275 Shares 8544 views

„Mieć” pigułka: Instrukcja obsługi, wskazania, analogów

Trudno znaleźć osobę, która nigdy nie doświadczyła ból głowy lub ból zęba. Do łagodzenia bólu jest niemal zawsze należy brać tabletek. Jednym z najbardziej skutecznych leków jest „mieć”. Instrukcje użytkowania polecam ten środek przeciwbólowy do objawowego leczenia dla różnych dolegliwości. Weźmy pod uwagę, w jakich sytuacjach nie należy przyjmować leku, możliwych skutków ubocznych i analogi.

Opis preparatu

Lek oznacza „mający” odnosi się do nie-steroidowych leków przeciwzapalnych, a ma na celu wyeliminowanie zespoły bólowe o różnej etiologii. Jak stosuje się kwas fenylopropionowy substancją pochodną składnik aktywny – ibuprofenu.

Środki przeciwbólowe „mieć” (tabletki) jest dobrze znana na rynku farmaceutycznym i jest popularny wśród kupujących. Przeciwbólowy jest klasyfikowany jako wysoce skuteczne i bezpieczne, co jest znaczącą zaletą funduszy. Produkuje lek niemiecką firmę farmaceutyczną – Berlin-Chemie AG.

Średnia cena „mieć” lek jest 350 rubli. Opakowanie (10 tabletek).

Formularz uwolnienie

Producent wytwarza lek „ma” tylko w postaci tabletek, jak wskazano przez oficjalnego oświadczenia. Tajny szybkie działanie terapeutyczne, co czyni te środki leży w strukturze tabletki. Jest to specjalnie przeznaczone do szybkiego rozkładu i uwalniania substancji czynnej. Według badań klinicznych podczas rozpuszczania połykanie powłoki następuje w ciągu 1 minuty. Dostępne dla absorpcji staje ibuprofen po 5 minutach.

Aby złagodzić objawy bólowe pacjenta mogą czuć się w ciągu 10-15 minut po spożyciu „mieć”.

struktura

Składniki, które są obecne w leku, mają duże znaczenie przy wyborze leku do usuwania różnych rodzajów bólu. Jako producent wykorzystuje ibuprofen substancji przeciwbólowych. Jedna tabletka zawiera 400 mg składnika aktywnego, a niektóre substancje pomocnicze: stearynian magnezu, ditlenek krzemu, powidon, skrobia kukurydziana, makrogol, sól sodowa.

Jak ibuprofen?

W ostatnich latach, leki przeciwbólowe na bazie ibuprofenu są popularne. Wynika to przede wszystkim z bezpieczeństwem substancji, która została potwierdzona w procesie badawczym. W porównaniu ze zwykłymi pomocą acetylosalicylowym ibuprofenu ma minimalny negatywny wpływ na narządy układu pokarmowego. Również w przypadku przedawkowania leków ryzyko, aby uzyskać poważne efekty są niemal wykluczone.

Zmniejszenie stymulacji receptorów bólu odbywa się przez zmniejszenie ilości prostaglandyn, zmniejszenie syntezy bradykininy w miejscu zapalenia. Także ibuprofen nieodłączną aktywność przeciwpłytkowe (blokując agregację płytek krwi).

Ibuprofen należy do leków przeciwbólowych pierwszego rzutu. Opiera się ona na leki są dobrze tolerowane przez organizm i dlatego jest zalecany do stosowania częściej. „O” tabletki (Instrukcja jest potwierdzone), w dodatku do środka przeciwbólowego, działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe.

Kiedy powinno „mieć”?

Głównym celem tego narkotyku – aby wyeliminować ból i złagodzić stan pacjenta. Lek może być stosowany w różnych procesach zapalnych, którym towarzyszy ból.

„Mieć” nadaje się do objawowego leczenia następujących stanów patologicznych:

 • choroby zwyrodnieniowe układu kostno-mięśniowego (reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie kaletki, zapalenie kości i stawów, zapalenia ścięgien).
 • Bóle głowy, migrena.
 • Ból (urazy wywołane) stawów i mięśni, tkanek.
 • Hipertermia (korpus przegrzania spowodowane czynnikami zewnętrznymi).
 • Procesy zapalne ginekologiczne (algomenorrhea, zapalenie przydatków).
 • choroby zakaźne, górnych dróg oddechowych, wraz z zespołem bólu.
 • Umiarkowany ból zęba.
 • Gorączka spowodowane przeziębienia chorób.

Po zaszczepieniu (ze wzrostem temperatury ciała) można stosować leku „have”. Wskazania zgodnie z instrukcjami zawierają informacje, które często przeciwbólowy stosowany w kompleksowym leczeniu.

„Mieć” w leczeniu bólu głowy

Nawet zupełnie zdrowa osoba może wystąpić ból głowy, które często jest tak poważne, że w nieskończoność w stanie obezwładnić. Aby poradzić sobie z bolesnymi doznaniami w różnych częściach czaszki może być trudne, dlatego większość osób woli, aby zatrzymać ataki z lekami.

Ból głowy może występować jako niezależny choroby lub rozwijać się na tle innych, bardziej poważnych zaburzeń w organizmie. Jest to jeden z najczęstszych objawów, z którymi pacjenci szukają porady medycznej. Lekarz, z kolei, jest niezbędne, aby ustalić typ bólu głowy określi dalszej obróbki. Leki „mieć” Instrukcja zaleca, że pacjenci z pierwotnym bólem głowy.

„Mający” mogą być podjęte w celu złagodzenia bólu w organizmie podwyższonej temperaturze. Czas trwania terapii powinien być określony przez lekarza, z uwzględnieniem stanu pacjenta.

Charakterystyka stosowania u kobiet w ciąży

Ból głowy lub ból zęba bóle może złapać kobietę, podczas zajścia w ciążę. Będąc w ciekawym położeniu, powinny wziąć odpowiedzialność za odbiór leków i wybrać te, które nie będą miały negatywnego wpływu na rozwój płodu. Jeden z najbezpieczniejszych leków, które mogą poradzić sobie z bólem, a jednocześnie nie zaszkodzić dziecku, jest „mieć”. Producent pozwala przyjąć tabletkę w oparciu o ibuprofenu w pierwszym i drugim trymestrze ciąży, ale tylko po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania

Pomimo faktu, że substancja czynna „mieć” pigułka jest uważane za bezpieczne, istnieją pewne przeciwwskazania do jego stosowania. Aby uniknąć negatywnych skutków u wszystkich pacjentów zalecanych do zapoznania się z instrukcją lek. Lek „mający” zabrania się wziąć w następujących przypadkach:

 • Nadwrażliwość lub nietolerancja ibuprofen lub inne składniki leku.
 • Ciężką niewydolnością nerek.
 • Choroba wrzodowa, zapalenie błony śluzowej żołądka w ostrym stadium.
 • Choroba Leśniowskiego-Crohna.
 • Zaburzenia czynności wątroby.
 • Patologia układu krwiotwórczego.
 • Aspiryna triada (leki oparte nietolerancja aspiryny).
 • niewydolność serca.
 • Historia krwawienia spowodowane przyjmowaniem innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
 • Trzeci trymestr ciąży.
 • Dzieci do wieku 12 lat.

grupa ryzyka

Szczególną ostrożność może przyjmować lek do osób starszych, które równolegle podejmowania leczenia niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Wzrost obciążenia na korpusie jest obarczona rozwoju wewnętrznych krwawień, perforacji narządów układu pokarmowego i nieodwracalnych (śmierć).

Pacjenci z chorobą wrzodową w powołaniu leku powinna być minimalna dawka i zwiększać go bez wizyty u specjalisty. Jeżeli jakiekolwiek objawy występujące u pacjentów otrzymujących „mieć” Tabletki należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

Pod stałą kontrola musi być u pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, którzy biorą niesteroidowy lek przeciwzapalny „mieć”. Aktywne składniki mogą powodować retencję płynów, co z kolei jest wyświetlany na poziom ciśnienia krwi. Jednoczesne podawanie leków hipotensyjnych i „mieć” ograniczy działania leku pierwszych. Przed powołaniem biegłego powinna ocenić przeciwbólowego wskaźniki możliwych zagrożeń i korzyści dla pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi.

„Mieć”: instrukcje użytkowania

Tabletki przeznaczone wyłącznie do podawania doustnego. Zatem nie mogą żuć lub krojenia. Podczas przydzielania lekarza w tabletce leku może być zróżnicowana. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych (zwłaszcza u pacjentów z owrzodzeniami) powinni przyjmować tabletki w trakcie lub po posiłku. Lek należy przyjmować z dużą ilością wody.

Zgodnie z instrukcjami, „mieć” Dorośli i dzieci powyżej 12 lat mogą brać trzy razy dziennie 1 tabletkę. Dawka może być zmniejszona przez lekarza prowadzącego i podniesienie go sobie nie jest zalecane. Dzienna dawka nie powinna być większa niż 1200 mg tabletki (3). Dodatkowo obserwuje się minimalny odstęp między dawkami leku, który jest 4 godziny.

W celu obniżenia temperatury ciała, producent zaleca jednorazowo 200-400 mg leku. W przypadku braku efektu terapeutycznego, który ma być kontynuowana taką samą dawkę leku nie wcześniej niż 4 godziny.

Zauważ, że „mieć” (recenzje leków, pacjenci pozostają w dużej mierze pozytywne) nie jest w stanie wyeliminować prawdziwą etiologię bólu, ale tylko usuwa charakterystyczne objawy stanu patologicznego. Lek nie może przyjmować przez długi czas. Jeśli objawy choroby nie ustępują, należy natychmiast szukać pomocy medycznej.

Możliwe działania niepożądane

A niesteroidowe leki przeciwzapalne, „nie” może spowodować bardzo poważne negatywne konsekwencje. Czasami pojawiają się skargi pacjentów z przewodu pokarmowego, objawiające się bólem brzucha, zgaga, wymioty (rzadko), biegunka, niestrawność. Przewlekłe podawanie znacznie zwiększa ryzyko choroby wrzodowej (jelita, żołądek), zaostrzenie istniejącej choroby, zapalenia jelita grubego, zapalenia błony śluzowej żołądka.

Pacjenci, u których w wywiadzie nadciśnienie, w rzadkich przypadkach zauważyć pojawienie się negatywnego wpływu na nerki i układ moczowy. Efekty uboczne występowały w postaci obrzęku kończyn dolnych, zespół nerek. W procesie obróbki, taki pacjenci wymagają ciągłego monitorowania funkcji nerek testy laboratoryjne i mocz.

Możliwe pojawienie się reakcje alergiczne: wysypki na skórze lub zwiększoną suchość, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, skurcz oskrzeli, wstrząsu anafilaktycznego. Wraz z rozwojem objawów charakterystycznych należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i zasięgnąć pomocy lekarskiej.

W większości przypadków, efekty uboczne związane z dysfunkcją ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Naruszenie manifestują jak zawroty głowy, senność, zwiększenie objawów migreny, rozdrażnienie, nerwowość, zbędnej niepokoju.

„Mieć”: odpowiedniki

Podobnie substancja czynna obejmuje następujące leki:

 1. „Nurofen” – lek jest wytwarzany w formie tabletek, syropu dla dzieci, czopki i żel do stosowania zewnętrznego.
 2. „Ibuprom” – popularny odpowiednik, ma silne działanie przeciwbólowe. Dostępny w tabletkach (200 mg) i substancji czynnej (kapsułki 400 mg).
 3. „Ibuprofen” – najbardziej przystępne substytut importowanych środków. Średnia cena tabletek – 60 rubli. dostępny w postaci dzieci zawiesiny, żelu, maści, czopki i również.

Wybierz leki analogowe powinny być tylko z pomocą lekarza, który będzie w stanie wziąć pod uwagę indywidualnych cech pacjenta i jednoczesnego patologii.