145 Shares 1635 views

Chryzantema: różnorodność gatunków i ich opis

Chryzantema służy do zawężania klombów i ogrodów. Różnorodność kolorów i łatwość pielęgnacji sprawiają, że jest to bardzo popularny kwiat rośnie w domu. Roślina ta jest nazywana również rozgałęzione lub natryskowo goździków. Ona jest popytu wśród florystów i jest jednym z liderów wśród roślin, które zdobią ogród.


Goździk – Flower, preferuje słońce i ciepło, więc powinno być sadzone w miejscach, gdzie znajdują się wszystkie niezbędne warunki. Jeśli roślina jest uprawiana w cieniu, nie rozpuszczają się całkowicie w okresie kwitnienia.

Rodzaje i metody hodowli

Gatunek ten należy do bylin z rodziny Caryophyllaceae. Istnieje ponad trzysta odmian goździków. Te kwiaty są dystrybuowane nie tylko na terenie Eurazji, można je znaleźć w chłodniejszych regionach obu Ameryk, a także w Afryce gorący.

Goździki, sadzenie i pielęgnacja, która wymaga pewnych umiejętności, mnoży na kilka sposobów:

 1. Z nasion. Są one posadzone w doniczkach i tuż po kiełkowania sadzone w otwartym terenie. Jeśli miał upraw w maju, a następnie począwszy od połowy sierpnia krzaki trzeba pojedynkować lub usiąść.
 2. Sadzonek. Jest on stosowany w przypadku, gdy wymagane rozmnażanie roślin tego samego typu. Jeżeli sadzonki przeprowadzane regularnie, zwłaszcza kwiaty kwiaty wspaniale.
 3. Powielanie przez odkłady. Metoda ta jest odpowiednia dla prawie wszystkich rodzajów roślin. W miejscach międzywęźli nacięcia uchwyt, który powinien znajdować się w mieszaninie z gleby i piasku. Nie trzeba lądowisko trzeba stale nawilżać, to przyspieszenie wzrostu systemu korzeniowego.

Wyższość w hodowli chryzantem hodowców krajowych zostały podzielone pomiędzy czterech głównych odmianach:

 • Ogrodnictwo goździk wiele lat.
 • Goździk krzew cirrus.
 • Chiny.
 • Turecki.

Aby zrozumieć, dlaczego stały się one głównym w uprawie w naszym kraju, bardziej szczegółowy koncentrować się na każdym z nich.

Bylina ogród goździk

Odmiana została wyhodowana przez sztucznie skrzyżowane najpiękniejsze i zdrowe rośliny. W naszym kraju o nazwie goździków importowane z krajów śródziemnomorskich. Jego główną różnicą jest ciągłe kwitnienie, który rozpoczyna się w połowie czerwca, a kończy się tylko kiedy pierwszy mróz.

Na początku jesieni kwiatów jest wymagane przeszczepić do doniczek ogrodowych, gleby i nawozić specjalną zrównoważony skład mikroelementów. W okresie wzrostu potrzebuje pielęgnacji roślin w postaci odcinania żadnych nowych arkuszy, tworzenie krzewu.

Goździk krzew cirrus

Domu do tego rodzaju kołków są europejskie stoki gór, skąd dostał jego rozprzestrzenianiu. Zakład jest osadzona Kustov sposób. Okres kwitnienia rozpoczyna się w drugim roku wzrostu. Kwiatostany są w dwóch smakach: prostych i podwójnych, a sam kwiat ma niezwykły zapach, który rozprzestrzenia się na całym terytorium ogrodzie.

Różnorodność kolorów w pierzastych goździki najbogatszych: biały, różowy, czerwony, fioletowy i bordowy. Krzewów na łóżku oraz z innych roślin.

Chiński chryzantema

Kolebką tej odmiany są północne części krajów Azji: Chiny, Japonia, Korea. Roślina ta jest uprawiana przez długi czas – już w XVIII wieku w naszym regionie nie było chiński chryzantema. Kwiat ma różne kolory i doskonale nadaje się do uprawy w Rosji. Nawiasem mówiąc, chociaż tej rośliny wieloletnie rosyjskie ogrodników rozwijać go jako roczna kwiatów. Goździk formuje się poszczególne krzewów o długości pędów 10 do 20 cm.

Na łodygach, w miejscach jednostek tworzących rozmieszczone są liście. Pąki może być self-kolorowy lub z wielobarwnej koloru. Goździki chińskie sadzi się wyłącznie w miejscach, gdzie jest dużo światła słonecznego – w terenach otwartych. Najlepszym do sadzenia są uważane za obszary o glebie gliniastej.

Kwiaty rozmnażane przez nasiona, które wysiewa się w mikroelementów podkormlenny gleby. Siewki z szklarniach odbywa się w ciepłym sezonie, to najlepiej nadaje się do tej procedury w połowie maja. Około miesiąc po zakładzie da pędy, goździki mają do nurkowania. Gleba nawożona dwa razy w ciągu całego okresu: po przesadzeniu i podczas unieruchomienia pąków. Okres kwitnienia jest na koniec lata.

sweet-William

Jest domem dla Europy Południowej. Kwiat kwiatostan ma jasny, przyjemny zapach i odporność podczas lądowania i uprawy. Rozmnażanie i uprawa turecki ząbki pod wpływem siły zarówno profesjonalnych ogrodników i początkujących. Roślina jest łatwa w utrzymaniu, ma kilka różnych kolorach, ale kwiaty, podobnie jak większość goździków, w drugim roku po posadzeniu. W hodowli krzak wskazane, aby zostawić trochę miejsca dla tworzenia dobrego zakładu.

Turkish goździki po wylądowaniu szybko się rozwija. Toleruje zimna i kapryśna do wyboru ziemi tak, że może być uprawiana na dowolnym obszarze.

Co warto wiedzieć

Jeśli podoba Ci się opisane kwiatów (krzew goździk), należy nauczyć niektórych niuanse i dbać o nich:

 1. Posadzone ząbki na łóżku obok tulipanów nie może. W roślinach, podobne choroby, które negatywnie wpływają na rozwój i kształtowanie się kwiat.
 2. Przy upadku pasożytów roślin powinny produkować przetwarzania chemikaliów. Mam te kolory i dość niebezpieczne dla nich choroby – grzyba.
 3. Nadmierne podlewanie może być szkodliwe dla stadnin.
 4. Ważne jest, aby nie pozostawiać bez obróbki gleby krzew i nie zapomnij czas karmić gleby.

Prawidłowo opiekuńczy, można wyhodować piękny kwiat, który uatrakcyjnić każdy ogród.