300 Shares 4405 views

Nina Kaptsova, primabalerina Teatru Bolszoj: Biografia, kreatywność

Kaptsova Nina Aleksandrowna – słynna rosyjska baletnica, Artysta Ludowej Rosji, primabaleriny Teatru Bolszoj.

Ogólne biografia

Nina Kaptsova urodził się 16 października 1978 w mieście Rostów nad Donem. Od dzieciństwa marzyła o zostaniu baletnicą i połysk w aureoli chwały na scenie jednego z największych teatrów w Rosji. Już 5 lat, dziewczynka, Nina postawiła sobie za cel stania się profesjonalnym tancerzem w przyszłości spełnić partia Black Swan w balecie P. I. Chaykovskogo „Swan Lake”.

Pierwsze kroki w balecie

Dostać się do kręgu baletu nie było wielkie dzieło. Nina Kaptsova, wysokość, którego waga jest zawsze dostosowana do parametrów niezbędnych do baletu, został natychmiast przyjął. Od wczesnego dzieciństwa, była pełna wdzięku i sferoidalnego, lubi tańczyć i być w centrum uwagi. Być może dlatego jej oszałamiający kratkę łatwość trudnych pozycjach baletowych i piruetów.

Stopniowo w kierunku snu, zaczęła zajęcia baletowe w kręgu, a następnie w 1988 roku swój los w ręce Ludmiła Alekseevna Kolenchenko, choreograf Państwowej Moskiewskiej Akademii Choreografii, który był jej pierwszym nauczycielem. Starzeje i narabatyvaya umiejętności, Nina Kaptsova udał się do klasy w bardziej poważnego nauczyciela – Larisa Valentinovna Dobrozhan. I wreszcie, gdy młody tancerz był gotowy do wyjścia na scenę to występy baletowe, ostatni z jej nauczycielem był rektorem Moskiewskiego Philharmonic Society, Ludowy Artysta ZSRR S. N. Golovkina.

rodzina

W tym momencie Kaptsova Nina Aleksandrowna jest szczęśliwą żoną i matką. Ona jest żoną pianista-akompaniator w Teatrze Bolszoj Alekseem Melentevym. A w 2014 roku słynna tancerka urodziła córkę i dał jej imię Elizabeth.

Pierwsze sukcesy

Nagle zmienił życie dziewczynki od 1991 do 1992 roku otrzymała dyplom z nowym programem, który umożliwił samorealizovyvatsya nowych talentów – „New Names”. Liczba samo szczęście i dostał młody Tsiskaridze Nikolay i Belogolovtsev Dmitry. Po sukcesie tej imprezy było faworyzowanie przyszłość primabalerina. W latach 1994-1995, stała się najmłodszym zwycięzcą „New Names”, a następnie rozpoczęła się długo oczekiwany karierę w balecie Bolszoj.

W 1996 roku był już uczonym Kaptsova OK rosyjski, a tylko jeden jest powiedziano nam, jak szybko zwiększył swój poziom profesjonalizmu. Stając się nie tylko studentów, ale student Nina coraz starał się na dużej scenie w takich znanych przedstawień baletowych, jak „Vain” Ostrożność A. Górski, „Dziadek do orzechów” AV Vainonen „Coppelia” Aleksandra Gorsky i innych. Jej partnerami byli Denis Miedwiediew, Siergiej Vasiuchenka Andrei Bolotin – ludzie, z których niektóre były absolwentów i młodych talentów MGAF podoba, ale byli tacy, którzy w tym czasie już sprawdził się w liceum klasycznego baletu.

Początki kariery w Teatrze Bolszoj

Dzięki swojej pracowitości i zdolności dawania się bez zastrzeżeń do sztuki tańca, Nina Kaptsova w 1996 roku ukończył Akademię na grzywny, a następnie został zaproszony do Teatru Bolszoj. Niesamowity przełom w tak młodym wieku pomógł jej natychmiast udowodnił sobie odpowiedzialnego i wieku produkcyjnym studenta. I, oczywiście, cierpliwość, a pierwsze niepowodzenia, które niezmiennie zrozumieć każdy wielki człowiek, i jak łatwo Jechała przez nich zmuszony go zauważy. W rezultacie zaczęła pracować pod kierownictwem nauczyciela Teatr Bolszoj, Ludowy Artysta ZSRR Marina Kondratieva. Dzięki uwagi i kierunkiem swojego nauczyciela stał się bardziej otwarty talent młoda baletnica.

Nowe produkcje – nowe doświadczenie

Aw listopadzie 1997 roku Nina Kaptsova pierwszy zatańczył zmianę w „Raymonda” baletu. Piękna historia miłosna rycerski połączony z talentem młodych tancerzy baletowych mieli wielki sukces. W grudniu 1997 roku, Nina zadebiutowała w roli Amora w balecie etapowej pod nazwą „Don Kichota”. w balecie „Paganini” wiosną następnego roku grał postać Nina Kaptsova Muses, podczas gdy jego przyjaciel i kolega Dmitriy Gudanov w akademii zadebiutował.

Stopniowej poprawie umiejętności, jest ona coraz bardziej zbliża się do cenionych marzenie – aby przejść do historii jako jeden z najlepszych tancerzy naszych czasów.

„Dziadek do orzechów” balet

Wysiłki Ballerina i ciągła praca nad prowadzą do nowych rozwiązań. I Nina Kaptsova – tancerka baletowa, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku na próby i gładzenia kroków baletowych, dostał się do roli w jednym z najbardziej znanych baletów kompozytora P. I. Chaykovskogo „Dziadek do orzechów”. W roli Mary, dziewczyna po raz kolejny udowodnił swój profesjonalizm nauczycieli, słuchaczy, a przede wszystkim do siebie. Zdarzenie miało miejsce w dniu 14 stycznia 1999 roku i była poświęcona 90. rocznicy Simon Virsaladze. partnerem baletnicą stał Nikolay Tsiskaridze już zaznajomieni z dziewczyną w ramach programu „New Names”, gdzie stanęli uhonorował zwycięzców.

Występ był transmitowany w telewizji Środkowej i zebrano wiele entuzjastycznych opinii, nie wspominając o poklask widzów koncertu. Za wykonanie roli Niny Kaptsova został nominowany do nagrody Benois de la tanecznej, ale tym razem szczęście uśmiechnęła się do młodego tancerza, który jednak nie jest bardzo zdenerwowany, bo większość dziewczyn są znacznie bardziej ważne, aby dać rozwój jego talentu.

Nowy sezon taniec na BT

Kwietnia 1999 był sezon nowego premiera: autor baletów George'a Balanchine „Agon” i „Symfonia C” tchnął nowe idee w sztuce baletu. Nina Kaptsova była również stroną tej produkcji – był częścią tria tańca. Na ogół, 1999 był rokiem prosperity Kaptsova jak baletnica. Brała udział w takich produkcjach jak „żywe Sylfidach”, „Fantazja na motywu Casanova”, „Annie”, „Don Kichot” i wiele innych.

Pod koniec 1999 roku, w Teatrze Bolszoj odbył się konkurs na nowych śpiewaków dla głównego przedsiębiorstwa. Tym razem była chwila prawdy, która wykazała, że wszystkie wysiłki nie poszły na marne – solista Teatru Bolszoj zaczął Kaptsova Nina. Balet był naprawdę całe życie, więc zwycięstwo w konkursie nie tak zaskakujące.

primabalerina

W 2000 roku, przed tancerza otworzył wszystkie nowe perspektywy. Teraz regularnie bierze udział w różnych projektach: przeprowadzone partii solowej w „Mozartiana” po raz pierwszy wziąć udział jako tancerz w „Iwan Susanin” opera, a później występował z jego „Dziadek do orzechów” partii w koncercie na cześć rocznicy jej byłego mentora , nauczyciel Bolszoj Academy S. Golovkin. Jesienią 2000 roku rozpoczął pracę w balecie „Śpiąca królewna”, gdzie otrzymała główną rolę księżniczki Aurory. Konstantin Iwanow w tym piśmie stał się jej partnerem, z którym nie udało się zatrzymać i porozmawiać po zakończeniu sezonu tanecznego. Następnie, to jest do tej roli, znany tancerz, a następnie głównego lidera trupy tanecznej Teatru Bolszoj Siergiej Filin ogłosił, że teraz Nina Kaptsova – nowa primabalerina Teatru Bolszoj. Stało się to 19 listopada 2011.

Balet „Romeo i Julia”

Wracając z powrotem trochę, należy zauważyć jeszcze jedną rolę, dzięki której imię Nina Kaptsova stał się znany nie tylko dla całej Rosji, ale to było, i poza nim. Balet „Romeo i Julia” Sergeya Prokofeva stał jeden poważniejszy pracę w karierze primabalerina Teatru Bolszoj.

Debiut Julii miała miejsce w 2010 roku. Tancerz został partnerem Artem Ovcharenko. W przyszłości, to jest inscenizacja baletu stała się jednym z najbardziej ekscytujących projektów w Kaptsova życia.

Preferencje baletnicy w balecie

Zarówno primabalerina powiedziała, że woli grać, ale raczej żyć, rola negatywnych lub złożonych znaków antagonistycznych. Z natury delikatne i kruche, Nina Kaptsova od 5 lat do spełnienia partia chciała Odile, The Black Swan w kłębek P. I. Chaykovskogo.

Autorytetu, siły i charyzmy odróżniającego charakteru zawsze przyciąga baletnicą. I choć jego kariera wydawała się jej nie zbyt wiele możliwości do gry na scenie postać „ciemny”, za każdym razem, gdy została podjęta ze wszystkimi entuzjazm do wykonywania powstałej części. Nawiasem mówiąc, marzenie do tańca Swan Lake została wypełniona, ale nie w Teatrze Bolszoj.