83 Shares 5012 views

Astra Alpine Alpine Forget-me – dekorację ogrodu

Alpine Aster to bylina, która ma poziome kłącze zlokalizowany i dość silny trzon, jest pokryta cienką, bardzo krótkie włosy. Dolne liście rośliny mają szpadel, wydłużony kształt. Górny jest poprawna forma liści, są one mniejsze. Astra Alpine ma kwiatostany, które są pomalowane w różnych kolorach od białego do żółtego i różnych odcieniach niebieskiego. Kwiatostan wyglądać kosze, ich wielkość sięga 4-5 centymetrów. Aster alpejski ma dość długi okres kwitnienia, który trwa mniej więcej od maja do czerwca. Owoc tej rośliny jest achene.

Aster alpejski. uprawa

Ten kwiat jest dość skromny w uprawie, mogą rozwijać się w różnych dziedzinach, a także łatwo toleruje zarówno ciepła i zimna. Może rosnąć w każdej glebie, ale preferuje gleby żyznej i że mają dobry drenaż. Aster alpejski jest szeroko stosowany w czasie różnych kompozycji grupy na trawnikach i ogrodach skalnych.

Roślina wymaga obfitego podlewania powinna być jednolita, ale zawsze regularny. Od czasu do czasu konieczne jest przeprowadzenie opatrunek astry, które stosowane są nawozy organiczne, jak i nieorganiczne.

Astra Alpine propagowane za pomocą nasion. Minusem jest to, że nasiona szybko tracą swoją początkową zdolność kiełkowania, więc najlepiej jest zasiane w późnej jesieni. Ale więcej niż po prostu spędzić astry rozmnażanie przez podział krzewów. Operacja ta wykonywana jest na wiosnę, a roślina jest oddzielona od razu sadzić ich stałego miejsca.

Na Ukrainie, aster alpejski wymienione jako zagrożone i chronione przez prawo, w naturze można je znaleźć bardzo rzadko.

Wiele medycyna ludowa, to zioło jest stosowany jako lek. Na przykład, w dziedzinie medycyny tybetańskiej jest stosowany w leczeniu różnych egzema, choroby żołądkowo-jelitowe i choroby układu oddechowego.

alpine niezapominajka

Roślina ta jest również bardzo często uprawiane na działkach. Jej wysokość waha się od 25-30 sentymentalizmu, owłosione łodygi roślin. Niezapominajki kwiatostan składa się z dużej liczby małych kwiatów, których wielkość indywidualnie około 5-7 mm, więc z daleka wygląda jak kwiat miski. Najczęstsze kolory są różne odcienie niebieskiego, ale można natknąć przypadkach oraz z różowymi i białymi kwiatami. Okres kwitnienia to około miesiąca, po którym roślina może być zastąpiona przez jednoroczne. Są to zarówno wystarczająco wysokie stopnie, które osiągają wysokość do 40 cm, a krasnolud, którego wysokość nie przekracza 20 centymetrów.

Forget-me-bardzo dobrze ras samosiewu. Jeżeli sprężyna do przeprowadzenia terminowej przerzedzone upraw, można uzyskać zdrowe i kwitnące rośliny ponownie. Prawie wszystkie rodzaje Niezapominajka można rozmnażać za pomocą sadzonek, a niektóre gatunki, takie jak Forget-me-Marsh, oraz propagowane przez podzielenie buszu.

Do sadzenia Niezapominajka na swojej stronie zmiany powinny być sadzone pod koniec maja, początek czerwca. Wycinki pobrane z pędów wierzchołkowych. Po umieszczeniu ich w żyznej glebie i osłaniając miejsca są bardzo dobrze aklimatyzowanego. Jeżeli sadzonki wyprodukowane wcześniej, bliżej upadku zakładu mogą kwitnąć. Obfitsze kwitnienie Niezapominajka otrzymany z cięcia odbywa się w drugim roku.

przesadzania można przeprowadzić w stanie rozkwitu. Są bardzo wygodne dla projektowania klombów początku. Preferuje żyznej gleby i obszarów lekko cieniowania. Jeśli obraz nie jest wystarczająco wilgoci, nie będzie mniej obfite kwitnienie i zanim pojawią się nasiona.

Na początku rośliny najlepiej nadają Forget-me-Marsh. Dla odpornych roślin, które są uprawiane w doniczkach, nasiona wysiewa się w kwietniu i maju.