873 Shares 1536 views

Na kogo się uczyć, lub jak dokonać właściwego wyboru

W wysokich absolwentów szkół jest bardzo niepokojące, aby przejść. Czy życie z kimś? Na kogo się uczyć? Gdzie się udać? Kto będzie? Jak wybrać? Sporo facetów, którzy po prostu nie wiedzą, czego chcą. Rodzice wiedzą … Często wyjaśnić, „pójdziesz na studia, gdziekolwiek się uda.” Lub „dowiesz się, gdzie nasze pieniądze to za mało.” Większość instytucji edukacyjnych w klasach dyplomowych jest poważna praca poradnictwo zawodowe. Zaproszeni wykładowcy i absolwenci, wydał „newslettery” trzymaj ciekawe specjalnych godzin zajęć, rozmowy … I w niepokoju prysznicowe chłopaki, bóle wrażenie, jakby nie mylić. Trudna sprawa – wybór. Jeśli nic nie jest ciekawy, to wszystko jest proste – nie obchodzi gdzie 5 lat, aby służyć, to życie pokaże, że specjalność nie może pracować. I 5 lat już nie ma. A jeśli jesteś zainteresowany, ale nie prestiżowych czy nie pieniądze?

Więc kim iść na studia? Może na początku, aby spróbować spojrzeć na siebie ręka? Jestem w stanie komunikować się z rówieśnikami i ze starszymi przyjaciółmi? Czy kontaktowy lub ciekawe odzwierciedlają w ciszy, spokoju z wysoka? Racjonalne jeśli mój umysł lub priorytet żywych emocji, uczuć? A następnie pierwszym wyborem dla siebie – tekściarzem czy fizykiem? Wtedy drugi etap: gdzie można zdobyć wiedzę – w mieście, w pobliżu, w stolicy? Trzeci krok: czytać w prasie – a które teraz handlować najbardziej popularne?

Po tym wszystkim, w zakresie, w którym specjaliści są popytu, określa przyszły dobrobyt jego i jego rodziny, możliwość dalszego rozwoju zawodowego i więcej. Niestety, często stają się decydującymi względy praktyczne, czyli moda czy romantyczne wyobrażenia. W latach 60-tych latach XX wieku marzył o przestrzeni kosmicznej, w 90. – w dniu zawodów prawniczych i księgowych. Wierzono, że były one „najlepszy chleb.” Ale tutaj jest teraz nadmiar nich. W oczach dzisiejszych absolwentów zmieniających się technologii i poziomu produkcji.

Więc kto iść do szkoły po 11 klasie? Jest oczywiste, że preferowane będą do specjalistów w dziedzinie informacji i nanotechnologii, liderów innowacyjnych firm i obszarów roboczych. Nie wszyscy są w stanie stać się inżynierowie. Ale wszyscy intuicyjnie zrozumieć, że aby stać się poszukiwanym ekspertem od wszelkiego rodzaju jest dość trudne bez podstawowej wiedzy w dziedzinie prawa i ekonomii. Dlatego decydując się na siebie na pytanie „Kto lepiej uczyć”, przyszłe uczestnicy powinni mieć świadomość, że miejsca w budżecie na te specjały są bardzo ograniczone, co oznacza dużą konkurencję i przestrzeń handlową tylko czeka, jeśli rodzina jest gotowa do przyjęcia zobowiązań finansowych szkolenia ,

Według prognoz, w następnej dekadzie w Liderów tryska inżynierię. W realnej gospodarce potrzebne inżynierom: projektanci, inżynierowie, właściciel i marketerów systemu. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wysoko wykwalifikowani pracownicy z okresu sowieckiego, albo na emeryturę lub w lewo zawodzie, inżynierskich i technicznych 90 młodzieżowych i zera, starał się opuścić ojczyznę lub przeszkoleni, jak mówią, „na kuratora.”

Ale jeszcze bardziej ostre potrzeba wysoko wykwalifikowanego personelu w dziedzinie edukacji i zdrowia: prestiżowych, ciekawych, modnych, ale … bez zapłaty. Oto dylemat!

Wreszcie, nie ma głównego prestiżową „skorupa” dla poszanowaniem absolwentów, jeśli wiedzą, że mają głowę na karku i ramion, jak mówią, „złoto”.

Od dawna w Rosji miał taki ostry zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników. Tokarstwo, młynarzy, instalatorzy sprzętu, operatorzy maszyn z oprogramowaniem i sterowaniem cyfrowym, administratorów systemów, logistyków … Młodzi ludzie są w stanie służyć „kompleks” technikę, więc popyt, że firmy są w stanie trenować na własny koszt, płacić wyższe płace. Przedmiotem szczególnego zainteresowania pracodawców jest zawód inżyniera oprogramowania, projektantów stron internetowych i profesjonalistów w dziedzinie bezpieczeństwa IT.

Bardzo atrakcyjne specjalności Rosji „nanomateriałów” i „Nanotechnologia w elektronice”. W przyszłości prawdopodobnie, zakres specjalizacji w tej dziedzinie będzie szerszy.

Ale jak do promowania produktów na rynku, jak zwiększyć wielkość sprzedaży, jak wziąć się w słońcu swojej firmy w konkurencyjnym środowisku – tutaj trzeba poważne marketerów, marketerów, tłumaczy, marketingu, prawników , psychologów i innych specjalistów w celu optymalizacji zarządzania przepływem materiałów i informacji.

Na kogo się uczyć? Posłuchaj siebie, spojrzeć na świat wokół nich, nie idź na temat chwilowego nastroju, nie odrzucać żadnej z planszy, ale rozwiązać go samodzielnie.