643 Shares 5086 views

Paznokci podłogi – ochronę powierzchni drewnianych

Każda naprawa czas prędzej czy później kwestia wyboru podłogi. A jeśli wolisz naturalną osłonę, prawdopodobnie będziesz musiał wybrać farby do podłogi. Wybierając na konieczność rozważenia, jakie obciążenia będzie narażona na powierzchnię: czy podłoga będzie w miękkimi kapciami, czy odbędzie się codziennie ogromną liczbę ludzi w butach ulicznych. Odporność na ścieranie – bardzo ważną funkcję powłoki ochronnej.


rodzaje powłok

  1. lakier wodny piętro – najbardziej wytrzymałe. Może być stosowany w miejscach, gdzie niemożliwe jest zastosowanie farb z rozpuszczalnikami chemicznymi, na przykład w budynkach przeciwpożarowych. W celu prawidłowego lakier i dobrze wysuszono, konieczne jest, w celu tłumienia pokój był 50%, konieczne jest zastosowanie warstwy podkładowej na rolkę.
  2. Alkidowa farba do podłogi trwalsze niż na bazie wody, ale gorsze od poliuretanowych i kwasu analogów. Składa się on z żywicy wytworzonej z naturalnych składników – olej lniany lub drewna. Z tych składników, ciecz wnika głęboko w drewno, dzięki czemu jest odpowiedni do wykorzystania tam, gdzie są duże zmiany temperatury i wilgotności. Wadą lakieru – jest nieprzyjemny zapach gryzący względu na przychodzące z lakowa. Jeśli stosuje się wiele warstw, natomiast powierzchnia jest nierówna, a suche podłogi w wysokiej temperaturze niemożliwe.
  3. Jeśli masz do ochrony powierzchni, które będą poddawane wysokim obciążeniom, zaleca się, aby wybrać lakier poliuretanowy na drewnianą podłogę. Wskazane jest, aby używać do ogrodu, schody, drzwi, ponieważ jest elastyczna i odporna. Ale ta farba zacznie bulgotać w kontakcie z wodą.
  4. Najtrwalsze podłogi lakier – kislotnootverzhdaemy. Jest on oparty obejmują formaldehyd, a powierzchnia nie musi być zagruntowane przed użyciem. Paul pozostaną nienaruszone nawet w wysokich wahań temperatury i wilgotności. Wykładzina podłogowa może być za pomocą wałka, pędzla lub pistoletów natryskowych, lecz przed operacją należy założyć maskę lub maski: paznokci również wydziela silny zapach, a po dokładnym wentylacji znika nieprzyjemny zapach.

Przy doborze lakieru

Przy zakupie spojrzeć na celu pomieszczenia: Więc do kuchni i łazienki nadaje wodoodpornych powłok oraz do salonu i schody do korzystania z odpowiednich odporna na ścieranie, dziecko zaleca się pokrycie lakier podłogowy nieszkodliwe bazie wody. Powłoki polimerowe i poliuretanowe – idealne dla przestrzeni publicznych i obszarów pracy. Jeśli lakier jest oparta na kilku szkodliwych rozpuszczalników na jego wybór należy wyrzucić.

Ilość stosowania lakieru, a zwłaszcza

Standardowy lakier zużycie stosuje jednowarstwowo – 1 litr 10 tys. m. parkiet muszą pokrywać się z trzech warstw, oprócz starterów. Dla dobrego suszenia odbywa się do temperatury powietrza nie była wyższa niż 22 °, lecz nie zbyt niski. Dzień po okładce jest już możliwe, aby poruszać się po podłodze i szafkach i sofy, pożądane jest, aby pokój po 3-14 dniach. Aby chronić podłogę przed porysowaniem na nogi mebli trzeba nosić specjalną drukowaną tkaninę wykonaną z filcu. Należy pamiętać, że drewno lekkie przyciemnienie po nałożeniu lakieru, a ciemno jest zwykle lżejsze. A czasem pod wpływem składu chemicznego koloru pokładzie może się diametralnie zmienić.