617 Shares 5781 views

Lotnictwo Rosja i USA: porównanie. Strategiczne lotnictwo Rosji i USA

W całej swojej historii, ludzkość zmodernizowane metody walki. Doprowadziło to do tego, że w XXI wieku istnieją technologii wojskowych, które ze względu na jej mocy są poważnym zagrożeniem na całym świecie. Ale, jak wiemy, podobny poziom rozwoju sektora wojskowego nie zawsze tak jest. Niektóre sił zbrojnych w różnych krajach mają długą i bogatą historię powstania i rozwoju. Te w większości przypadków są one siły powietrzne.

Do tej pory, potężny samolot może się pochwalić takimi krajami jak Federacji Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych. Przez kilka kolejnych lat, dane państwowe za kulisami w pytaniu konkurują najlepszego sprzętu wojskowego i moc. W tej kwestii jest bardzo często porównywany do Sił Powietrznych, ponieważ jest to ten rodzaj sił w dzisiejszym świecie umieścić dużą liczbę zadań i funkcji. Jednak w celu przeprowadzenia porównawczej opis rosyjskiego lotnictwa i Stanów Zjednoczonych, konieczne jest rozważenie tych sektorów wojskowych oddzielnie. W ten sposób podkreślić swoje mocne i słabe strony, a także odpowiedzieć na pytanie, którego kraj posiada supremację w powietrzu dziś.

Co to jest Air Force?

Przez długi czas, siły zbrojne wielu krajów składała się z artylerii, piechoty i kawalerii. Jednak niektóre z sił zbrojnych mają dość wysoki poziom rozwoju. Jednak pojawienie się samolotu całkowicie zmienił koncepcję struktury sił zbrojnych. Już w samolocie pierwszej wojny światowej był wykorzystywany jako sposób na pokonanie siły fizycznej wroga. Jako ewolucji technicznej sektora wojskowego jest rozwijany. Pod koniec XXI wieku, lotnictwo stało się kluczowym elementem sił zbrojnych jakiegokolwiek państwa. W tym przypadku, urządzenia techniczne tego rodzaju wojsk stał się znacznie bardziej wydajne i zabójcze.

typy statków powietrznych

Rozwój techniczny sprzętu wojskowego, który rozpoczął się pod koniec XX wieku i trwa do dziś, największy wpływ mają siły powietrzne wszystkich narodów. Duża ilość sprzętu technicznego lotnictwa stanowi okazję do podkreślenia jej odrębny gatunek, a mianowicie:

1. strategicznego lotnictwa – stosowany jest w większości przypadków, w celu przeprowadzenia rozpoznania i operacji specjalnych.

2. Frontline – siły krótkiego zasięgu. Powszechnie stosowane w pokonaniu głównych sił wroga w trakcie działań wojennych.

3. transport, personel, przepisy i inne przedmioty leżące na wojskowego samolotu transportowego.

4. Ważną rolę lotnictwa sanitarnego, który jest produkowany przez dostawę rannych w miejscu opieki.

Lotnictwo Rosji i Stanów Zjednoczonych, porównanie, które zostaną przedstawione w tym artykule, jest obdarzony reprezentacji elementów sił zbrojnych powiedział. Jednak w każdym z tych krajów ma swoje specyficzne cechy. To właśnie na tej podstawie można porównać do Sił Powietrznych Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych, co dzieje się w ostatnich czasach jest bardzo powszechne. Po tym wszystkim, kraje te są najpotężniejszym militarnie. Dla szczegółowego porównania USA i rosyjskiego lotnictwa powinny być analizowane oddzielnie. Z powodu sił zbrojnych tych państw ma swoje własne cechy.

Siły Powietrzne Federacji Rosyjskiej

Lotnictwa Federacji Rosyjskiej jest dobrze wyposażony oddział służby, która jest częścią ogólnych sił zbrojnych. Aż do 2015 roku, został poddany licznym reorganizacji strukturalnej. Rezultatem było stworzenie sił kosmicznych w strukturze który zawierał samoloty i powietrzne siły obronne. Prezentowane armia ma dość bogatą strukturę. W tworzeniu niezależnego rosyjskiego lotnictwa nie było nowością. Siły Powietrzne istniały w czasach cesarskich. Zostały one utworzone w 1910 roku. Cały samolot w momencie został podzielony na oddzielne jednostki. W okresie istnienia ZSRR Sił Powietrznych osiągnął szczyt swojej potęgi.

Chrzest ognia nowego radzieckiego samolotu odbył się w Hiszpanii w czasie wojny domowej. Upadek Związku Radzieckiego oznaczał początek nowej ery. Rosyjskiego lotnictwa stała się priorytetowym obszarem finansowania publicznego, co z pewnością wpłynęło na wyposażenie techniczne tego rodzaju wojsk.

Cele i struktura rosyjskiego lotnictwa

Lotnictwo Rosji i Stanów Zjednoczonych, których porównanie zostaną przedstawione później, ma swoją własną strukturę i zadania funkcjonalne. Russian Air Force w tym przypadku realizować następujące działania sił zbrojnych, a mianowicie:

1. Odbicie agresji powietrza.

2. Ochrona stanu ataków powietrznych.

3. Powietrze wsparcie piechoty.

4. pokonanie wroga siły roboczej i innych obiektów.

5. Ochrona najważniejszych obiektów infrastruktury wewnętrznej państwa.

Jeśli chodzi o strukturę lotnictwa w Rosji, składa się z wcześniej przedstawionych elementów, które są nieodłączne w systemach wielu krajów, z klasycznym Sił Powietrznych.

Ogólne informacje o US Air Force

Należy zauważyć, że do tej pory, siły powietrzne Stanów Zjednoczonych Ameryki są najliczniejsze, sądząc po liczbie osób zaangażowanych i samolotu. Jako odrębnej gałęzi usług, Air Force rozpoczęła swoje istnienie w 1947 roku. Do tej pory, były one częścią amerykańskiej armii. W rzeczywistości, Air Force jest lotnictwo, bo w Ameryce te pojęcia związane. obrony powietrznej należy w przeważającej części armii. Lotnictwo zyskał również w trakcie istnienia jednego z najbardziej bojowych gotowych broni bojowych.

Struktura Amerykańskich Sił Powietrznych

Ze względu na dużą liczbę technicznych i fizycznych sił zaangażowanych w lotnictwie, ta gałąź ma dość rozgałęzioną strukturę. Do tej pory, to obejmuje, oprócz Ministerstwa Lotnictwa i 11 komend. W czasie swojego istnienia Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych okazał się doskonale w kolejnych kampaniach, a mianowicie:

  • w operacji dostawą bezdomnych z Wietnamu;
  • dostarczanie pomocy humanitarnej do WNP;
  • dostarczanie pomocy humanitarnej dla krajów dotkniętych tsunami w 2004 roku;
  • dostarczanie pomocy humanitarnej do Somalii.

Jednakże, nawet przy świetle cech Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i Rosji można porównać wyłącznie na podstawie wyposażenia technicznego, które jest odpowiedzialne za walkę moc.

Wyższość liczbach

Ilość sprzętu wojskowego – jest jednym z kryteriów, na który analizuje Rosja i Stany Zjednoczone Air Force. Porównanie Sił Powietrznych z tych krajów wykazały, że Ameryka przez kilka lat z rzędu jest stan dominuje w niebie. Liczba samolotów amerykańskich na podsumowaniu 2015 roku wynosi około 2 700 jednostek sprzętu wojskowego. Jednocześnie, rosyjski samolot w tej dziedzinie pozostaje w tyle za dużo. Szczelina jest obliczana nie setki lub tysiące jednostek. Tak więc, US Air Force w prawdziwej wojnie może przynieść wiele kłopotów w Rosji. W prostych słowach, amerykańscy piloci określająca liczbę. "

Do tej pory, Federacji Rosyjskiej, istnieje 1 400 samolotów, co stawia stan na trzecim miejscu po Stanach Zjednoczonych w światowym rankingu lotnictwa. W tym przypadku, taka różnica w liczbie obserwowano prawie zawsze. Na przykład, Rosja i Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w 2013 roku i był porównywany. Liczby świadczą o wyższości Amerykanów dwukrotnie.

Efektywność lotnictwa

Lotnictwa Federacji Rosyjskiej i Stanów Zjednoczonych, liczba porównań, które wykazały przewagę tego ostatniego kryterium powinno również być analizowane z pozycji roboczej. Nieporęczne arsenał amerykańskiego sprzętu bojowego nie było tak groźne bronie jeśli USA nie mają dużą liczbę baz lotniczych na całym świecie. To jest poziom operacyjnego amerykańskiego samolotu odpowiedzi raczej wysokie ze względu na rozbudowaną sieć punktów militarnych. Ten pozytywny rozwój jest spowodowany udziałem USA w NATO. Co dziwne, ale Federacji Rosyjskiej w związku z tym również nie pozostaje w tyle. Brak podstaw powietrza na całym świecie jest kompensowana przez obecność znacznych obszarach kraju. W rzeczywistości Rosja jest największym krajem na świecie pod względem obszaru, który ma pozytywny wpływ na jego wojsko.

Strategiczne lotnictwo Rosji i USA: porównanie

Jedną z najistotniejszych zalet US Air Force to sektor strategiczny, który jest reprezentowany przez bojowników. Dzisiaj ten typ maszyny są podstawą potęgi bojowej Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Ich główną cechą jest to, że prawie wszystkie Amerykańska technologia strategicznym jest przeznaczony do precyzyjnych ataków na cele na ziemi. Oznacza to, że w specjalnym wykonaniu operacji amerykańskich myśliwców są niezbędne.

Rosyjski samolot taka waga nie może się pochwalić. Tego rodzaju okazję nałożonej głównie od rodzaju bombowców frontowych, na przykład: „Su-24”, „Su -34”, „Su-25”. Zatem strategiczne lotnictwo Rosji i Stanów Zjednoczonych, który stara się porównać wszędzie, pokazując przewagę Ameryki w tym przypadku. Jednak warto zauważyć, że Rosja rozpoczęła się w 2010 roku aktywny program modernizacji i odmłodzenie jej Sił Powietrznych. W rezultacie już w 2025 roku w Federacji Rosyjskiej oczekuje się „przyjście” nowy rodzaj strategicznego bombowca PAK DA. W tym przypadku, w Stanach Zjednoczonych rozszerzył działalność swojego sprzętu wojskowego do 2030 roku. Wskazuje to na stopniowe starzenie sektorze lotnictwa amerykańskiego.

Tak więc, lotnictwo strategiczne Rosji i Stanów Zjednoczonych charakteryzuje się dużą liczbą technik i stopniowej modernizacji rosyjskiej Air Force, które z pewnością da nam przewagę nad Amerykanami w ciągu kilku lat.

Separacja jak dzisiaj

Lotnictwo Rosji i Stanach Zjednoczonych, gdzie porównanie często mówi o wyższości tego ostatniego pokazuje zacofanie technologii krajowego pod względem jakości i innowacyjności samolotów. Nawet pomimo faktu uruchomiła program „odmłodzenie” w lotnictwie, uruchomiony w 2010 roku, jak już wspomniano wcześniej, amerykańskie samoloty kilkakrotnie większa niż na poziomie technicznym urządzenia RF. Jest to bardzo negatywny czynnik, ponieważ zagraża wyniku jakichkolwiek działań wojennych ze Stanami Zjednoczonymi w naszym kraju. Problemem jest to, że dziś w Rosji jest reprezentowany przez całych urządzeń lotnictwa 4. generacji. USA osiągnęły ten postęp techniczny w latach 80-tych lat ubiegłego wieku.

W ten sposób Rosja i Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w porównaniu pokazuje przewagę jakości amerykańskich samolotów. Ponadto w Rosji od dawna są opracowywane sprzęt, który powinien stać się odpowiednikiem słynnego amerykańskiego „B-2” ( „Stealth”). W Stanach Zjednoczonych na podstawie już złożony do samolotu opracowali nową technikę.

„Rezerwat” na wypadek wojny

Warto odnotować fakt, że wszystko zaczęło rozwój techniczny – zarówno w Stanach Zjednoczonych iw Rosji – wymaga ogromnych sum pieniędzy. Ich brak znacznie spowalnia proces aktualizacji floty. W związku z tym, w przypadku działań wojennych na pełną skalę głównym konfrontacja nastąpi przy wykorzystaniu samolotów z 4 generacji po obu stronach barykady.

Amerykanie będą korzystać Klasa F-15 myśliwce F-16, F-18 i Federacja Rosyjska – samolot szturmowy "Su-2" 5 i bojowników "MiG-28", "MiG-35" .. Etc. Gdy Siły Powietrzne Rosji i USA 2014 porównano analiza wykazała, że ten sam floty reakcji. Dlatego w niedalekiej przyszłości znaczące zmiany, jak rozumiemy, nie oczekuje. Wszystkie zmiany są obliczane przez co najmniej 5 lat.

wniosek

Tak więc, artykuł US wojskowy samolot został przeanalizowany i Rosja, biorąc pod uwagę różne – wysokiej jakości i kolichesttvennyh – kryteriów. Podsumowując, należy stwierdzić, że przedstawione charakterystyki oparte są na suchych statystykach i poszczególnych odcinków użycia bojowego samolotu w obu krajach. Głównym porównanie będzie możliwe tylko wtedy, gdy bezpośrednie zderzenie z USA i Federacji Rosyjskiej, która, miejmy nadzieję, że nigdy nie zdarzy.