795 Shares 3836 views

Diagnozowanie dla drożności jajowodów. Jak wykonać procedurę?

Głównym celem kobiety – prokreacji, ale nie wszyscy są obdarzeni tym darem. Ogromna liczba kobiet zmagających się z okropnym diagnozy, a znaczny odsetek uderzeń choroby. Naruszenie rur i obecności zrostów w obszarze miednicy wykrywanych u każdego drugiego adresu z problemu niemożności ciążę. Dlatego jednym z najważniejszych testów do diagnostyki i leczenia niepłodności jest badanie na przepuszczalność jajowodów. Jak to zrobić manipulacji, nie wiemy każdą kobietę, więc kiedy lekarz daje kierunek na próbę, z niewiedzy mnogiche dużo boi kolejnych procedur. W rzeczywistości nie ma nic strasznego.


W tej chwili, lekarze mają w swoim arsenale kilka metod badania przepuszczalności jajowodów. Jak te procedury, jakie są zalety i wady każdej metody? Te pytania są zawsze zainteresowani pacjenci.

Metoda pierwsza – hysterosalpingoscopy

Hysterosalpingoscopy – jeden z najbardziej pouczające badania opcji w ginekologii. Diagnostyka ma wysoką dokładność wyników, co pozwala natychmiast obalić lub potwierdzić sterylności i kilka innych problemów. Istotą procesu jest to, macicy kobiety podawać specjalne rozwiązanie wypełniający rurę. Jeśli wszystko jest w normie, płyn natychmiast zamienia się w jamie brzusznej. Określić położenie cieczy za pomocą ultradźwięków lub promieni rentgenowskich. Jest to najbardziej dokładny test drożności jajowodów, koszt zależy od sposobu radiologicznych kontroli płynu. Procedura jest często wykonywane bez znieczulenia i jest źródłem dyskomfortu, a kilka godzin później możliwie małych krwawień. Przed badaniem należy zrobić test dla utajonego zakażenia i używać środków antykoncepcyjnych, nawet jeśli ciąża nie występuje przez dłuższy czas.

Druga metoda – laparoskopowego

Laparoskopii wyższy wynik dokładności do jajowodów. Jak wykonać tę procedurę? Jest ona przeprowadzana po zakończeniu pełnego badania pod znieczuleniem ogólnym. Na brzuchu zrobić 2-3 nacięcia 1 cm w jamie brzusznej wprowadza specjalną rurkę optyczny wewnętrznych organów odwoławczych. Przy przeprowadzaniu tej procedury jest możliwe do zidentyfikowania i wyeliminowania innych zaburzeń, takich jak mięśniaki macicy i endometriozy. Laparoskopia – jest co najmniej skuteczny, ale jest technicznie skomplikowana i kosztowna metoda.

Sposób według trzeciego – pertubatsiya

Pertubatsiya – jeden sposób na sprawdzenie drożności jajowodów za. Jak zrobić ten test, to wynika z drugiego imienia – „dmuchanie” Jest on w następujący sposób: do jamy macicy za pomocą specjalnego urządzenia, wprowadza się do powietrza. Jeśli rury mają dobrą przepuszczalność powietrze natychmiast spada do otrzewnej. Ta procedura, jak również inne, przeprowadza się po przeprowadzeniu badania pacjenta utajonej infekcji. Przeciwwskazań ostrej przewlekłej choroby układu rozrodczego, krwawienie, guzy macicy i przydatków, erozji.

Gdy wymagana jest diagnoza „niepłodność” w kompleksowym badaniu jest sprawdzana drożność jajowodów. USG, RTG, laparoskopia, hysterosalpingoscopy – wszystkie te rodzaje diagnostyki mających na celu przywrócenie głównego szczęścia w życiu – okazję do posiadania dzieci.