390 Shares 4986 views

Jesteśmy w podróży przez Austrię: atrakcje Graz

Nowoczesne turystów i podróżnych już nie dziwi egzotycznej Tajlandii, na Cyprze lub Nepalu. African safari, aktywne wulkany, majestatyczny Mount Everest, oczywiście, ciekawe i atrakcyjne. Ale stara Europa wciąż przyciąga miłośników rycerskich zamków, zabytkowych dzieł sztuki, utrzymanych krajobrazów, wyposażonych w duchu klasycyzmu. W związku z tym, że jest to żywy przykład Austrii i jednym z największych jego miast – Graz.


Graz: Past and Present

Fani amerykańskich myśliwców i gier akcji, bez wątpienia, jako głównych atrakcji Grazu, zauważając, że miasto – dom do Terminatora – Arnolda Shvartseneggera świetnie. Oczywiście, mieszkańcy tego faktu bardzo dumni, z poszanowaniem zasadność jego rodak w filmie. Jednak chwalebna historia tego miejsca nie zaczyna się od znanego aktora filmowego.

Austria, Graz, eksperci obcować z dwulicowy Janus. Fakt, że przeszłość i teraźniejszość przeplatają się w tym mieście i jego okolic najbardziej zdumiewający sposób. Stoi na pięknej rzeki Mur, który płynie majestatycznie pośród zielonych łąk i wzgórz, a krajobraz przypomina płótnie obrazy duszpasterskich. Around – małe wioski, w której pomimo wieku nowoczesności i postępu technologicznego, aby zachować ducha narodowego i kolor. Kiedy spacerując po starej części miasta, a następnie przyjść do wsi, wydaje się, że czas się zatrzymał. To szczególne poczucie czasu, to bardzo szczególna atmosfera – również rodzaj atrakcji Graz. Żywy i młodzież uprawia mądry lat dojrzałość znaleźć tutaj na każdym kroku, bez przeszkadzania sobie nawzajem.

W źródłach pisanych Grazu wzmiankowana po raz pierwszy w 12 wieku – kiedy to była jeszcze mała osada. Ale zaledwie sto-nieparzyste rok staje się miastem, ze wszystkimi towarzyszącymi uprawnieniami, aw średniowieczu stał się stolicą regionu Styria. Później, w 16 wieku, Graz stał się stolicą całej Górnej Austrii. W ciągu następnych kilku stuleci miasto rośnie i staje się bogaty, nabywa budynki, które następnie wchodzą w skarbcu nie tylko Austrii, ale także światowej architektury.

I choć wiele zabytków Graz poniosła w epoce napoleońskiej inwazji, kiedy jego potężne oddziały forteczne wysadzili „mały kapral”, a później w czasie II wojny światowej z silnym bombardowaniu miasta i do tego dnia coś się czym chwalić i przyciągają ciekawskich turystów.

Historia jego najściślej związane z dynastią Habsburgów. To tutaj, że jednym z luksusowych rezydencji rodziny królewskiej. A dzięki temu, że obszary te są dobrze zachowane, użytkownicy mogą w pełni ocenić wartość historyczną każdego kamienia, każdy metr budynków i mostów miasta Graz.

Ale nowoczesność nie jest gorsza od historii. Stare Miasto jako Atrakcje Graz jest atrakcyjne nie tylko muzealne, ale zatłoczone ulice, żywy strefy dla pieszych, wesoły śpiewacy uliczni i muzycy, którzy nie tylko zarobić, ale działają i umiłowanie sztuki, po prostu zabawiać przechodniów i otrzymać od nich w zamian za opłatę pozytywnej energii.

Tutaj na każdym kroku są przytulne kawiarnie, otwarte tarasy letnie, bary, gdzie można wypić kawę ze słynną wspaniały świeżych wypieków (lub czegoś mocniejszego). Uzupełnienie rodzaj malowniczych starych kwartałów kolorowanki liczne sklepy z pamiątkami, butiki, gdzie czasami można kupić bardzo ciekawe gadżety. Po tym wszystkim też atrakcji Graz też! Ponieważ nie rozpoznaje każde miasto kulturalnej stolicy Europy. Jest to tytuł z Graz został wyróżniony w 2003 roku. Mieszkańcy mają coś do kochania ojczyzny!

Co jeszcze są dumni mieszkańcy Graz, więc jest to festiwal sztuki współczesnej, który odbywa się tu co roku i gromadzi całą pielgrzymkę do miłośników piękna z skosie awangardowej. on „Styryjska Jesień” jest tzw. Podczas imprezy miasto organizuje spektakle teatralne, wystawy sztuki i robić wiele ciekawych rzeczy.

Relikwie miasta

Przybył w Graz zdecydowanie powinien mieć kilka dni, po prostu chodzić po mieście, zdobyć doświadczenie, poczuć atmosferę, aby przyzwyczaić się do atmosfery. A następnie celowo zapoznania się z najbardziej interesujących zabytków kultury i sztuki. Przede wszystkim, jest to średniowieczny kompleks architektoniczny doprowadziły do zamku Schlossberg, jednym z najstarszych budynków w mieście. Czas budowy – 12 wieku. Dzięki opiece nad obywatelami i zarządzania miastem, zabytkiem jest w bardzo dobrym stanie i jest otwarty dla turystów.

Nie mniej fascynujące średniowieczny zamek Eggenberg i Zaurau Pałac grand katolicka katedra z 15 wieku, a bazylika z 18 wieku.

Austriackie Muzeum znajduje się na otwartym powietrzu w pobliżu miasta Central City Park, najstarszy w okolicy (został pokonany w ostatnim kwartale 19 wieku, zajmuje znaczną powierzchnię i jest znany z wielu unikalnych roślin), Arsenał, ściany, z których goście mogą docenić około 30 tysiące broni – od starożytności do nowoczesnej broni palnej, a znacznie bardziej godne uwagi, miasto może pokazać swoich gości. Plus, że winnice Graz stał się sławny daleko poza granicami Austrii i nowoczesnym przemyśle rozrywkowym, ustawionym w najszerszym nogi sprawiają, że miasto kuszącą przynętą dla turystów z całego świata.