489 Shares 9592 views

Kotły pirolizy: opinie i praktyka

Z pewnością problem ogrzewania domu kraj spotkałem nikogo, kim jest. Niedawno ten „hit” były konwencjonalny piec ceglany. Oczywiście spełniają one dzisiaj, ale teraz znacznie bardziej popularne alternatywnych metod ogrzewania.


Na przykład kotły do pirolizy. Sugerują, że pozwalają zmaksymalizować paliwa, dając maksymalną wydajność. Tak więc, nawet niewielki i niedrogi kocioł tego typu będzie można ogrzewać dość duży dworek.

Zasada działania

Oczywiście, jeśli znasz dobrą fizykę i chemię, długa historia zasady działania nie jest konieczne, ale na resztę trzeba pamiętać o tym. Fakt, że spalanie drewna w tradycyjnym piecem opalanym drewnem paliwo spala całej jej objętości przeznaczając znaczną ilość ciepła, z których wiele … leci w probówce.

Ale kotły Piroliza, które dokonuje przeglądu dowodów na dokładnie takie same, opiera się na „wyżynach” spalanie. W tym przypadku, światło tylko górna warstwa drewna, a warstwa dolna jest wystawiony na działanie wysokiej temperatury w nieobecności tlenu. W takich okolicznościach, zaczyna tlenek węgla (paliwa, na drodze), i odcina częściowo przekształca się w węglu.

pozytywne cechy

Recenzje entuzjastycznych nabywców wskazują, że nawet kilka naręcza drewna opałowego uwalnia ciepło tak, że trwa przez cały dzień. Jest to spowodowane tym, że spala drewno opałowe i uwolnionej od nich tlenku węgla. Jakość spalania jest taka, że tworzy się sadza nie jest równa.

Ponadto kotły pirolizy, przeglądy co często podkreślają tę okoliczność, wytwarzają bardzo małe ilości popiołu. Jesteś bardzo rzadko mają do czyszczenia kominów i zatoki do zbierania popiołu.

pewne wady

Jak w przypadku każdej technologii, nawet przy spalaniu pirolizy, istnieją pewne negatywne cechy. Tak więc, w przeciwieństwie do klasycznych pieców i kominków, potrzebują dostaw energii elektrycznej. Jest to konieczne dla funkcjonowania mechanizmu usuwania dymu, jak zwykle trakcyjne to nie jest po prostu za mało.

Ponadto kotły pirolizy (opinie, które szczególnie podkreślenie) potrzebują wysokiej jakości i całkowicie suchego paliwa. Oczywiście, można użyć nawet połowiczne drewna, ale wysokie zyski w tym przypadku, nie można czekać. A popiół będzie produkowany wiele więcej.

Użytkownicy twierdzą, że lepiej jest, aby rzucić do części pieca z normalnego drewna, niż skarżą się w niskiej temperaturze w domu.

koszt

Rozpowszechniony w naszym kraju takich grzejników zakłóca ich kosztu. Jakościowe zagranicznych pirolizy kotły grzewcze kosztować od tysiąca dolarów, tak, że można sobie pozwolić, nie każdy właściciel domu na wsi.

Czy to możliwe, aby to zrobić samemu

Paradoksalnie, ale nawet takie skomplikowane układy mogą być wykonane w domu. Oczywiście, domowe kotły pirolizy nie będzie miał wysoką sprawność energetyczną, ale nadal są one znacznie lepiej niż zwykłe piece. Nie trzeba dodawać, gdy produkcja jest konieczne stosowanie wyłącznie materiałów najwyższej jakości i zrobić tylko uszczelki, które zapobiegają przedostawaniu się powietrza.