813 Shares 5213 views

23 Tajemnica najlepszych studentów

Badanie wydaje się trudne do instytutu lub uczelni. Jednakże, jest to najbardziej beztroski czas w moim życiu, który chce spędzić zabawy i znaczący sposób. Jak połączyć przyjemne aspekty studentów i pomyślne zdobywanie wiedzy, która jakże użyteczny po ukończeniu studiów? Zadanie wydaje się być sprzeczne, ale w praktyce jest całkowicie rozpuszczalny. Najlepsi studenci nie zawsze mają czas na wonks a czasami wszystko – i mieć trochę zabawy i uzyskać doskonałe noty w książeczce. Laika często zaskoczeni pozornej łatwości, z którego otrzymują wiedzy. Wydaje się, że wysoki Achiever wie wszystko i nigdy nie uczy niczego, wszystko idzie w nim sama. Może on jest geniuszem? Nie, tylko że on ma swoje tajemnice. Oto niektóre z nich:

1. Nie zawsze wykonać całą pracę domową

Student spędza około jedną piątą swojego czasu na prace domowe, a czasami więcej. Podczas ciężkiej pracy studiuje wiele pytań, które w większości nie są objęte bilety egzaminacyjnych. Ponadto praktyczne znaczenie tych zadań są zazwyczaj małe. Musimy nauczyć się odróżnić naprawdę cenne umiejętności od tych, które są po prostu zintegrowany z programem nauczania i szczególnego proc nie przynoszą. Pozwoli to zaoszczędzić dużo czasu.

2. Nigdy nie shtudiruet podręczniki

Czytanie podręczniki i leksykony – nie jest to najbardziej skuteczna metoda nauki nowego materiału. Najlepsi studenci próbują uzyskać bardziej skoncentrowaną wiedzę korzystając studia przypadków, podręczniki i krótkich streszczeń. Dzięki czemu można szybciej i lepsze zrozumienie badanego przedmiotu.

3. Są one często korzystają z internetu

fabularne historie zamieszczone w sieci bardzo często mogą być źródłem Quintessence niezbędnej wiedzy. Nie należy ograniczać się do tylko wykaz literatury, który zachęca profesorze (zdarza się, że on jest autorem większości z tych książek, a on po prostu chce go odczytać je), ponieważ istnieje ogromna darmo wyszukiwarka, a to, jak mówią, „na wyciągnięcie ręki” , Grzech nie go używać.

4. Mają umiejętności samokontroli

Możliwość sprawdzenia siebie daje natychmiastowy i jasne informacje zwrotne, aby ocenić, jak skutecznie opanowali materiał. Powtarzające autotestu zwiększa długotrwałą ochronę nowego materiału w pamięci. Wreszcie, jest to świetny trening dla mózgu.

5. uczą się w małych porcjach

Metoda ta nazywana jest również analityczne. Dzielenie wyzwanie kurs w niektórych prostszych elementów, to jest możliwe, aby osiągnąć doskonałe wyniki. Stopniowe uczenie o wiele bardziej skuteczne wysiłki, aby zrozumieć wszystko naraz. Co więcej, metoda ta pozwala na robienie przerw, co również zwiększa produktywność.

6. Często pójść z odwrotnej

Co do zasady, szkolenia na uniwersytetach jest w bezpośredniej kolejności. Podręcznik lub wykład przedstawia pewien algorytm, co prowadzi do pewnego rezultatu. Najlepsi studenci często pracują w odwrotnej kolejności, będą patrzeć na potrzeby zadań i refleksji na temat sposobów, aby to osiągnąć. Nawiasem mówiąc, w praktyce dokładnie rozwiązać różne problemy.

7. Mogą podkreślić ważne

Czytanie bez wyodrębniania kluczowych momentach trwa zbyt długo i nie ma, co do zasady, pożądanych rezultatów. Można podnieść ołówek i podkreślają najważniejszą książkę w umyśle, a lepiej jest napisać je w osobnym zeszycie.

8. Mają dużo snu

Do najbardziej znanych postaci w każdej dziedzinie działalności człowieka zawsze były w stanie właściwie odpocząć. Najlepszy relaks – sen. Wykorzystywane do pracy trzeba najbardziej produktywnych godzin (4-6 dziennie). Ciało i system nerwowy, wymagany okres odpoczynku po ciężkiej pracy. Tym razem nie przechodzi na marne, nawet we śnie jest asymilacja i porządkowanie wiedzy.

9. Zadają sobie pytania

To nie jest trudne. Po badano pozoru pytanie, konieczne jest, aby spróbować zadać sobie najbardziej nieoczekiwany problem tematyczny. Najprawdopodobniej nie będzie w stanie natychmiast odpowiedzieć. Tak identyfikuje luki w wiedzy, że jest jedna mała rzecz – aby wypełnić je.

10. Biorą najlepsze z wykładów

Zdarza się, że profesor, jako wybitny naukowiec, prezentuje materiał nie jest najlepszym sposobem. Czyta się zbyt wolno, a publiczność traci istotę materiału, lub, wręcz przeciwnie, w pośpiechu, a studenci nie mają czasu, aby śledzić postępy swoich myśli. Nie należy wahaj się zadawać pytania, z drugiej strony, utalentowani nauczyciele się podoba. Możliwe jest również, aby zwrócić uwagę na siebie najważniejsze aspekty, na których nacisk wykładowca ma szansę być na egzaminie wszystko jedno. Ponadto, wysłuchawszy uważnie materiału, można zaoszczędzić czas potrzebny na szkolenia w trakcie sesji.

11. Uczą się nadgodziny

To może wydawać się nie do zaakceptowania dla wielu studentów. I paradoksalnie, najlepiej z nich kończy się spędzać mniej czasu. Po realizacji, jak zrobić swoją pracę domową, można to zrobić znacznie szybciej. Więcej szkoleń i mniej czerwone!

12. Natychmiast analizować swoje błędy

studenci sesji zdarza się tylko dwa razy w roku. W tym czasie, można łatwo zapomnieć, gdzie i kiedy przyznał missteps. Najlepiej jest, aby pamiętać je w sposób abstrakcyjny, a przed sesją będą widoczne. Błędy są nie tylko nie straszne, w rzeczywistości są one bardzo przydatne, oni rozwiązać wiele nauczyć.

13. Są zajęci pracą w dziale

Najszybszy sposób, aby poradzić sobie z przypadku bardzo zajętą osobą. Pomysł ten wydaje się paradoksalne, ale prawdą jest w stu procentach. Im mniej czasu przydziału, więc trzeba zakończyć pracę szybciej. Student zaangażowany w pracach Niru, chcę zrobić wszystko, ale wciąż miło spędzić wieczór w gronie kolegów. Sukcesy i coraz częściej jest to możliwe!

14. Wiedzą, jak słuchać profesora „między słowami”

Większość studentów zwrócić uwagę na obszary, które będą miały kluczowe znaczenie podczas egzaminu. Każdy profesor ma „konia” (temat jego pracy, problem, na którym aktualnie działa, i tak dalej. D.) posiadanie tych zagadnień znacząco wpłynąć na sukces uzyskania testy i egzaminy.

15. Oni nie szukają upustów wymówka

Ewaluacja i szkolenia specjalistyczne wymaga wytrwałości i konsekwencji. olimpijczyków trenować w dni powszednie i święta, a najlepsi studenci piszą prace zaliczeniowe, nawet gdy robi tak nie chce. I zrobił biznes – chodzić bezpiecznie!

16. Wiedzą, jak się skoncentrować

Stare powiedzenie „Powtórzenie – matka nauki” dzisiaj wymaga dodania słów „świadomy”, wystawiona w przedniej części znanego powiedzenia. Zamiast czytać wszystkie notatki umowy, a podręczniki powinny koncentrować się na najtrudniejszych pytań egzaminacyjnych.

17. Oni wiedzą wszystko o zeszłorocznych egzaminów

Profesor – nie najbardziej pomysłowe osoby. Zwykle czytać ten sam wykład, że wiele lat temu, ponieważ większość czasu poświęcają na naukę. Egzaminy są również bardziej lub mniej monotonna. Można poprosić uczniów dotychczasowe przepływy, które są zazwyczaj podane dodatkowe pytania dotyczące konkretnego tematu.

18. Tworzą własne tutoriale

Większość studentów nie wystarczy użyć tutoriale, tworzą własne. Te notatki to najważniejszy przedmiot pytań i krótkie, ale zwięzłe odpowiedzi. Nauczyciele często nawet wolno używać takich materiałów na egzaminie.

19. Piszą na papierze

Pisanie notatek w notatniku poręczny. Zbyt wygodne. Zapalniczka informacje zostaną wprowadzone, tym trudniej jest, aby pamiętać. Więc nie bądź leniwy, aby nagrywać wykłady ręcznie, łatwe w obsłudze zwykły notebook. Wydaje się, że jest to trudniejsze, ale pamięć jest jeszcze więcej.

20. Używają zasadę „80/20”

Można dostać dobrą ocenę, cierpliwie i uważnie przeczytać i zapamiętać całą objętość materiału, lecz dobro to będzie trochę. Działając na zasadzie „zapamiętane uczynku i zapomnij”, możliwe jest, aby polegać tylko na nabycie „skorupy”, czyli dyplom. Razem piąta zasymilowanej wiedzy stanowią realną wartość dla młodych profesjonalistów, pozostałe 80% może być ignorowane. Ta formuła zapewnia wysoką wydajność i eliminuje długie godziny pracy na marne.

21. Oni nie narzekam

Skarg nie ma miejsca w życiu studenta. Profesor niezrozumiałe wykłady? Horrible poradnik? Tak, to wszystko bzdury! To zawsze jest możliwe znalezienie alternatywnych źródeł informacji. Jeśli ktoś nie wie, co w Internecie jest tym wszystkim chodzi.

22. Uczą wykonując

Każdy obiekt może być naprawdę nauczył się dopiero w trakcie jego stosowania. To jest jak uczenie się nowego języka lub prowadzenia samochodu. Aż zacznie mówić lub nie siedzieć za kierownicą, cała teoria jest bezużyteczna. Chociaż, oczywiście, i nie może być bez niego. Większość studentów wiedzieć, że istnieje duża różnica między wiedzą i umiejętnościami.

23. Są osobiście odpowiedzialny za badanie materiału

Większość studentów zrozumieć, że oni i tylko oni są naprawdę odpowiedzialny za ich edukację. Nie czekaj, kiedy wszystko będzie służył „łyżką” i po prostu zrobić pracę domową, że profesor uporządkowaną. To nigdy nie będzie wystarczająco. Każdy powinien wiedzieć, czego potrzebuje, i zabrać go. Zwłaszcza, kiedy są oferowane.