809 Shares 3979 views

Rośliny dla ich własnego dobra włączyć gąsienice kanibalami

Często myślimy, że rośliny są bardzo ciche, a oni oczekują biernie gdy jedzą żadnych gąsienice. Jednak niektóre rośliny opracowali bardzo pomysłową i diaboliczny sposób radzenia sobie z jego wrogów roślinożerców.

substancje obronne

Nowe badania wykazały, jak niektóre rośliny chronić się przed roślinożercami: one uczynić je przekształcić kanibali. Badanie, opublikowane w czasopiśmie Nature: Ecology and Evolution, wykazały, że rośliny pomidora (Lycopersicon lycopersicum) wytwarzają substancje chemiczne obronne, które czynią je niebezpieczne dla larw (robaki buraków) mają siebie.

Kiedy zaczyna jeść gąsienice liści tych roślin, drugi produkcji związku organicznego o nazwie dzhasmonatom metyl. Substancja ta powoduje, że roślina jest bardzo szkodliwe dla owadów, powodując u niego uciekać się do kanibalizmu.

„Wiadomo Wiele owadów stać cannibalistic jeżeli jest to niezbędne dla ich przetrwania, – oświadczenie mówi autor badania, profesor John Orroka. – Jeśli chodzi o rośliny, to z pewnością pożądany rezultat – zmusić te roślinożerne zjadają się nawzajem. Owady ludożercy nie tylko korzyści roślinę poprzez zabijanie własnego rodzaju roślinożernych, ale również nie wykazują zainteresowania przez liście, jak już spełnione ich głód inne utwory. "

Jednakże metylo-dzhasmonat ma inny efekt. Kiedy rozpoczyna związek ten powinien być rozwijany, to działa jak syrena awaryjnych do sąsiednich roślin, ostrzegając ich o zbliżających się wrogów. To zachęca inne rośliny użyć wszelkich środków, aby bronić siebie i zacząć produkować własne zapasy dzhasmonata metylu.

cechy kanibalizm

Może się to wydawać dziwne, że gąsienice tak szybko zapomnieć o swojej diety na bazie roślin i zaczynają polować na siebie, jednak naukowcy wyjaśniają, że kanibalizm – obosieczny miecz, który może być zarówno korzystne dla przetrwania gatunku i mu zaszkodzić.

„Cannibal, w rzeczywistości, ma swoje źródło” perfect food”- mówi profesor nadzwyczajny oświadczenie Bret Elderd. – ofiara kanibal ma wszystkie proporcje białka i składników mineralnych, które potrzebuje, ponieważ jest taki sam jak on. Wadą jest jednak to, że trzymany jest idealny gospodarz dla patogenów lub pasożytów, które mogą żyć w korpusie kanibali. Tak więc, kanibalizm – to bardzo niebezpieczne zjawisko, ponieważ niesie ze sobą duże prawdopodobieństwo zamawiających niektórych chorób, czy dana osoba będzie jeść członków własnego gatunku ".

idialno broni

Mając to na uwadze, naukowcy chcą zbadać charakterystykę kanibalizmu wśród owadów zrozumieć to pomaga czy utrudnia rozprzestrzenianie się patogenów. Jeśli przyczynia się do tego, wówczas mechanizm ochrony roślin będzie jeszcze bardziej skuteczna niż kiedykolwiek naukowcy zakładano.