657 Shares 9060 views

Pottery – od czego zacząć

Plasteliny – dość fascynujący procesu. Pomaga uwolnić swoją kreatywność i rozwijać wyobraźnię. Poczuj się artystą i zrobić świetle swój własny arcydzieło!

W naszych czasach, to nie będzie trudno znaleźć w sklepach gliny do rzeźbienia. Jest to produkt bardzo często i to z różnych rodzajów i kolorów. Również niektóre odcienie można uzyskać przez zmieszanie różnych kolorów z tworzywa sztucznego.

Polimer na bazie gliny (lub jak to nazywano, termoplastyczny) – z tworzywa sztucznego, który wyglądał jak gliny, ale utwardza się w wysokich temperaturach. Pottery – dekoracji, przyciski, wisiorki, breloki, figurki i inne, które mogą wystarczyć tylko swoją wyobraźnię – bardzo miłą pamiątkę wykonaną przez ręce.

Więc zdecydowaliśmy się dokonać pewnych produktów z gliny polimerowej ręcznie. Czego potrzebuję?

Najpierw trzeba zrozumieć trochę z markami polimeru gliny. Istnieje krajowych producentów, takich jak "artefakt", „Tsvetik», «Hobby», «Lapsi », «Sonnet». Importowany z najbardziej popularnych są «Cernit», «Fimo» i «Sculpey». Kosztem są one znacznie droższe niż krajowych marek, ale również jakość jest lepsza. Importowany glina jest uważana za bardziej wygodne do pracy, ponieważ nie kruszą się, że ma lepsze właściwości tworzywa sztucznego i gotowych produktów pochodzących od niego silniejszy. Takie gliny najlepiej nadaje się dla początkujących. Każda marka ma swoje własne specyficzne cechy – paletę kolorów i temperatury, przy której utwardzania. Każda firma ma bardzo szeroki zakres – przy świecącej światłem ultrafioletowym, przezroczyste, z masy perłowej, brokat i więcej.

Zanim zaczniesz tworzyć własne pierwsze arcydzieła – ceramiki – trzeba przygotować sobie miejsce pracy i narzędzia, które będą potrzebne podczas formowania. Powierzchnia robocza musi być silny, ponieważ w procesie trzeba pracować z nożem i można go uszkodzić. Najlepiej jest postawić na stole lub niektóre płytki szklanej.

Narzędzia, które będą potrzebne do wytwarzania produktów z gliny polimerowej początkującym. Ten ostry nóż piśmiennych lub konwencjonalny blade, wałek do walcowania tworzyw sztucznych, naczynia żaroodpornego lub blachy do pieczenia, na którym będzie piec produktu gotowego, kuchenki i akcesoria do dekoracji siebie. Należy pamiętać, że potrawy, które możesz użyć do polimeru gliny, nie powinny być wykorzystywane do jedzenia, więc dla tych celów trzeba przeznaczyć specjalnego pojemnika.

Bardziej doświadczeni rzemieślnicy, oprócz powyższych narzędzi również korzystać z wielu innych akcesoriów i urządzeń – specjalnej maszynie makaronu, papierem ściernym, cięcia drutu, pleśnie, i więcej. Ale jeśli jesteś w tym biznesie początkujący, jest ona odpowiednia dla kreatywności nad zestawem narzędzi i sprzętu.

Istnieje kilka etapów, w ramach którego będzie okazują się doskonałą ceramiki. W Internecie istnieje wiele różnych kursach mistrzowskich na modelowania gliny polimerowej. Z ich pomocą można zrobić kolczyki, wisiorki, amulety, bransoletki, magnesy na lodówkę, kwiaty, rzeźby – wszystko, co chcesz. Zacznij od lżejszych zajęć. Przykładowo, produkty z iłu zbitego, który można łatwo wykonać początkujący – jest róż, kwiaty, wiele prostych figur zwierząt, owoce (jabłka, bananów, truskawek, malin, gruszki).