272 Shares 2461 views

kolektor próżniowy do ogrzewania. Kolektor słoneczny własnymi rękami

Wykorzystywać energię słoneczną do własnych potrzeb ludzi dowiedział się dawno temu. Dziś ludzie wykorzystać tę wiedzę w tym do produkcji kolektorów słonecznych, dzięki którym energia słoneczna jest przekształcana w ciepło. Takie urządzenie nie można nazwać wystarczająco skomplikowany, więc można zrobić to sam.


kolektor próżniowy

Próżni Kolektor stanowi urządzenie, które jest większe niż pozostałe zmniejsza straty ciepła. Staje się to możliwe ze względu na warunki, które są obsługiwane pomiędzy osłoną i urządzeniem grzejnym. Układ ten składa się z rur szklanych, które są pozbawione powietrza. Czarny rura umieszczona wewnątrz ogrzewanego, co struktury może podnosić temperaturę wody do 300 ° C. Pomimo wysokiej wydajności, system nie ma możliwości samooczyszczania mrozu i śniegu.

płaski kolektor

Płaski kolektor różni się od powyższego, że to strata ciepła jest znacznie wyższa. Takie konstrukcje mogą być czyszczone bez ludzkiej pomocy niewielkich zaspach. Urządzenie ma postać przezroczystego panelu, który znajduje się wewnątrz rury. Tylna ściana zawiera warstwę izolującą cieplnie. Woda może zatem być ogrzewany do 200 ° C. Pod wpływem silnego wiatru na górze może być imponujący ładunek, wspomagany także blef kształt.

kolektor powietrza

Kolektor powietrza – płaski montaż, jako chłodziwa, w których stosuje się powietrze. Taki sprzęt jest na tyle prosty, aby ich własny, ale warto zastanowić się, czy urządzenie ma niską skuteczność i nie mogą być używane do ogrzewania wody. Kolektor rurowy składa się z czterech rurek wypełnionych płynem chłodzącym. Cyrkulacja staje się możliwe ze względu na napęd różnica temperatur kolektora dolnej strefie. System ten różni się od płaskiej powierzchni bardziej imponujące, który jest przeznaczony do pochłaniają światło. Systemy mobilne – roślina, która zamienia ruch słońca. Do pracy można wybrać konstrukcję, która rozwija się całkowicie lub urządzenie, które jest wyposażone w lustro i element grzejny. Mistrz powinien wiedzieć i działać na zasadzie kolektora, która polega na tym, że promieniowanie słoneczne w procesie ogrzewa rurę z chłodziwem, a po ciepło jest przekazywane do akumulatora. Niezależnie mogą być wykonane kolektory próżniowe do ogrzewania improwizowanych środków, ale na początku ważne jest, aby zapoznać się z technologią pracy.

Wykonywanie prostych kolektora słonecznego

Jeśli jest ona wykonana próżniowy kolektor słoneczny własnymi rękami, konieczne jest, aby przygotować pojemniki ocynkowane przeznaczone dla wody. Jego wielkość może wynosić od 100 do 200 litrów. Pojemność zostanie umieszczony na dachu. 100 litrów cieczy zdolny do ogrzania się do kreski 60 stopni, gdy lufa jest zainstalowany na południowej stronie dachu. Ta ostatnia pokryje metaliczny błyszczące liście. Skuteczność w tym przypadku byłaby znacznie wyższa, ponieważ obszar przenikania ciepła z powietrza jest minimalny. Ten prosty kolektor słoneczny jest zalecana w miejscach, gdzie środowisko jest utrzymywane na pożądanym poziomie, to najlepiej do pracy takiego systemu z dala od zanieczyszczonych obszarów. Należy zauważyć, że w okresie zimowym to urządzenie jest w stanie rozwijać się minimalną ilość ciepła.

Wytwarzanie rur metalowych chłodnicę i kolektor

Jeśli jest to zrobił Kolektor próżniowy, możliwe jest użycie bardziej zaawansowanych technologii. Do pracy może być stosowany dość tanich materiałów, ale woda może być podgrzewana bardzo prosty sposób. Trzeba manipulować armatury stalowej skrzyni, rury z tworzyw sztucznych, szkła, jak i grzejniki, wykonane ze stali, w ilości dwóch części.

Technologia pracy

W celu wytworzenia vacuum grzejniki powinny być umieszczone w opakowaniach metalowych powierzchni dachowych. Są one pokryte szkłem, a ich celem jest zmniejszenie okresu ogrzewania wody. Po zainstalowaniu należy pamiętać, że górna była niższa niż w zbiorniku. Pozwoli to na wodę rośnie naturalnie w zbiorniku. Wytwarzania kolektor próżniowy, trzeba pamiętać, że cyrkulacja musi być wykonane w zwykły sposób. Rura przewód wody musi zostać ustanowione z pewną stronniczość, elementy do grzejników bocznych rysowania. Pojemnik z tworzywa sztucznego, którego objętość wynosi 160 litrów, muszą być zainstalowane na wzniesieniu budynku. Wiąże się to z zastosowaniem grzejników rur z tworzyw sztucznych, okucia, które współpracują.

Woda o najwyższej temperatury powinny być umieszczone w górnej części zbiornika. W tym celu rury ciepłej wody powinna być podłączona do zbiornika powyżej części środkowej. W dolnej części chłodnicy zainstalowano zawór spustowy do spuszczania wody w zimie.

Wytwarzanie zbiornika na podstawie ramy drewnianej

Jeśli zdecydujesz się zrobić próżniowy kolektor słoneczny własnymi rękami, można użyć poniższego technologii. W tym celu, przygotować materiał izolacyjny, metalową wentylatory czarny siatki deflektora w ilości dwóch części, arkusz poliwęglanu i drewnianej ramie, która posiada dno ze sklejki.

Niuanse pracy

W dolnej części ramy być wykonane dwa otwory w kształcie koła, aby móc produkować wlot powietrza. Górna część jest konieczne, aby dwa otwory, które mają kształt prostokątny. Są one niezbędne do usuwania gorącego powietrza projektu. Na dole trzeba położyć materiał izolacyjny. Akumulacja ciepła odbywa się za pośrednictwem metalowej siatki czarno. Dwa wentylatory powinny być instalowane w otworze okrągłej formie. Pasy nośne są zainstalowane na konstrukcji przegrodowej, a następnie utrwalano, a sam deflektor. Jest to wymagane do wytwarzania przepływu powietrza. Jeśli zdecydujesz się na taki kolektor próżniowy, na końcowym etapie urządzenia jest przymocowana do ściany budynku. Jak pokazuje praktyka, sprawność sprzętu wynosi 50%. Może być stosowany do ogrzewania pomieszczeń.

Opis instalacji kolektora

Próżniowy kolektor słoneczny do ogrzewania produkować niezależnie chociaż możliwe jest jednak pewien stopień pracy różnej złożoności. Ważne jest, aby prawidłowo określić miejsce montażu, aby mógł podnieść efektywność tak wysokie, jak to możliwe. Instalacja powinna być zorientowana na południe. Odchylenie wynosi 25 stopni w obu kierunkach. Ważne jest, aby wyeliminować wszystkie czynniki cieniowania. Przepływ chłodziwa powinien być skierowany do góry. Sprzęt nie powinien dotrzeć do hot spotów aż do instalacji i po niej. W jednym rzędzie nie powinna być większa niż 3 kolektory. Jeżeli kolektor próżniowy jest wykonany z własnych rąk, a następnie planowane do zainstalowania go w większych ilościach niż podano powyżej, konieczne jest włączenie kompensator oraz zapewnienie liniowego rozszerzania termicznego.

Produkcja cewki zbiorczej lodówki

Jeśli planujesz, aby ich własny projekt opisany w artykule, to byłoby ważne, aby wiedzieć, co kolektor próżniowy. To widać poniżej dostarczono technikę, która wymaga użycia cewek lodówce. Między innymi, to zajmie folię i listwy, które stanowią podstawę ram. Przygotuj mata gumowa, zbiornik lub pojemnik. Ważne jest, aby zaopatrzyć się w szkle, a także zawór odcinający według typu rur i zaworów. Początkowo trzeba przepłukać wężownicę z czynnikiem chłodniczym. Kolejne odbiega rack ramkę. Jego dokładna wielkość zależy od wielkości zespołu roboczego. Dywan musiał dostosować się do istniejącej szyny, wśród których ważne jest, aby swobodnie zorganizować cewkę. Mata z gumy, która jest aktywna warstwa izolacyjna rama dolna do spiętrzania. Po cewka jest wzmocniona za pomocą zacisków śrubowych. Ściany master musi się otwory, przez które przechodzą rurki próżniowej. Kolektor słoneczny taka technologia będzie wysoce skuteczna. Jeśli istnieje potrzeba, aby zwiększyć produktywność, możliwe jest do uszczelniania połączeń z otrzymano uszczelniacz. Top szkło mocowane za pomocą taśmy klejącej. Aby nie martwić się o trwałość, zaleca się przygotowanie płyt aluminiowych wykonanych z tych specjalnych zacisków.

Alternatywnym rozwiązaniem dla kolektora próżniowego

Ważne jest nie tylko, aby wybrać odpowiedni Rurowy kolektor próżniowy, ale także budować inne elementy, które stanowią podstawę systemu. W przypadku pudełka, które zostaną zainstalowane chłodnicy, odpowiednich desek 120 mm, która to szerokość; puste grubość wynosi 30 cm. Dno płytki mogą być stosowane, co jest uzupełnione przez żebra usztywniające. Dno muszą być izolowane z pianki lub wełny mineralnej, która jest pokryta z wierzchu ocynkowanej. Następnie przygotowano są dwie średnice rur powinny wynosić 1 cal. 15 muszą ściankach rur o średnicy w zakresie od 0,5 cala. Im grubsze elementy niezbędne do wiercenia otworów prostopadłych do zainstalowania cieńszych elementów. Konstrukcja spawana w jednym urządzeniu. Wymiennik ciepła jest zamontowany na blachy, wzmocnione klamer stalowych. W celu zwiększenia produkcji ciepła, powierzchnia może być barwiony na czarno, elementy zewnętrzne w kolorze białym, w celu zmniejszenia strat ciepła. W końcowym etapie powinna być ustawiona na szklane ściany pudełka, po przeprowadzeniu uszczelnienie jakości. Etap pomiędzy rurami i szkła powinien wynosić 12 milimetrów. Parametry te są bardzo ważne, aby wziąć pod uwagę, tylko wtedy będzie w stanie osiągnąć oczekiwany rezultat pozytywny, w którym wskaźnik efektywności roślina będzie na wysokości.