802 Shares 2239 views

Jak zrobić gołębia papieru – symbol pokoju

Dokonywanie rzemiosła z papieru i trwa od wieków przyciąga wielu ludzi w różnych krajach. Starożytna japońska sztuka składania papieru i dodanie do tworzenia różnorodnych kształtów geometrycznych, sylwetki ptaków, zwierząt, roślin, krajobrazy, budynki, i jakiejkolwiek innej formie, która może skłonić jedynie fantazją.

Origami nie tylko umożliwia dobre i naprawdę odpocząć, skupić i być rozproszony, ale rozwija się u dzieci i dorosłych, rozumowania przestrzennego, i ciągnie je razem, jednoczy i sprawia, że bliżej siebie. Dlatego warto umieścić dane razem z dzieckiem, fantazjować i wymyślać nowych programów i gier.

Wiele ciekawych i nawet wyjątkowe, oferuje niesamowity i niepowtarzalny świat origami. Schemat do każdej figury zawsze wyciągnąć bardzo szczegółowe i stopniowo tak, że możliwe jest, aby nauczyć się ich na własną rękę, czasu i skupić.

Jednym z najprostszych i dostępnych figur origami jest uważany za gołąb. Ten symbol powszechnego pokoju i miłości znany ludziom od ponad pięciu tysięcy lat. On z pewnością zasługuje na od czasu do czasu pojawiają się w pracach. Uzyskaj piękny ptak może zadowolić nie tylko dziecko, ale dorosły, staje się rodzajem dekoracji domu.

Jak zrobić gołębia papieru? Wszystko jest bardzo proste. Przede wszystkim trzeba wziąć odpowiedni kawałek papieru, kwadratowy kształt. Teraz rozwija się w taki sposób, że wynik jest duży trójkąt (czyli po przekątnej). Teraz tępe rogu otrzymanego trójkąta potrzeba wygięcia do góry tak, że długi bok na rysunku i równolegle do linii zagięcia, jest otrzymywany. Następnie, już wygięty kąt rozwarty być ponownie wygięte (wziąć zakręt i złóż go w dół do około połowy), więc w końcu dotarliśmy na akordeonie.

Następnym krokiem jest to, że jeden z małych trójkątów wyginać w górę, a następnie otrzymaną postać jest zminimalizowane dokładnie w środku. Jeśli wszystko odbywa się dokładnie tak, jak powinno być, skrzydełka uzyskać ten sam rozmiar. Ale co do zasady, mogą się nieznacznie różnić. Najważniejszą rzeczą – jest głównym, centralnym linii zagięcia wyglądał schludny, gładka i piękna. Teraz trzeba delikatnie zagiąć skrzydła w górę, zgięcie nie będą równoległe do tyłu ptaka, i nieco ukośnie. Jak zrobić gołębia papieru obok? Bardzo, bardzo proste. Kiedy skrzydełka są gotowe jest dziób bent mały kąt ukośnie od korpusu i w każdym kierunku, a następnie składany do wewnątrz.

To wszystko ptaki świata jest gotowy. Ci, którzy rozumieją, jak zrobić papier gołąb można ozdobić go z symbolicznym oliwek gałązka, rysować oczy, a nawet malować skrzydeł lub całego ptaka. Najważniejsze – aby pokazać wyobraźnię i cieszyć się proces. To jest główny cel i sens zajęciach origami. Teraz, kiedy dowiedział się, jak zrobić papier z gołębia, można przełączyć się na bardziej złożoną postać.