395 Shares 977 views

Bluszcz. Jako ras i uprawianych roślin?

Roślina ta jest wiecznie zielone, kręte, należący do rodziny Araliaceae. Bluszcz pospolity (lub bluszcz) ze względu na jego płatków jest w stanie przylgnąć do praktycznie dowolnego obiektu, a tym samym kiełkujących na dużych wysokościach – do dwudziestu metrów lub więcej. Jeśli nie ma wysokich budynków lub drzew, może podróżować po ziemi.


Angielski liści bluszczu posiada podobne do serca. Kwiaty są zielonkawo-żółty kolor, mogą być obserwowane we wrześniu-październiku. Owoce tej rośliny są trujące dla ludzi, ale są bogate w żywności dla ptaków, które rozprzestrzeniają się nasiona bluszcz zawarte w ich odchodach.

Bluszcz: reprodukcja

Roślina ta jest propagowana przez sadzonek, pędów lub warstwy. Z pomocą szczepienia bluszcz uprawianych w sposób następujący: cięte sadzonki i je sadzić w małych doniczkach dla dwóch lub trzech jednostek każdy, następnie przykryć folią. Idealna gleba dla sadzonek taki piasek miesza się z ziemią z twardego drewna. Jeżeli sadzonki są korzenie powietrzne, mają znacznie większą szansę na przeżycie.

Bluszcz pędy hodowane w następujący sposób. , Pędy, które ma około dziesięciu ulotek, i umieścić go na piasku. Teraz delikatnie nacisnąć ją tak, że pozostaje na powierzchni, jak tylko liści. Po tygodniu lub dziesięć dni na łodydze w punkcie, w którym korzenie powietrzne, będzie podziemne korzenie (piasek stale nawilżać). Teraz bierzemy się do ucieczki i pokroić go tak, że uchwyt na każdego człowieka pozostają liście i korzenie. Kolejne łodygi mogą być umieszczone w wodzie, aby go dokładnie zakorzenione, a następnie trzeba włożyć do garnka.

Nawarstwianie bluszcz pospolity uprawiany jest tak łatwo. Aby to zrobić, należy wykonać długie pędy i przyciąć je do podłoża za pomocą szelek. Po pewnym czasie, gdy ziemia jest stale wilgotne i posypane ucieczka powinna pojawić się korzenie. Pozostaje tylko przesadzić roślinę w doniczce, ale należy to robić bardzo ostrożnie, ponieważ jest naprawdę nie czuje się dobrze i można łatwo zerwać w tym okresie.

Bluszcz: rośnie

Zakład nie jest tak fantazyjny. Dzieła bluszcz pospolity (na zdjęciu po prawej) został opracowany i w domu, został nazwany dom bluszcz. Jednak gleba powinna być stale wilgotne latem obficie podlewane, a zimą – z umiarem. Top dressing jakiegokolwiek rodzaju jest bardzo przydatna dla tej rośliny. Zaleca się, aby przyciąć końce pędów w celu nadania jej blask i dekoracji.

Transplantacja jest przeprowadzana tylko raz na dwa lata. Aby to zrobić, należy zawsze wziąć garnek o średnicy większej niż poprzedni. Bluszcz bardzo lubi promieni słonecznych, więc musi być uprawiana w odpowiednim miejscu.

Sporadycznie roślina ta może nadal chorują. Jeśli pomieszczenie jest stale podgrzewać bluszcz mogą zostać uszkodzone przez owady skalę. Odciąć porażone liście, a zakład zostanie przeniesiony do chłodniejszego miejsca. Z braku wilgoci, można zauważyć, że liście bluszczu żółkną i odpadają – nie zapomnij podlewać roślinę.