823 Shares 8989 views

Co zrobić, jeśli ból podbrzusza jak podczas miesiączki?

Jeśli masz ból podbrzusza, jak w miesiącu, powody mają ten objaw może być ustawiony. Lekarze mówią, że nieprzyjemne skurcze, które pojawiają się raz w miesiącu w dolnej części brzucha, spowodowane przez rytmiczne skurcze macicy. Fizjologicznie ten proces zostanie poniżej wyjaśniony w bardzo prosty sposób: ciało podczas menstruacji odrzuca powłoki, które, jeśli powodzeniem zapłodnienia będzie służyć jako ochrona dla płodu. Kiedy czujesz, że ból podbrzusza jak miesiączki, wskazuje to, że receptory znajdujące się w jamie brzusznej jest bardzo wrażliwa – dla każdego skurczu mięśni gładkich, mówią ostry ból. Ponadto, sprawa może być tak, że masz wiele macicy jest przesunięty do tyłu i naciska na ośrodki nerwowe. W tym przypadku, zespół bólowy dodatkowe funkcje, takie jak uczucie ciężkości i bóle w kręgosłupie lędźwiowym.


hormony

Jeśli pójdziesz do ginekologa ze skargą, że masz ból podbrzusza, jak co miesiąc, będzie wyjaśnić, że aktywność macicy jest prawie zawsze ze względu na stan swojego poziomu hormonów. Po wieku trzydziestu lat, wiele kobiet o przychodzi wzrost ilości estrogenu, co z kolei prowadzi do bolesnych i bardzo długich menstruacji. Na problemy z hormonami jest również wskazuje obecność zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Masz długi okres nie ma? Ból podbrzusza? Może równowaga hormonów płciowych, czyli progesteronu i prostaglandyny, w podziale w organizmie. Prostaglandyny – są to substancje, które w większości przypadków powodują pewien dyskomfort podczas krytycznych dniach, ponieważ stymuluje skurcze macicy. Oczywiście, że im wyższy poziom, tym bardziej intensywny jest ból. W niektórych przypadkach mogą wystąpić objawy, takie jak zawroty głowy, kołatanie serca, nadmierne pocenie się , a nawet chęć wymiotować.

Narządy wewnętrzne są

Kiedy ciągle ból podbrzusza jak miesiączki, ma sens, aby zbadać narządy wewnętrzne. Lepiej zacząć tarczycy, ponieważ reguluje produkcję hormonów. Niewłaściwe położenie macicy i stopnia rozwoju wywołują również bólu. Ponadto, należy zrobić test – n richinoy mogą być ukryte zapalenie. Młode kobiety mogą cierpieć z powodu bolesnego miesiączkowania w pierwszych kilku miesiącach doustnych środków antykoncepcyjnych – standardowy efekt uboczny.

objawy związane

Czy opóźnienie miesiączki, ból podbrzusza? To lepiej nie ciągnąć i odwiedzić ginekologa, zwłaszcza jeśli istnieją objawy, takie jak nudności i wymioty, biegunka i ogólne osłabienie. Im większy ból, tym większe prawdopodobieństwo, że obecność jakichkolwiek chorób, takich jak zakażenia. Jeśli ból powoduje utratę przytomności wezwać karetkę: Być może całość w ciąży pozamacicznej. Jeśli ból jest ogólnie tolerancyjny, lekarze nie zalecają, aby wyłączyć jego przeciwbólowych. Można położyć się pod ciepłym kocem, położyć poduszki na brzuchu.