772 Shares 5030 views

Czy to możliwe, aby umieścić na drewnianej podłodze płytki? A jak to zrobić: opis procesu

dachówka ceramiczna jest uważany za idealny materiał do ścian i podłogi pomieszczeń narażonych na wilgoć, skrajnych temperatur. To, co do zasady, kuchniach, łazienkach, saunach. Jednak proces układania jest to związane z pewnymi trudnościami ze względu na dostępność odpowiedniej zasady i pewne doświadczenie w podobnych pracach w DIY. Co do drugiego, nie przyjdzie na ratunek wykwalifikowanych rąk i chęć za wszelką cenę, aby realizować swój plan. Ale na dnie – punkt sporny. Bez odpowiedniej wiedzy nie może wykonywać wszystkie prace powinny być prowadzone zgodnie z wymogami procesu, którego naruszenie jest obarczona fakt, że w wyniku złej jakości podłogi nie będzie w stanie wykonać żądaną funkcję. W rzeczywistości, do tej pory, odręcznych napraw – pracy, można powiedzieć nawet modne, więc wielu rzemieślników krajowe mają w tym względzie przynajmniej podstawową wiedzę o technologii tych lub innych prac. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, że perplex ekscentryczności w rachubę. Na przykład: „Czy to możliwe, aby umieścić na drewnianej podłodze płytki?” Zgadzam się, to nie wszyscy przyjdą do głowy, bo z reguły układania ceramicznych zwykle odbywa się na podłożu betonowym. A nie na drewnie. Czasami jednak nadal istnieją sytuacje, w których dosłownie niezbędna aby umieścić płytki na drewnianej podłodze – w wannie, na przykład, albo w kuchni domu prywatnym. Co zrobić w tym przypadku? To tylko kaprys nie rozumie niczego w obrazie i zdobienia lub gospodarz jest naprawdę możliwe? Spróbujmy odpowiedzieć na to trudne pytanie. Tak, to jest możliwe, aby umieścić na drewnianej podłodze płytki?

O kompatybilności ceramiczne i drewna

W zasadzie, można uzyskać za pomocą kilku słów. Te dwa materiały są w zasadzie zgodne. I „zaprzyjaźnić się” między nimi jest możliwe tylko za pośrednictwem specjalnych warunkach. Drzewo nie może znieść niestabilność tle temperatur, ciągle się zmienia, kiedy zmienia swój rozmiar. Łatwo jest sobie wyobrazić, co by się stało z ceramiki, na których, tak aby mówić, żyć własnym życiem tarcicę, pozostając w ciągłym ruchu. Płytki, oczywiście, zaczyna pękać i odchodzić od podstawy, na nim pod wpływem stresu będzie wyświetlana rozdrobnione. Z kolei, drzewo, szczelnie „zapakowane” w ceramice, nie może odbierać bardzo potrzebne powietrza, dzięki czemu zacznie gnić i osnowy. Na ogół okazuje rodzaj błędnego koła. Mogę złamać? Jak położyć płytki na drewnianej podłodze w łazience lub w kuchni tego samego właściciela prywatnego domu, które nie mogą oglądać bez łez, a jego wykładzinie drewna z każdym dniem staje się mniej atrakcyjny od stałej ekspozycji na wilgoć i zmiany temperatury? Powiedzmy od razu: to może być zrobione. Ale trzeba to zrobić tylko z bardzo dobrych powodów, ponieważ procedura przygotowania drewnianej podstawy zajmie trochę czasu, a ponadto wymaga bardzo szacunku kosztów, wysiłku i pieniędzy. I jesteśmy gotowi rozstać się z pierwszym i drugim? Cóż, powodzenia. Jak mówią, nic nie jest niemożliwe. Jeśli naprawdę chcesz, to dlaczego nie spróbować. Jednak musimy dokładnie zbadać proces technologiczny i wybrać odpowiednią opcję dla swojej sprawy.

Gdy procedura nie jest możliwe

Nasze domowe rzemieślnicy czasami dość kapryśna i uparta. Tutaj człowiek potrzebuje płytek na drewnianej podłodze – to wszystko. Ostatnim montowane, a następnie od niedawna, dom nie jest tu, czy niedawno rozstrzygnięty ledwo. Oto jedna opcja, gdy niestety nie grymasić. Z takiego przedsięwzięcie musiałoby dać w każdym przypadku. Ponieważ nowe drewniane podłogi, przez co najmniej trzy lata będzie jeszcze zaaklimatyzować, przyzwyczaić się do nieznanych warunkach i kurczyć, koniec, który z pewnością będzie musiał poczekać. I dopiero wtedy przeprowadzić swój plan.

Kilka słów o podstawowych zasadach

Więc, co jest atutem jako podstawowej bazy którzy określoną położyć płytki na drewnianej podłodze? Fakt, że nowa powłoka taki układ nie może być już wypowiedziane. Tak więc, jako złota rączka bazowej, prawdopodobnie będzie mieć trzy rodzaje podłóg. Jest to zużyte i straciło deski odwołania za stosunkowo mocnych legarach, podłoga wykonana ze sklejki lub płyty pilśniowej, powoduje także zniechęcenie ich wygląd, ale także zdolny do reinkarnacji, i stosunkowo silny, pozostając w stan dobry drewniane podłogi, na której chcesz dachówki r ze względu na prąd okoliczności. Niezależnie od tego, która opcja jest dostępna, przed pana domu będzie jedno zadanie: stworzyć silną i równej powierzchni Nadaje się do układania ceramicznych. Wyróżnieniem będzie taki sam rodzaj prac remontowych i ich objętości. Dlatego zanim umieścić płytki na drewnianej podłodze – łazienka, wanna, przedpokoju, kuchni, nie ma znaczenia – konieczne jest dokładne zbadanie dostępnej bazy danych i wybierz odpowiednią metodę przygotowania. Ściśle rzecz biorąc, istnieją dwa. Ten suchy i mokry wyrównania. Ale w każdym razie, trzeba pamiętać o jednej rzeczy: położyć płytki na drewnianej podłodze bez wiązań i starannego przygotowania bazy nie będą działać. Ściśle mówiąc, trudności, zwłaszcza z własnej ręki, w każdym przypadku, będzie musiał pokonać. Złota rączka w domu, aby ułatwić bardziej szczegółowo opowiedzieć o wszystkich opcji treningowych.

suchy poziomowania

Jego zasadą jest stworzenie dodatkowego szorstką warstwę pod podszewką na istniejącej bazie. Można to zrobić przez arkusze sklejki montażu – koniecznie wodoodporny – bezpośrednio z istniejącym „native” bazy, tworząc dodatkową wykładzinę z podszewką na legarach pomiędzy starym i nowym izolacji podłogi i używając ustawień kontrolowanych podłogi, zamontowany na szczycie istniejącego fundamentu noszone. Ponadto, dziś nie ma innego materiału do dyspozycji tych, którzy chcą umieścić płytki na drewnianej podłodze – gipsowo-włókniste płyty. Są one nie tylko z powodzeniem zastąpić sklejki, ale również, dzięki specjalnemu składowi, pomoże stworzyć normalny klimat dla desek baza fundamentowych.

Zalety i wady w procesie suchym

Ta opcja jest wyrównanie podłogi pod płytki jest najczęstszą. Co jest zaskakujące, ponieważ ma wiele zalet i tylko jedną wadę. Ten pierwszy odnosi się do pierwszej prędkości. Wyrównać podłogę ten sposób możesz szybko, bez przerw pomiędzy etapami, że najczęściej utrudniają proces naprawy. Ponadto, jeżeli wybrany z opóźnień, dzięki uszczelce izolacji może znacznie zwiększyć jakość powierzchni izolacji. I trzecia zaleta – ustanowienie minimalnego obciążenia na już niezbyt cech jakościowych starej podłodze. Jeśli chodzi o minusy, to jest, jak już wspomnieliśmy, tylko jedna – ta metoda wyrównania „zjada” wysokość pomieszczenia. Dlatego w pomieszczeniach z niskimi sufitami i czasami niepraktyczne, aby go zastosować.

proces mokry

W rzeczywistości, jest to ten sam krawat, różnica, która jest, że robią to na powierzchni drewnianych oraz z kilkoma zastrzeżeniami. Ten ostatni jest fakt, że, po pierwsze, powinno być lekkie (nie więcej niż trzy centymetry) W związku z tym nie bardzo dobrym stanie drewnianej podłodze, a jego niezdolność do przenoszenia ciężkich ładunków, a po drugie, aby to nie na całej powierzchni, a luka na obwodzie. Taki rodzaj pływającego wykonania. Dzięki tej sztuczki powłoką ceramiczną nie ucierpi z ruchu elementów drewnianych, które w żadnym wypadku nie mogły się uspokoić w żaden sposób.

Zalety i wady powiązania

Tutaj, w zasadzie wszystko jest dość arbitralny. Niewątpliwą zaletą tej metody można uznać to, że prawie nie ma wpływu na wysokość pomieszczenia, i ogromny minus – to samo w sobie jest wystarczająco długa procedura, która wymaga znacznych przerw pomiędzy etapami. Ale czasami ten, który szuka odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest, aby umieścić na drewnianej podłodze płytki nie można choosers. Jeśli jastrychu – jedyną realną opcją, będzie musiał zaakceptować straty czasowe.

Teraz, gdy uporządkowane z teorią, możemy przejść bezpośrednio do procesu.

Przygotowanie starą podłogę

Metody, która nie jest korzystna, aptekach wyrównania, stare podstawy promenada w każdym przypadku wymaga przygotowania. Położyć płytki na drewnianej podłodze w łazience, a także w mniejszym stopniu narażone na działanie wilgoci w pomieszczeniu bez uprzedniej naprawy i czyszczenia powierzchni podstawy nie uda.

Przede wszystkim konieczne jest, aby sprawdzić integralność desek podłogowych i zalogować się bezpośrednio. Jeśli niektóre elementy uległa pogorszeniu, należy je wymienić. Następnie trzeba usunąć farbę. Jeśli planujesz zrobić dodatkowe podłogi na legarach, wówczas podstawa nie musi być wyrównane jeśli sama będzie używany sklejki, płyt gipsowo-włóknowych, płyt wiórowych lub mokrego jastrychu, konieczne jest, aby uzbroić szlifierki i starannie skrawane wszystkie garby. Następnie stare deski podłogowe powinny być traktowane z antyseptycznym i wodoodpornego. Dostępne gniazda potrzeba możliwości kit. A następnie należy wywiercić otwory wentylacyjne. I dopiero wtedy zaczynają wyrównać.

dostosowanie procesu bez stołem

Zasadniczo, nie ma nic skomplikowanego. Jeśli utworzyć dodatkową podłogę na legarach, to pierwszy zestaw wsparcia w odstępach między 30 cm a następnie izolacja jest położony, a następnie wszystkich wszyty wodoodpornej sklejki. Jeśli planujesz wyrównać podstawę przygotowanej deptaku tylko sklejki lub włókno gips, są przyłączone bezpośrednio do podłoża za pomocą śrub. Każdy dostaje stawów obwodowych i pęknięcia trzeba zamknąć. Doskonałe do zastosowania tej pianki. Po wstępnej instalacji nowej powierzchni ziemi. Eksperci doradzają, aby nie oszczędzać i kupić „Betonokontakt”.

Zwrócić uwagę!

Ważnym punktem! Jeśli kapitan postanowił umieścić płytki na drewnianej podłodze w łazience własnymi rękami lub w łazience, to jest w tych obszarach, które są najbardziej narażone na działanie wilgoci, konieczne jest dostosowanie niezbędnej leżał na drewnianej powierzchni warstwy hydroizolacji. Może to być polietylen o grubości papieru i bitumu i papy.

jastrych

W tym przypadku, niezależnie od kolejności, w której praca wykonywana w domu, wymagana jest warstwa hydroizolacji. Następnie nałożyć siatkę wzmacniającą, a na obwodzie pomieszczenia zderzaki ze specjalnej taśmy, która jest w języku fachowców nazywany tłumik zamontowany. Pamiętaj, wspomnieliśmy, że jastrych nie powinno być monolityczna i zmiennym? Oto ogranicznik i stworzyć niezbędne warunki. Po tym może być wypełniona dowolnym odpowiednim mieszaniny do złączki. Najlepiej, oczywiście, wziąć masy szpachlowej. Po suszeniu (w tym sposobie powinny mieć co najmniej dwa tygodnie) przy użyciu startera. Na to pytanie, „czy jest możliwe, aby umieścić na drewnianej podłodze płytki” jest uważany za zamknięty. Teraz możesz. Co w rzeczywistości, czas rozpocząć po wyschnięciu podkładu.

Układanie płytek

Tak jak położyć płytki na drewnie (obraz z końcowego wyniku, patrz poniżej) podłogę? Tak, dokładnie tak samo jak wszystkim, co zwykle podstawą betonową. Teraz, po właściwego szkolenia będzie żadnych problemów. Jedyne zastrzeżenie, należy zwrócić uwagę na: kleju do płytek kupić lepiej niż zwykle, ale bardziej wytrzymałe, przeznaczone do granitu. Systemu wyboru nabolee automat układania (konwencjonalny, po przekątnej, cegła i t. D.) i rozpoczęcie procesu. Jeśli wybierzesz przekątnej, a następnie zacząć od środka. Jeśli inny sposób – z najwybitniejszych rogu do przycinania nie było zauważalne. Kompozycja klej jest nakładany bezpośrednio na podstawie, przy czym rzędy są umieszczone poniżej poziomu kontroli. Staraj się, aby warstwa klejąca nie jest bardzo gruba, ponieważ stwarza dodatkowe obciążenie na już wystarczająco silną zasadą, która jest podłoga z drewna. Po pakowania odbywa się spoinowania. Można to zrobić jeden dzień po zakończeniu procesu.

wniosek

Co można wywnioskować? Jak widzieliśmy, aby umieścić płytki na podłodze z drewna, jak to możliwe. Najważniejsze – aby sprawnie przeprowadzić wszystkie niezbędne prace przygotowawcze i tworzenia płytek dla bezpiecznego i ziemią.