510 Shares 6134 views

Konserwacja „Gazelle”: porady ekspertów

Na skuteczność i bezpieczeństwo pojazdu, a także jego danych technicznych wpływa terminowe MOT i usług. Warto zauważyć, że odpowiedzialność spoczywa wyłącznie na właścicielu pojazdu dla państwa. Poruszania się po drogach publicznych i prowadzić pojazd z uszkodzonych systemów i komponentów jest zabronione, ponieważ może to spowodować awaryjne.

Instrukcja montażu dla danego rodzaju badania, jego częstotliwość i rodzaje pracy, co do zasady, są szczegółowo opisane w książce serwisowej samochodu.

zapobieganie wypadkom

Konserwacja samochodów „Gazelle” powinny być prowadzone w dobrze wentylowanym pomieszczeniu, tak aby nie dostać zatrucia tlenkiem węgla podczas pracy. odzież mechanik nie powinien być zbyt duży, aby mieć szerokie i długie rękawy i być mocno naoliwione. Należy również używać środków ochrony osobistej, takich jak okulary ochronne, rękawice.

Przed badaniem oraz diagnostyce auto samochód z jego składników musi być zainstalowany na płaskiej powierzchni, a koła umieścić klin koła.

Kontrola zachowanie silnika w czasie jego pracy muszą być ze szczególną ostrożnością, a zaleca się pozostać w bezpiecznej odległości bez osłon i paneli, obracanie i ruchome części. Diagnozowanie układów elektronicznych i transakcje powinny być przez odłączenie zacisku z akumulatora.

Wykonywanie prac pod pojazdem, ważne jest, aby przestrzegać, jakim był, a nie tylko na podnośniku, ale również na rekwizytów pozycjonowania.

rodzaje usług

Zgodnie ze standardami, kilka typów TO wzięto:

  • EO (codziennie).
  • Później (okresowo).
  • CO (sezonowy).

Ten ostatni raz w roku, równolegle z partii. Terminy i częstotliwość czymś zależy od warunków i sposobu eksploatacji pojazdów.

codziennie do

Konserwacja „Gazelle” powinny być wykonywane codziennie, przed każdym wyjściem z samochodu na drodze publicznej.

Tak więc, przed użyciem urządzenia, sprawdzić działanie wszystkich urządzeń oświetleniowych i sygnalizacji alarmu dźwiękowego wskaźników deski rozdzielczej, pracy wycieraczek i podkładką. Diagnozowanie układu hamulcowego pojazdów, jak również w celu zapewnienia braku wycieków chłodziwa i oleju, płynu hamulcowego w samochodzie silnika i jego dnem.

Tygodniowy Diagnostyka ( „Gazele Biznesu”)

Z codziennie kontrola prowadzona jest utrzymanie poziomu płynu chłodzącego, oleju, poziom smaru w zbiorniku wyrównawczym dla wspomagania układu kierowniczego. Sprawdza również ilość płynu hamulcowego, w obecności wody w mechanizmie spryskiwaczem. Przeprowadza się inspekcję opona i zmierzonego ciśnienia w oponach. Jeśli ciśnienie jest niższe niż normalnie, powinny one być pompowana w górę.

Miesięczny sprawdzenie skuteczności klimatyzacji i podgrzewacz.

„Gazela”. Naprawa i konserwacja silnika spalinowego

Kontrola poziomu oleju w misce olejowej, jest wykonywane w przypadku zimnego silnika, a w stanie spoczynku, pojazd musi być umieszczone na płaskiej powierzchni. poziom oleju powinien znajdować się pomiędzy minimum i maksimum oznaczenia na kontrolę wskaźnika poziomu oleju. W razie potrzeby należy uzupełnić. Wymiana oleju na „Gazela” odbywa się po każdych dziesięciu tysięcy kilometrów przebiegu samochodu.

układ chłodzenia

poziom płynu chłodzącego w zbiorniku, ekspander jest tylko zaznaczone na zimno silnika. Jednocześnie nie powinno być poniżej poziomu minimalnego, ale jednocześnie nie przekroczyć maksymalnej stawki. Jeśli trzeba dolać płynu chłodzącego często sprawdzać połączenia układu chłodzenia i armatury, a także grzejnik na obecność przecieków. W takim przypadku, jeśli występują przecieki, przyczyną może służyć jako przegrzanie silnika.

usługa transmisji

Pomiary poziomu oleju w CAT eksploatacji pojazdu, zamontowana na płaskiej powierzchni i rozładunku. Poprzez wdrożenie stopniowe konserwacja „Gazelle”, to ważne jest aby wiedzieć, że poziom ten nie powinien być mniejszy niż 8 mm pod dolną krawędzią otworu wlewowego. Kontrole poziomu technologicznego przez otwór, który jest umieszczony po lewej stronie skrzyni korbowej. Korek spustowy wyposażony w magnes do zatrzymywania drobnych cząstek metalu.

Kontrola transferu głównej

Olej na tylnej osi, musi być w jednej płaszczyźnie z dolną krawędzią otworu wlewowego. „GAZ” samochód zaleca wymianę oleju w przekładni głównej, gdy pojazd jest prowadzony w latach 60-th. Km. I podczas pracy w trudnych warunkach klimatycznych auto (niska temperatura), wymiana odbywa się według ustalonego przepisu technicznego. Podczas operacji gwarancja, serwis „Gazela” i zmieniając olej na zachowanie most wyspecjalizowanych centrów usług z Gorky Automobile Plant.

siłownik hamulca

Sprawdzenie, czy ilość płynu hamulcowego na etykietach zbiornika wyrównawczego zazwyczaj wykonana z przezroczystego tworzywa sztucznego. Z właściwego stanu układu hamulcowego oraz dostępności nowych klocków hamulcowych, poziom pozostaje na niezmienionym poziomie przez dłuższy czas. Zmniejszenie może to oznaczać nadmierne zużycie klocków. W tym przypadku konieczne jest przeprowadzenie wymiany klocków. Podtrzymująca „Gazela”, a w szczególności układ hamulcowy powinien być dokładnie przeprowadzenia kontroli wzrokowej rurach oraz części łączące na obecność przecieku. Po wykryciu takiego postępowania powinny być środki zaradcze, do wymiany uszkodzonych rur i elementów systemu z nowymi częściami.

Gdy poziom w zbiorniku osiągnie poziom minimalny, a deska rozdzielcza tego czynnika wskazuje sygnał świetlny. W tym przypadku ważne jest, aby zatrzymać samochód i znaleźć przyczynę wycieku. Uzupełnianie należy przeprowadzić dopiero po awarii.

Wymienić płyn hamulcowy w samochodzie „Gazelle”, napraw i konserwacji układu hamulcowego powinny być realizowane tylko w warsztatach utrzymania, tam gdzie jest specjalistycznego sprzętu i narzędzi do naprawy. Korzystanie z samochodu z wadliwymi hamulcami jest zabronione.

Układ kierowniczy Napęd hydrauliczny

Olej w konserwatorze powinna znajdować się pomiędzy minimum, a maksimum na pokrywie paskowym. Kontrola poziomu oleju odbywa się na zimnym silniku. Nie jest zalecane, aby utrzymać kierownicę w położeniu, w którym obraca się, aż zatrzyma się na dłużej niż piętnaście sekund, a ze względu na smarowanie przegrzaniem wysokie prawdopodobieństwo awarii pompą hydrauliczną. Zabrania się uruchamiać samochodu przy niskim poziomie oleju w układzie zbiornika.

Sprawdź akumulator

Usługa „Gazelle” po sprzedaży obejmuje również sprawdzenie poziomu elektrolitu w akumulatorze. W przypadku korzystania z samochodu w normalnych warunkach klimatycznych, bateria wymaga bardzo niewielkiej konserwacji. Jednak przy niskich lub wysokich temperaturach, ważne jest, aby okresowo sprawdzać gęstość i wielkość elektrolitu w akumulatorze. Ten wskaźnik w sekcjach musi być pomiędzy minimum a maksimum. Przez obniżenie poziomu powinien być przywrócone przez doładowanie baterii w wodzie destylowanej. Rozlany elektrolit akumulatora muszą być usunięte czystą szmatką, która została uprzednio zwilżoną sody.

Naprawa i „Gazelle” serwis samochodowy zalecane w specjalistycznej naprawy i stacji diagnostycznej. Tylko w tym przypadku będą obsługiwane sprawnie i terminowo, z wysoką gwarancją. Jednak z doświadczenia tej operacji można zrobić samemu.

Tak, zorientowaliśmy się, jak przeprowadzić konserwację „Gazela”.