411 Shares 5010 views

adenomyosis macicy: na leczenie, diagnostyka, przyczyny, konsekwencje

Dziś adenomyosis macicy, leczenie , z których może być zachowawcze i operacyjne, jest to powszechne, ale słabo studiował choroby. Na przykład, nie wiem dokładnie, dlaczego występuje.


Naukowcy sugerują, że przyczyną adenomyosis może być:

 • skłonności genetycznych;
 • stres, napięcie emocjonalne stała;
 • ciężkie ćwiczenia;
 • promieniowaniem ultrafioletowym;
 • Wanny błota;
 • zabiegi chirurgiczne w macicy.

Gruczolistość wydaje się być traktowane powinna być przeprowadzona przez doświadczonego ginekologa endokrynologa, że komórki endomertiya rośnie warstwy mięśniowej (myometrium) macicy, a nie tylko w jamie. Podczas cyklu, to zwiększa się preparatu do implantacji zarodka.

Jeśli ciąża nie występuje, a następnie raz endometrium zostaje odrzucony, a to co miesiąc. Myometrium jest droga tam, więc krwawienie występuje, wywołując stan zapalny.

Endometrium mogą rosnąć w innych narządach. Można je znaleźć w jajników, szyjki macicy, w jajowodach. Są stan patologiczny zwany endometriozy.

Gruczolistość macicy rozpoznano leczenie jest długie i pracochłonne przez ginekologicznych badań i kolposkopowego. Jest to badanie szyjki macicy pod mikroskopem, gdy jest barwione z różnymi rozwiązaniami.

Lekarz bierze wymazy i nadaje kierunek do ultradźwięków. Co do zasady, metody te pozwalają badania, aby potwierdzić lub wykluczyć obecność. Czasem może być dodatkowo przypisana do laparoskopii i histeroskopii , aby potwierdzić i ustalić zakres uszkodzeń.

Objawy adenomyosis choroby, leczenie środków ludowej jest możliwe dopiero po jej zatwierdzeniu przez lekarza prowadzącego, co następuje:

 • ból przed, w trakcie i po menstruacji, są obfite;
 • plamienia przed i po nich;
 • zaburzenia cyklu większość jego skrócenie;
 • ból podczas stosunku płciowego;
 • PMS;
 • ramach badania przez ginekologa macica jest powiększona i okrągłe.

Adenomyosis najczęściej występuje po 35. Coraz częściej jednak diagnoza jest młode kobiety. W okresie menopauzy jest regresję choroby. Zjawisko to jest oparte, a leczenie tej choroby.

Zastosuj i immunologichekie hormonalnych leków. W tym przypadku, macicy adenomyosis, których leczenie powinno być rozpoczęte dopiero po zbadaniu przez endokrynolog, immunolog, alergologa i wielu innych ekspertów, może nie być w pełni przezwyciężyć. Uważa się sukcesem, jeśli wszystkie jego objawy zniknęły.

W ciężkich przypadkach, gdy leczenie zachowawcze nie jest skuteczne, używany jest chirurgia. Z pomocą jej anatomii przywróceniu upośledzeniem narządów zapaleniem. Usuwa maksymalną ilość jej ognisk. Takie leczenie rozpoczyna się w trzecim etapie.

Po zabiegu, kobieta jest kilka dni w szpitalu pod nadzorem lekarza. Po uwolnieniu, wizyty u lekarza co tydzień w celu uniknięcia komplikacji. musi następnie udać się do ginekologa 2 razy w roku.

Dziś, oprócz tradycyjnych i nowych technik są stosowane. Jednym z nich jest elektrokoagulacji. Z jego bezboleśnie usuwa zmiany w znieczuleniu.

Wiele kobiet nie towarzyszą objawy adenomyosis. W tym przypadku jest ona rzadko diagnozowane i nie wymaga leczenia, tylko obserwacji. Na tym etapie choroby nie zapobiega ciąży.

Zatem adenomyosis macicy, którego leczenie zależy od stopnia zaawansowania choroby, kobieta może dostarczyć dyskomfort, a nawet prowadzić do niepłodności. Applied chirurgiczny, konserwatywny, a także nowe metody, aby poprawić stan pacjentów. Cure uważana jest za całkowite wyeliminowanie objawów. adenomyosis naukowcy nie są jeszcze wystarczająco zbadane, a także jej przyczyn.