501 Shares 1954 views

Przepuklina pępowinowa u kobiet: Objawy i leczenie. Jak leczyć przepuklinę pępkową u kobiet bez operacji?

Przepuklina pępowinowa u kobiet występuje stosunkowo często, zwłaszcza jeśli chodzi o pacjentkach wieku dojrzałym. Choroba, która, nawiasem mówiąc, może towarzyszyć różne objawy, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia kobiety. Dlatego ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z głównych objawów choroby, gdyż zwiększa szansę na szybkie i bezbolesne leczenie.

Co to jest przepuklina pępkowa u kobiet: zdjęcia i opis

Niektóre kobiety, z jakichkolwiek powodów, część organów wewnętrznych poza ściany brzusznej przez pierścień pępowinowej. Z reguły, jest to odcinki okrężnicy lub jelita cienkiego, czasem nadnerczy lub innych narządów. To jak przepukliny pępowinowej uformowane u kobiet. Zdjęcie przedstawia wygląd worka przepuklinowego.

Oczywiście, aby zwrócić uwagę na pojawienie się choroby we wczesnym stadium nie jest tak łatwe, ale wraz z rozwojem przepukliny widać nawet gołym okiem. W nowoczesnej chirurgii jest jednym z najczęstszych problemów, które często cierpią nawet nowonarodzonych dziewczynek. Jeśli mówimy o dorosłych kobiet, przepuklina tworzy się zwykle po 40 latach, ze względu na stopniowe wyczerpywanie się tkanki łącznej i osłabienia pierścienia pępowinowej.

Głównymi przyczynami choroby

We współczesnej praktyce lekarskiej często jest diagnozowana przepuklinę pępkową u kobiet. Jej objawy mogą być różne. Ale przed rozważeniem ich, warto do zapoznania się z głównych przyczyn powstawania przepuklin SAC:

 • genetyczne;
 • Osłabienie elementy tkanki łącznej;
 • nadwaga, otyłość różnym stopniu;
 • rozwinięte mięśnie otrzewnej, brak brzusznej;
 • back-łamanie ćwiczenia;
 • trudna ciąża, powikłania porodowe, ciąża mnoga;
 • niewłaściwa dieta;
 • przewlekłe zaparcie;
 • obecność blizn;
 • poważnych naruszeń w pracy przewodu pokarmowego.

W rzeczywistości, ryzyko jest znacznie większe. Na przykład, przepuklina diagnozuje się częściej u osób ze skłonnością do złych nawyków, takich jak palenie i alkoholizm. Również prowokować przepukliny może często gwałtowny kaszel, który stwarza dodatkowe obciążenie ściany jamy brzusznej.

Przepuklina pępowinowa u kobiet: Objawy

We wczesnych stadiach wypowiedzenia przepukliny jest bardzo trudne, ponieważ nie powoduje poważny dyskomfort. Ale jak wzrost i worka przepuklinowego utworzonej wokół pępka małej wypukłości, które szczególnie zauważalny w pozycji pionowej. Uchyłek staje się bardziej zauważalne podczas dużego wysiłku fizycznego lub przejadanie się.

Są też inne objawy przepukliny pępowinowej u kobiet. Dość często, wybrzuszenie na brzuchu jest zaczerwienienie i stan zapalny. Pacjenci często skarżą się na silnych bólów dokuczliwy, że stają się mocniejsze przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów, dłuższy wysiłek fizyczny, śmiech, kaszel, wypróżnianie. W obecności tych objawów, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

Co jest niebezpieczne przepukliny?

Przepuklina pępowinowa u kobiet – choroba jest bardzo poważna. Kiedy opuścił nieleczonej choroby jest obarczona poważnymi powikłaniami. Na początek warto zauważyć, że uporczywy ból znacznie pogorszyć trawienie, jak przepuklinowego pras sac w jelitach. Skutkiem choroby jest często uporczywe nudności, wymioty i przewlekłe zaparcie.

Ponadto przepuklina kompresji zakończeń nerwów i naczyń krwionośnych, co prowadzi do zakłóceń z odżywianiem tkanek. Z kolei może prowadzić do procesów martwiczych, ropienie i sepsy. Jednym z poważnych powikłań przepukliny jest zapalenie otrzewnej – zapalenie ściany jamy brzusznej. Warunek ten jest bardzo niebezpieczny i wymaga natychmiastowej interwencji chirurgicznej. W wyniku wstrząsu lub uraz ewentualnie krwawienia do worka przepuklinowego, w którym wymagane jest również operacja.

Podstawowe metody diagnozowania

Aby rozpocząć, lekarz musi przeprowadzić ogólną kontrolę. Przepuklina pępowinowa u kobiet mogą być wykryte przez badania palpacyjnego brzucha. Później mianowany dodatkowych testów w celu określenia stopnia zaawansowania choroby, sprawdzić dokładnie, które narządy dotknięte, czy naruszenie i martwica jest obecny. W szczególności, są bardzo pouczające i badania USG i gastroskopii fluoroskopowe. Ponadto, w procesie diagnozowania przyczynę choroby, które mają być wykrywane, ponieważ bez jego eliminacja jest bardzo wysokie ryzyko nawrotu choroby.

leczenie niechirurgiczne przepukliny

Dość często w gabinecie chirurga zdiagnozowano „przepuklina pępkowa u kobiet.” Leczenie bez operacji – czy to możliwe? Jeżeli choroba została wykryta we wczesnym stadium, leczenie zachowawcze może pomóc. Przede wszystkim dla pacjenta zrobić specjalną dietę i przepisywane w leczeniu zaparć. Zaleca się również, aby dać się intensywną aktywność fizyczną, podnoszenie ciężarów i tak dalej. D.

Kursy są użyteczne i masaż leczniczy. A lekarz prawdopodobnie zaleci konkretne ćwiczenia, które nie spowodują uszkodzenia ich stanu zdrowia, ale przyczyni się do wzmocnienia abs. Czasami pacjenci przepisywane na sobie specjalne plastry i bandaże, które usuwają obciążenie od przedniej ściany brzucha. O schematu wymaga przepukliny pępowinowej u kobiet. Leczenie bez operacji jest możliwe tylko we wczesnym stadium, a to nie zawsze przynosi pożądany efekt.

Kiedy operacja jest konieczna?

Zabieg operacyjny jest konieczne w późniejszych stadiach choroby, a także, o ile leczenie zachowawcze nie przyniosły pożądanych wyników. Po dokładnym przygotowaniu do procedury „zamknij” przepukliny pępowinowej u kobiet. Działanie jest bardzo prosta (bez naruszania i martwica), przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Istnieje kilka podstawowych metod leczenia:

 • Gdy napięcie gerneoplastike okolicach pępka jest wzmocniona przez pacjenta własnej tkanki łącznej. Technika ta jest skuteczna w małych przepuklin.
 • W późniejszych stadiach choroby prowadzi nenatyazhnaya gerneoplastika, który zapewnia wzmocnienia pierścienia pępowinowej za pomocą implantów syntetycznych.
 • W niektórych przypadkach możliwe jest przeprowadzenie laparoskopii minimalnie inwazyjną. Podczas operacji w ścianie jamy brzusznej zrobić dwa małe nakłucia, przez które przepuklina jest zamknięty specjalny stos. Technika ta zapewnia niski uraz i krótszy czas odzyskiwania. Z drugiej strony, laparoskopia wymaga specjalnego sprzętu i odpowiednich umiejętności chirurgicznych, dotychczas przeprowadzone w każdym szpitalu.
 • Guzki przepukliny pępowinowej u kobiet – medycznej w nagłych wypadkach, które wymaga pilnej interwencji chirurgicznej. Podczas zabiegu, pacjent dokonuje nacięcia w ścianie jamy brzusznej, a następnie kroi za pomocą pierścienia naruszeń.

Po zabiegu, kobieta jest bardzo ważne, aby przestrzegać zaleceń lekarza, nosić specjalny pas, ograniczenie aktywności fizycznej i diety.

Prognozy i podstawowe metody zapobiegania

Przy prawidłowym i terminowym leczeniu przepukliny pępowinowej u kobiet podatne do całkowitego wyleczenia. Niemniej jednak, prawdopodobieństwo nawrotu jest nadal możliwe. Jeśli chodzi o zapobieganie, pacjentów należących do grupy ryzyka, zaleca się postępować z żywnością, w czasie leczenia przerostu bakterii i zaparcia. Ponadto, pozytywny wpływ na stan ciągłych ćwiczeń specjalnych kobiecych na celu wzmocnienie mięśni brzucha. W trakcie ciąży, należy założyć bandaż, który usunąć ładunek z pierścieniem pępowinowej.