197 Shares 2382 views

Rose Mondial: królowa wśród białych róż

Róże są jednym z najpiękniejszych i najbardziej popularnych kolorów. Podziwiają tkliwość i piękno. Ludzie dają róże do siebie, aby wyrazić radość, miłość, szacunek, udekorować wakacje z nimi i pogratulować tej drogi tej osobie. Od czasów starożytnych, od czasów wiktoriańskich, dano im wyrazić swoje szczere uczucia. Biała róża jest symbolem czystej, silnej i silnej miłości, która jest wyższa niż wszystkie inne ziemskie uczucia.

Do tej pory istnieje wiele odmian i duża liczba odcieni. Tutaj rozważymy różową Mondial, która jest królową wśród białych róż.

Wygląd Mondial

Od 1993 r. Hodowla Cordes w Niemczech została zebrana. Założycielem hodowli jest Wilhelm Cordes. By the way, róże, które tam pojawiły, są słusznie uważane za najlepsze na świecie. Charakteryzują się nie tylko niezrównanym pięknem, ale także stabilnością zimnej, długiej i bujnej kwitnienia. Róże są bardzo dekoracyjne, a dzięki hodowli okazały się odporne na mróz i oporne na choroby.

Rosa Mondial: opis

To jest przedstawiciel rodziny róży hybrydowych herbaty, znajduje się w czołowej grupie kwiatów cięte. Należy do klasy Super Premium. Krzew ma dużą wysokość, osiągającą co najmniej jeden metr. Ta odmiana odznacza się wyjątkową indywidualnością. Kwiat jest biały, trochę kremowy i ma zielonkawą nutę mięty pieprzowej wewnątrz pączka.

Jasno zaznaczone, faliste krawędzie podkreślają delikatność tego kwiatu, którego cień symbolizuje czystość, spokój i szczerość. Rose Mondiale posiada duże wydłużone szkło, oblezione obfitymi liśćmi. Płatki są faliste, które wyglądają bardzo ładnie w kompozycjach i bukiecie. Ma delikatny, ledwie dostrzegalny zapach. Wysokość łodygi, co do zasady, osiąga 60-90 cm, średnicę i wysokość pąka – 8 (może osiągnąć 11 cm) i 6 (7) cm. Piękno kwiatów jest podkreślane przez przetargową zielenię w wyglądzie, oprócz tej róży ma kilka cierni. W stanie dorosłym są to duże pąki terry, z których każda może mieć do 40 płatków. Liście są silne i duże, ciemnozielone w kolorze. Krzew jest wzniesiony, gęsty, średniej wielkości, ma gęste, lśniące liście.

Funkcje

Ta odmiana różni się od reszty długą, silną łodygą, idealnym kształtem kwiatu i słabym aromatem. Jej kwiaty mają niezrównaną świeżość i soczystość. Dobrze się rozwija, nie bój się umiarkowanych mrozów i innych naturalnych wpływów, są one również odporne na różne choroby.

Dzięki wyborowi, z wyjątkiem białego koloru, Róża Mondial otrzymała wiele odcieni, takich jak jasnożółty, łososiowo-pomarańczowy, miękki różowy i biały-zielony. Jest tam róża Mondial, której płatki różnią się koralikami na krawędziach, a żółte u podstawy. Ma duże pąki o niezwykłym otwarciu. Kwitnienie – długie i bujne, trwa przez całe lato i jesienią.

Raz w bukietach przez dłuższy czas mogą pozostać świeżym i pięknym – ten okres trwa ponad dwa tygodnie. Wszystkie te wspaniałe cechy gromadzą się w tak pięknym kwiatku jak róża Mondial. Jej zdjęcie pokazuje nam swój niepowtarzalny urok.

Zastosowanie

Takie róże należą do najbardziej kochanych wśród kobiet. Ozdobią stół z równym powodzeniem na przyszłe celebrowanie, świąteczny bukiet, łóżko kwiatowe, a także będzie wyglądać świetnie w bukietem oblubienicy. Wolą dziewcząt urodzinowych, absolwentów szkół, jubileuszy i oczywiście będą jasnym elementem romantycznej daty.

Zaleca się, aby rosną w pobliżu żywopłotów w celu zamknięcia brzydkiego wyglądu lub jako tła dla obramowania. Wspaniałe pąki o wydłużonej formie w kształcie miseczki mogą działać jak wspaniały ozdobnik pola. Ten kwiat jest jednym z najbardziej ukochanych kwiaciarni, budując wspaniałe bukiety, szczególnie w połączeniu z różnymi rodzajami zieleni.

Naturalne stają się te kwiaty nie potrzebują dodatkowych ozdób: mogą być prezentowane w bukietach samotnych, do tego dochodzą róże z wyższymi łodygami. Ich urok może podkreślić zieleni i opakowania lakoniczne.

Wymagania wstępne i wyładunek

Rosa Mondial rośnie szczególnie w południowych, ciepłych regionach. Do jej lądowania konieczne jest wybranie miejsc o dobrym oświetleniu, a także wykluczanie projektów. Szczególną uwagę zwraca się na przygotowanie gleby, konieczne jest regularne nawożenie podczas wzrostu i kwitnienia róża. Wymaga gleby, rośnie dobrze na przepuszczalne dla powietrza, gleby, słabo kwasowe (neutralne) grunty o dobrej zdolności retencyjnej i bogatej próchnicy. Potrzeba szczególnej troski, nawożenia, cięcia i schronienia na zimę.

Szczepy szczepione są najlepiej sadzone od połowy kwietnia do końca maja. Lato i jesień to niekorzystny czas na wysiadanie. Konieczne jest sprawdzenie korzeni uszkodzeń, jeśli to konieczne, przeciąć je do zdrowej i lekkiej tkance. W przypadku, gdy korzenie są suche, umieść sadzonkę w wodzie tuż przed sadzeniem przez pół dnia. Kiedy był w glebie, szczelnie przylegał do bagażnika, trzeba go zalać i zacząć ciąć.

Należy pamiętać, że ta procedura jest bardzo ważna, inaczej róże nie będą miały siły do rozpuszczenia swoich pąków. Należy pociąć krzak do 15 cm, pozostawiając 2-3 nerki na zdrowych i mocnych pędy. W ten sposób zasadzić wiosnę wiosną, w czerwcu będzie można uzyskać zdrową i dużą krzakę, jeśli dasz kwiatowi właściwą uwagę, napełnij ją dostatecznie ilością i nałożysz na ziemię specjalne nawozy mineralne.