366 Shares 7207 views

Trzustka. Posiłki dla trzustki

Kiedy osoba dowiaduje się, że ma przewlekłe zapalenie trzustki, był bardzo zdenerwowany. Jeszcze bardziej zdenerwowany, gdy sąsiad dodaje oliwy do ognia, stwierdzając, że choroba nie może być traktowana, i działać trzustka nie może, bo nie dogadują się bez niej. W rzeczywistości tak nie jest. Operacje są przeprowadzane i ją usunąć. Później, oczywiście, tacy pacjenci normalnie żyć z diety i zaleceń lekarza. W większości przypadków, osoba nie jest leczona, dopóki nie zostanie gładzi „szybko” z ataku ostrego zapalenia trzustki. Podczas leczenia i po powrocie do domu będzie musiał obserwować pewną dietę, bo teraz „ofiara” transfery żywności trzustka nie ma żadnych. Co najmniej sześć miesięcy lub rok będzie musiał ograniczyć swoją dietę.

Dieta dla trzustki powinna być dostarczana głównie wegetariańskie zupy, mięsa trawione bez żył, naczyń świeżego domowej roboty ser, płatki śniadaniowe, soki owoce, desery, owoce. Snem, należy pić kefir lub jogurt, sok z buraków lub marchwi.

Kiedy ból trzustki, dieta zabrania używać żadnych napojów alkoholowych, pieczenia, tłuste mięso i ryby, smalec, konserwowanej, wędzony, czosnek, rzodkiewka, cebula, rzodkiewki, ogórki, śmietana i śmietanka. Brees może być tylko kości, wtórne.

zdrowia pacjenta wynosi 90% zależna od pokarmu w okresie diety. Trzustka mocy z najmniejszych błędów nie wybaczę. Jakiekolwiek naruszenie może wywołać kolejny atak.

Jeśli nadal ostre zapalenie trzustki przeniósł się do przewlekłej postaci, co robić? Pamiętaj, że leczenie jest zawsze odbywają się w ośrodku: leki i żywność. Bez zarządzania diety nie może być mowy o leczeniu pacjenta, jak w remisji w fazie ostrej.

W celu przywrócenia trzustkę, ludzka dieta powinna zawierać dużo składnika białkowego. Białko powinno być 120-130 g na dzień, z 60-70 procent powinno być białko zwierzęce, warzyw – pozostałe 40-30 procent. Pozwoliło na wykorzystanie mięsa króliczego, kurczak, indyk, chudego mięsa wieprzowego, wołowego. Zgodnie z zakazem gęsi, kaczki, drób, tłuszcz wieprzowy. Ponadto, że mięso może być gotowane na parze tylko wstępnie posiekane lepiej niż części.

Ryby też może jeść tylko gotowane lub gotowane na parze. W przewlekłym zapaleniu trzustki, jest bardzo ważne, by niskotłuszczowe ryby i mięso są efekty lipotropowe, czyli są zapobiegania stłuszczenia wątroby.

Tak samo jest z domu kwaśnego twarogu. Przeciwwskazane ser ze sklepu. Z nim można ugotować budyń na parze lub oczyszczone z mlekiem i cukrem. Niemożliwe jest, aby pić dużo mleka świeżego (nie więcej niż 1/2 szklanki), to lepiej gotować zupy, płatki śniadaniowe, galaretki.

W codziennej diecie jako dodatek może zawierać jajka, omlety, parę potraw ubijanych białek.

Roślinne białka pochodzenie musi być spożywana wraz ze zbóż, makaron, wczorajszy chleb z białej mąki. Warzywa i dania są zakazane.

Jak reagują na zawartość węglowodanów w diecie trzustki? Posiłki o wysokiej dostępności ich odmian układu wyspowego i może spowodować pojawienie się cukrzycy. W związku z tym, ilość węglowodanów nie powinna przekraczać 350 gramów dziennie, i bardziej objęte zużycia miodu, dżem, cukier lub syrop.

Węglowodanów żywności dozwolone wspomniany już chleb i płatki śniadaniowe, a także do gry w squasha, dynia, marchew, buraki, ziemniaki. Warzywa trzeba gotować dla pary, jak wywar z nich zwiększa funkcję trzustki, które w tym przypadku jest niepożądane. Jabłka są pieczone pozostałe owoce i jagody inne niż kwaśne, można jeść mało, jeden rodzaj dziennie.

Ilość zjedzonego pożywienia dziennie jest również zmniejszenie do 3-3,5 kg 2-2,5 kg.

Dieta dla chorób tego rodzaju muszą być łagodne chemicznie, mechanicznie i termicznie.