577 Shares 8929 views

Lek „Stopdiar”: opinie i przewodnik

Zwykle biegunka często jest postrzegana nie jako problem, ale jako pewnego rodzaju nieporozumienie – mówią, że się nie uda, oczywiście, i odbędzie się. Jednak dyskomfort, który dosłownie wybucha w życiu człowieka w ostrej choroby układu pokarmowego – nie jest głównym powodem do niepokoju. Upłynniony stolec – objawem choroby podstępnej, która stała się konsekwencją różnych zaburzeń w organizmie.


Musimy zrozumieć, że długotrwała biegunka odwadnia organizm znacznie szybciej niż tridtsatigradusnaya ciepła. Funkcjonalne zaburzenia równowagi przewodu pokarmowego prowadzi do tego, że lwia użytecznych pierwiastków śladowych i witamin po prostu nie osiągnąć „cel”. A w czasie, komórki zaczynają odczuwać niedobór „materiałów budowlanych”. Wynikiem takiej sytuacji jest bardzo godne ubolewania, ale jeśli chodzi o dzieci otoczony przez niedojrzałego organizmu, to wynik może być śmiertelne.

Aby zneutralizować to zagrożenie jest dobrze nadaje „Stopdiar” (opinii, zarówno od lekarzy i pacjentów z bardzo pozytywnymi) – wysoce skutecznego preparatu antybakteryjnego opartej na pochodnych nitrofuranu.

Formularz uwolnienie

Zawiesinę (syrop), jasnożółty o zapachu bananów; Oryginalnej butelce z ciemnego szkła (pojemność kontenera – 125 ml, rzeczywista ilość cieczy – 90 ml). Ilość leku jest umieszczone w kartonowym pudełku, w którym dwustronnie czerpak (5 ml i 2,5 ml).

Z kolei „Stopdiar” tabletki mają cytrynowy opakowaniu z folii barwę i zapakowano do 24 jednostek / blister. Geometria standardowej pigułki.

Skład chemiczny i Okres trwałości leku

Składnika podstawowego „Stopdiar” instrukcje przygotowania do stosowania są określone w następujący sposób:

 • w dawce pojedynczej syropu (5 ml) zawiera 220 mg NIFUROKSAZYD (substancji czynnej);
 • z samego składnika aktywnego na tabletkę – 100 mg.

Kompozycja zawiesiny występuje bananowy, sacharoza i przeciwpieniący emulsji; w tabletce – talk, skrobia ziemniaczana i stearynian magnezu.

Zgodnie z wymaganiami temperaturach przechowywania (15-25 stopni Celsjusza), syrop przechodzi w ciągu trzech lat, tabletek – w przypadku czterech.

Farmakologiczne działanie leku

Gdy w przewodzie pokarmowym, NIFUROKSAZYD praktycznie nie wchłania – jest uwalniane w stanie nienaruszonym, a tym samym zapewnia ograniczającego stężenia odczynnika w chorym części układu pokarmowego. Taki mechanizm kontakt z czynnikami zakaźnymi zapewnia szybki przejaw działania terapeutycznego. W „Stopdiar” analogi są często „udarowe” flory jelitowej różni tolerancyjny postawa „pokojowej” bakterii. Jako pochodne 5-nitrofuranu, NIFUROKSAZYD wykazuje aktywność przeciwko gronkowce i paciorkowce, jak również zwykle daje istotny cykl Salmonella, Shigella i Escherichia coli.

Regularne stosowanie zawiesiny / tabletkę ostrej biegunki nie prowadzi do rozwoju szczepów opornych. Ponadto, skuteczność nie jest zależny od konkretnego nośnika kwasowo-zasadowych w świetle jelit lub z reakcji patogenów na antybiotyki.

W układzie pokarmowym niesymetryczne obniżenie toksyny po przyjęciu leku „Stopdiar” (Lekarze oceny wynika, że proces jest bardzo szybki) uzyskuje się za pomocą zmniejszania dehydrogenaz i hamowania syntezy białka związków bezpośrednio w komórkach bakteryjnych.

Warunki mianowania

Ponieważ tabletki / zawiesina „Stopdiar” (wykorzystanie leku znormalizowanych instrukcji) – jest jelitowy antyseptyczne, wskazania do ich zamierzonego zastosowania to:

 • ostra lub przewlekła biegunka, wywołane przez patogeny, które są wrażliwe na substancji czynnej (NIFUROKSAZYD);
 • inne choroby przewodu pokarmowego bakteriologiczne charakter pochodzenia.

Wśród najbardziej widoczne objawy chorób zakaźnych: biegunka, ciężkie nudności, wymioty, bóle brzucha stałego, wzdęcia, nie blaknięcie.

„Stopdiar”: Instrukcje dotyczące stosowania tabletek

Istnieje bezpośredni związek między formą uwalniania leku i tych zaleceń, które będą informować instrukcji. „Stopdiar” – tabletki, które przeznaczone są dla pacjentów w wieku poniżej 6 lat i podlegają użyć bez naruszenia integralności powłoki membranowej (tabletki razzhovyvanie nie są dopuszczalne). Tryb dopuszczenie leku w tym samym czasie nie zależy od diety i harmonogram „śniadanie – obiad – kolacja”: wziąć lek co 6 godzin do czasu naniósł objawowym. Optymalna dawka pojedyncza tej grupy wiekowej – 2 tabletki (8 jednostek / dzień). Długość kursu nie powinno przekraczać siedmiu dni, ale okres kontroli jest ograniczony do 72 godzin, jeśli po tym czasie pacjent nie jest coraz lepiej, trzeba szukać natychmiastowej pomocy medycznej w celu dostosowania terapii.

Instrukcje użytkowania zawieszenia

„Stopdiar” dla niemowląt (reakcje matek młode leku o bardzo dodatnie) jest w postaci zawiesiny, ale o tym samym działaniu leku mogą być stosowane w leczeniu pacjentów starszych.

Pacjentowi podaje się co 6-8 godzin syrop (ponownie, bez odwoływania się do posiłku odbiór), z butelki lekarstwo silnie wytrząsa w celu zawartość stanu jednorodnego.

miarki do dawki leku w ilości 110-220 ml, co jest bardzo wygodne, na podstawie zaleceń zawartych w instrukcji dwukierunkowy. Dzieci, w zależności od wieku, następujące standardy są:

 • od dwóch do sześciu miesięcy – w 110-220 mg dwa razy dziennie syropu;
 • od sześciu miesięcy do sześciu lat – 220 mg związku aktywnego płynu, trzy razy na dobę;
 • więcej niż sześć lat – 220 mg zawiesiny cztery razy dziennie.

Przeciwwskazania do stosowania leków

„Stopdiar”, przeglądy, które są oparte na osobistych doświadczeniach wielu rodziców (lek jest uważana za jedną z najlepszych rozwiązań złożonych problemów dzieciństwa biegunki), nadal nie można nazwać uniwersalnym lekiem.

Celem tej substancji z medycznego punktu widzenia nie jest uzasadnione, jeżeli:

 • pacjent ma wszelkie znamiona indywidualnych nietolerancji składników;
 • pacjent jest uczulony na pochodnych 5-nitrofuranu związku.

Ponadto, w przypadku zawiesiny w przypadku tabletek, to ograniczenie minimalnej wieku pacjenta – 2 miesięcy do 6 lat, odpowiednio. Ponadto, „Stopdiar” – syrop (dla dzieci Podręcznik wprowadza dodatkowe warunki użytkowania), która jest przeciwwskazany w poronionych płodów, to znaczy, jeśli nieletni pacjent był 2 miesiące, ale poród był przedwczesny, stosowanie tego leku może spowodować komplikacje w przewodzie pokarmowym.

Dopuszczalne skutki uboczne i specjalne instrukcje

Skutki uboczne leku „Stopdiar” Instrukcja (sprzężenie zwrotne na ten temat jest bardzo rzadkie, ponieważ, niezależnie od formy przekazania, lek jest dobrze tolerowany przez ludzi, którzy cierpią z powodu biegunki i zaburzeń związanych) scharakteryzować następująco:

 • wzmocnienie biegunkę, obciążone bólem w jamie brzusznej (nie wymaga przerwania leczenia na uwadze zwięzłość tego efektu);
 • duszności, obrzęku naczynioruchowego, alergie skórne (po wykryciu objawów takich zaprzestania przyjmowania leku).

Ostrzega – w konsekwencji biochemicznych NIFUROKSAZYD. Na przykład, nonsusceptibility główny proces metaboliczny składnik czasem prowadzi do tego, że czynniki chorobotwórcze ostre formy choroby, nie reaguje na terapię lekową i dotyczy wykorzystania równolegle profilu antybiotyku (chociaż zastosowanie „Stopdiara” nie jest zalecane ze względu na ich mechanizm reakcji z innymi lekami przeciwbakteryjnymi – absorpcję łącznie). Przedłużone leczenie NIFUROKSAZYD przeciwbiegunkowy oparty sprawia również wymagania i dieta – z diety wykluczyć soki, ostry i szorstki jedzenie, nie przetworzone termicznie owoców i warzyw.

Interakcje „Stopdiara” z innymi lekami

Przed użyciem, przede wszystkim, trzeba zrozumieć zasady interakcji lekowych „Stopdiar” narkotyku. Recenzje (tabletki i zawiesina, muszę powiedzieć, równie znalazł poparcie wśród mas) często zawierają informację, że odbiór opisanej substancji „to give up” na próbując jednocześnie pozbyć się kilku różnych dolegliwości (tj biegunka miała miejsce, ale inne objawy, tłumione lekami pozostał).

Jak wspomniano powyżej, dlatego, że – specyficzny mechanizm kontakt „Stopdiara” z innych związków chemicznych. Jako odczynnik nie jest poddawana absorpcji leku, ale jest w stanie skupić się na ich składników aktywnych powierzchniowych innych tabletek i syropów, można je usunąć z organizmu w postaci nierozdzielonych.

Przewodnik informuje, że odstęp pomiędzy przyjęciem „Stopdiara” i doustnym podaniu leku powinna wynosić co najmniej 2 godziny.

Opinie i komentarze

Na leki „Stopdiar” oznacza w większości pozytywne opinie. Wszelkie poważne skargi dotyczące jego działań składowych na ciele dziecka lub osoby dorosłej nie jest wymieniona na forach dyskusyjnych. Niemal każdy, kto natknął się na leki, mówić o jego skuteczności w łagodzeniu ostrej biegunki.

Ale w porównaniu z droższymi odpowiednikami – „Enterofurilom” (pod tą nazwą handlową ukrywa wszystkie te same NIFUROKSAZYD) poglądy pacjentów / rodziców odnośnie farmakologicznych dynamiki wystawianych „Stopdiarom” kilka odcinków. Prawdopodobnie ponownie odegrał rolę przysłowiowego pytanie o cenę, dla renomowanych lekarze mówią, że oba leki wykazują się równie skutecznie, a jednocześnie nie powodują dysbioza.