849 Shares 1362 views

Stacja metra „Dostoevskaya” – miejsce, które warto odwiedzić

Metro „Dostojewski” – to nowa stacja moskiewskiego metra. Moskale byli w stanie go używać dopiero w 2010 roku, a niektórzy goście miasta wciąż nie może odgadnąć o jego istnieniu.


I na próżno … Lokalizacja jest bardzo ciekawy …

Stacja metra „Dostoevskaya”. Informacje ogólne i historia

Nietrudno się domyślić, po których stacja została nazwana. FM Dostojewski jego dzieła pozostawił znaczący ślad nie tylko w języku rosyjskim, ale także, bez wątpienia, w literaturze światowej.

Dlaczego jest to, że sposób, ponieważ, jak wiadomo, Matka Rosja słynie z rzemieślników, jak pióra, tak, na przykład, i szczotka? Chodzi o to, że wielki pisarz mieszkał kiedyś w jego sąsiedztwie na ulicy Nowej Bozhedomka, która jest teraz również przemianowany na jego cześć.

Czysto geograficznie stacji metra „Dostoevskaya” znajduje się pomiędzy „rura” i „Marina Grove” na linii Lublin-Dmitrow, niedaleko znanej ulicy Tverskaya związanej dzielnicy Central miasta.

Jeśli trochę głębiej w historię, przekonasz się, że budowa dwóch stacji – „Dostojewski” i „Suworow” – był planowany już w 1990, projekty zostały skorygowane, ale ze względu na brak funduszy na pewien czas zamrożone.

Od kilku lat budowa została opóźniona, poważnie zabrał go dopiero w 2007 roku. Jednak nawet wtedy coś ciągle w drogę: w „Dostojewski” nie ma wystarczającej ilości środków finansowych, pracownicy nie mogli dostosować się schody, wystrój wnętrz został uznany za zbyt ponury.

W końcu, to oficjalnie otwarty w czerwcu 2010 roku.

Stacja metra „Dostoevskaya”. Jak to wygląda od wewnątrz?

Laid na głębokości 60 metrów, „Dostojewski” uważany jest za głęboki stacja. Do tej pory, ma dwa wyjścia, z których pierwszy znajduje się niedaleko głównego Teatru Akademickiego. armia rosyjska, a po drugie, w tej chwili nie został jeszcze zbudowany w przyszłości trafi do Placu Suworowa.

Typowo, konwencjonalne materiały takie przedmioty są uważane granitu i marmuru i „Dostojewski” – metra, co nie jest wyjątek.

Jednak nie jest punktem, przedstawił wykonana z białego włókna szklanego kopułą. Niewątpliwie ten daje pokój pewną lekkość i łatwość. Ozdobione są czarno-białe i, oczywiście, poświęcona życiu i twórczości FM Dostojewski.

Na koniec można zobaczyć portret pisarza, a na ścianach dociekliwych użytkowników mogą czytać fragmenty jego dzieł. Początkowo projekt został poddany ostrej krytyki ze strony społeczeństwa. Autor został oskarżony o nadmierne mroku, agresywność, a nawet jakiegoś krwiożerczego wnętrza. Ale artysta Ivan Nikołajew udało się obronić swoje potomstwo, oficjalne oświadczenie, że za pomocą scen z „Idioty”, „Bracia Karamazow”, „Biesy” i „Zbrodnia i kara”, chciał podkreślić głębię i tragedię wielkiego człowieka.

Stacja metra „Dostoevskaya”. Co warto zobaczyć w pobliżu?

Być może jedną z głównych atrakcji należy uznać za Katarzyny Park. Złamał już dawno temu, ale do góry dopiero w 2005 roku. Teraz to jest bardzo atrakcyjnym miejscem wypoczynku zarówno dla mieszkańców i wielu turystów.

Należy zauważyć, że większość szkół położonych w sąsiedztwie pewnym stopniu związane z armii rosyjskiej. Idąc tu, turysta ma okazję odwiedzić powyższy Central Akademicki Teatr Armii Rosyjskiej Muzeum i Planetarium Sił Zbrojnych, a także do odwiedzenia Military Artyści Studio.

Oczywiście, nie ma nic dziwnego w tym, że obok dworca znajduje się mieszkanie autora, jakiś czas temu, który stał się popularnym muzeum.