie ciepło, nie wymaga dużo wilgoci. Najlepszym rozwiązaniem dla zakładu – luźne i świeże gleby. Mamy również pamiętać, że najważniejszą rzeczą podczas podlewania – nie podmokłych Liatris.

Sadzenie i pielęgnacja roślin sugerować umiarkowane podlewanie w celu wyeliminowania zgniliznę korzeni i całą roślinę. Podlewanie kwiatów musi być ciepła woda. Zaletą Liatris jest fakt, że jest ona rzadko narażone na choroby i szkodniki. W większości przypadków, atak myszy kłącza Mole świerszcze i ślimaki. Skorzystaj ze specjalnych funduszy, rozłożonych na ziemi, aby ocalić skażoną Liatris.

Sadzenie i pielęgnacja: w jaki sposób i kiedy należy wyciąć?

W hodowli Liatris jest bardzo ważne, aby wiedzieć, jak go wyciąć, tak aby nie szkodzić i nie zepsuć roślin. W większości przypadków, cięte wyblakłe części potrzebne natychmiast po kwitnieniu, a to na jesieni. Przycinanie pozwoli hodowca kontrolować wysokość i kolory, aby dać im określony kształt. Należy być bardzo ostrożnym, aby nie wyciąć za dużo i nie zniszczyć kwiat.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje pomogą Ci umieścić Liatris. Sadzenie i pielęgnacja (fot potwierdza ten fakt) jest przyjemnością, a wynik będzie miłe dla oka niż rok. Więcej informacji można uzyskać z ust doświadczonych ogrodników, którzy znają wszystkie zawiłości uprawy tej rośliny, a także w wyspecjalizowanych ośrodkach ogród.