543 Shares 6407 views

Czczony Artysta Rosji Kirill Lascari

Kirill Lascari – nazwa ta jest dobrze znana w świecie sztuki. Wieloaspektowy kreatywna osobowość, człowiek wielkiego talentu i estetycznego smaku, baletnica, wybitny radziecki i rosyjski reżyser teatralny, dramaturg, pisarz – to wszystko. Zapoznajmy.

O swoim dzieciństwie i rodzinie

urodzony Kirill Lascari 17/07/1936 w mieście Leningradzie w rodzinie artystów. Jego ojciec, Aleksandr Semenovich Menaker, był znanym aktorem platforma, matka Cyryla, Irina Vladimirovna Laskari – baletnica Opery i Baletu w Tbilisi. Babka Ida Liksperova matka była aktorką i wystąpił w filmie. Jego ojciec jest bratem Andriej Mironow, wybitny aktor teatralny i filmowy.

Kiedy chłopiec miał trzy lata, jego ojciec opuścił rodzinę. Od 1952 roku, po osiągnięciu jego 16. urodzin, facet zaczął nosić nazwisko matki. Kiedy nadszedł czas, aby być określona przez zawód, Kirill Laskari postanowił udać się na ślady matki i naukę w Szkole Choreograficznej Leningrad, pomyślnym ukończeniu go w 1957 roku.

Lascari – tancerka baletowa

Po ukończeniu studiów. Vaganova początkujący tancerz baletu wszedł do trupy teatralnej. Kirov. Tu pracował przez dwa lata. W 1959 roku, Kirill Laskari idzie do Teatru Małego i jest już na scenie robi wspaniałą karierę. Dwie dekady rzędu baletnica był czołowym solistą świątyni Melpomeny. Tańczył niemal wszystkie główne role w przedstawieniach, które odbyły się w Teatrze Małym.

Artysta był garbaty Jazda w „garbaty koniu”, Rochefort w „Trzech muszkieterów”, jednostki nomenklatury w „łuków decyzyjnych” lokatorów w „Historia dziewczynki.” Wśród jego innych stron: Barmalej w „Dr. Aibolit” Jester w „Siedem piękności” Dyrygent w „Willow” Pietruszka w „Ballad of Love” Mleczarz w „Blue Danube”, Niemiecki w „Ewa” oczyszczenie w „Pietruszki „błyskotliwy spektakl taneczny wenecki w” jeziorze łabędzim ".

Działając jako reżyser i choreograf

Równolegle z baletu Kirill Laskari parał jako reżyser. Jego prace można zobaczyć w Teatrze Małym. Najbardziej znanym z nich – wspaniały balet „Old Hottabych”. Lascari wystawił również występy w Teatrze Miniatur Raikin.


praca reżysera Kirill było widać w telewizji. Był reżyserem wielu filmów-baletów: „Opowieść o chłop Nikishka” (była gospodarzem debiut filmowy M. Barysznikow) i „Powrót” (muzyka: G. Firtich), wykonane choreografem w „Marina” filmu telewizyjnego.

Go jako choreograf zaprosił Leningrad Teatr Komedii Muzycznej. Tu pracował w produkcjach "Don Juan w Sewilli", "robienia filmów" (muzyka A. Eshpaja), "Artist of Life" (a nawet napisał libretto do tej produkcji), "Mister X", "kalif-Bocian", " Och, Bayadère „” Bal w Savoyu „” Gypsy-prime „” Dona Juanita „” błędy młodości „spotkanie Wiedeń”. Wśród jego produkcje – balet „The Age of motyli.” Służył również jako choreograf baletu „Przygody szachy żołnierz Peshkina”.

Laskari Kirill Aleksandrowicz lewo jasny ślad w historii kina. Utalentowany choreograf został zaproszony do zestawu, gdzie zrealizował spektakle taneczne dla wszystkich swoich ulubionych filmach: 1961 – „płazów Man”, w 1971 roku – „Shadow”, w 1974 roku – w słynnym filmie „Straw Hat”, w 1979 roku year – "Trzech panów w łódce", a rok później – "Tylko w sali koncertowej", w 1982 roku – "The Pokrovsky Gates."

Wśród założycieli obecnie światowej sławy balet na lodzie Leningrad też był K. Lascari.

Powieściopisarz i scenarzysta

Kirill Lascari, którego biografia jest pełen twórczych poszukiwań, pozostawił swój ślad w świecie literatury. Zaczyna pisać libretto na początku, a potem scenariusz i książki. Peru Lascari posiada sztukach takich jak „The Oath markiza de Carabas”, „trup na rzece Hudson”, „błędy młodości”, „ja nie chce być królem”, „jajecznica z bakłażanem.” Według scenariusza w 1989 roku nakręcił film „bzdury”.

W swoim debiucie w 1983. Jego dzieła „dwudziesty trzeci piruet” zawartej w filmie jako scenarzysta i pisarz Kirill Aleksandrowicz. Film „Mit” został nakręcony na podstawie sztuki w studio „Lenfilm” w 1986 roku.

Avid Czytelnicy mogą zapoznać się z książek pisarza. W 2000 roku opublikował swoją książkę „Astsenichesky syndrom”, w 2003 roku – „Improwizacja na temat” jak „błędy młodości” została opublikowana w 2005-m.

W 2002 roku artysta otrzymał honorowy tytuł Honored Artysta Rosji.

30 września 2009, na krótko przed śmiercią, Lascari został odznaczony Orderem Przyjaźni i 19 października 2009 roku zmarł. Pochowany K. A. Laskari w Volkov cmentarzu w Petersburgu.

życie osobiste

Kirill Laskari był dwukrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Nina Urgant. Po raz drugi ożenił Irina Maguto (Irina Lascari), aktorka Teatru Lalek „U bram Moskwy.” Zagrała w filmie „Straw Hat” (rola odgrywana przez Virginie) oraz w epizodzie filmu „I to wszystko o nim.” Syn – Kirill Laskari – urodził się 11 sierpnia 1977 roku w Leningradzie. Z zawodu – pisarza i poety i pisarza. Kirill Aleksandrowicz Laskari był przyjazny z bratem na jego ojca, wielkiego Andriej Mironow, i nie mniej genialny aktor Włodzimierz Wysocki.