725 Shares 8961 views

Nowy sedan low-cost na rynek rosyjski – "VAZ-Datsun"

Budżet samochód „VAZ-Datsun” – pierwszy model firmy Datsun na rynku rosyjskim. Ponadto, nowy produkt opracowany dla Rosji, ale będzie dostarczać do Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu. On przedstawiony samochód Karlos Gon dyrektor sojuszu Renault-Nissan, 4 kwietnia w Moskwie Motor Show.


historia

Początek długiej historii firmy Datsun był wyluzowany w 1914 roku, kiedy wydała swój pierwszy samochód – DAT-GO. W 1933 roku, jego nazwa została zmieniona ze względu na przejście na produkcję modelu Nissan pod okiem założyciela – Akavy Yosisuke. Otrzymał imię Datson (syn DAT). W przyszłości, litera o zastąpione u. Jako takie, firma Nissan MC istniał do 1981 roku, kiedy i przestała istnieć z powodu pewnych powodów.

Intencją ożywić Datsun przez Nissan po raz pierwszy, że w 2012 r. samochody tanich dostaw, firma planuje Ameryce Południowej, Rosji, Indii, gdzie nastąpił gwałtowny rozwój rynków samochodowych. Pierwsze modele pojawiły się w Indiach i Indonezji. Byli hatchback i kombi Datsun Go i Datsun Go +, odpowiednio.

powierzchowność

Samochód oparty jest na konstrukcji samonośnej, zaczerpnięte z modeli Kalina i Granta (platforma, drzwi, etc.). Dlatego nazywa się nowy „Datsun” on „VAZ”. Samochód jest identyczne w wielu aspektach technicznych z ich krewnych, ale uderzająco odmienny wygląd. „VAZ-Datsun” dostał nową optykę, wyraziste aerodynamiczne zderzaki i inne „Moda” szczegóły.

Na przedniej części ciała jest trapezoidalny krata z gruboziarnistego, chromowaną siatką.

Nowy "VAZ-datsun" ma następujące wymiary: Rozstaw osi – 2476 mm, długość – 4337 mm, szerokość – 1700 mm, wysokość – 1500 mm.

Objętość bagażnika wynosi 530 litrów pojazd, który jest ważnym wskaźnikiem dla tej klasy samochodu. Luz przy pełnym obciążeniu wynosi 168 mm, a podczas jazdy z jednego kierowcy – 185 mm, prawie jak crossover.

salon

Wnętrze samochodu jest oparty na tej samej Kaliny i Granta. Główne różnice są obserwowane w architekturze panelu przednim panelu konsoli i przyrządów centrum. Deflektory wentylacja po bokach deski rozdzielczej pozostaje taki sam kształt i są umieszczone w tym samym miejscu i na modelach VAZ. Zmieniono tylko środkowe nawiewy, uzyskać prostokątny kształt. Co do kierownicy, siedzeń i paneli drzwi konstrukcji, „VAZ-Datsun” otrzymała również ich od pojazdów rosyjskich bez zmian.

Samochód przestronność przestronność porównywalny do „Łada Granta”. W nowych pięciu osób może zostać wygodnie (łącznie z kierowcą). Do długich podróży, aby umieścić trzy pasażerów w tylnej kanapie jest niepożądana, ponieważ po pewnym czasie spędzonym na drodze, może wystąpić dyskomfort.

„VAZ-datsun” różni się lepszą izolację akustyczną i hałasem zmodyfikowanych kalibracji sprężyny, amortyzatory zawieszenia oraz ogólnie. Zostało to dokonane przez specjalistów z Renault-Nissan. Zawiesinę przodu jest rozporki Macphersona przedstawione tylne – belką skrętną, używane amortyzatory wypełnione gazem. zamontowane z przodu hamulce tarczowe, z tyłu – bęben.

sprzęt

„Nissan-Datsun” on „VAZ” w podstawowym zestawie zawiera poduszkę powietrzną kierowcy, system ABS, podgrzewane fotele przednie i lusterka boczne z elektryczną mocowania fotelików dziecięcych. Za dodatkową opłatą, kierowcy są w stanie kupić przednie i boczne poduszki powietrzne dla pasażerów, system stabilizacji ESP, multimedialny system nawigacji z ekranem dotykowym „SitiGid” podgrzewana szyba przednia, układ klimatyzacji i aluminiowe felgi R14, R15.

„VAZ-datsun” jest wyposażona w silnik 87, o mocy od 1,6 litrów, pracujących w połączeniu z 5-skrzynią biegów, jak również w pojazdach Autovase. Jednocześnie to poważnie sfinalizowane.

sprzedaż

Oficjalne rozpoczęcie produkcji samochodu odbyła się w dniu 14 lipca, chociaż nie jest to nic więcej niż konwencja: real wyjście rozpoczęła się w kwietniu, a w wersji testowej – w grudniu 2013 r. Sprzedaż tego modelu rozpoczęła się pod koniec sierpnia, ale rozkazy zaczęła się kilka miesięcy wcześniej. Samochód dostępny jest w trzech wersjach: dream, Access i zaufania. Koszt podstawowego zestawu wynosi 329 000 rubli. Zajmuje się sprzedażą samochodów dealerskiej sieci, dzisiaj jest 25, ale do końca roku liczba planowany jest wzrost do 40, aw przyszłości – nawet 100.

Dyrektor AvtoVAZ uważa, że nie ma potrzeby mówić o poważnej konkurencji, które mogłyby stworzyć „Datsun” innych samochodów VAZ. Firma posiada 386 dealerów i przewyższa nowość wielkości emisji. Ponadto „Datsun” wyposażony najsłabszych silników z całej linii.

plan sprzedaży i produkcji trzymane w tajemnicy. Wiadomym jest, że każdy dzień od spadając z linii montażowej 60 modeli „Datsun”, podczas gdy produkcja samochodów w oparciu o Łada Kalina (Granta) wynosi około 800 dziennie (tylko w Togliatti). Na AvtoVAZ powiedział, że są gotowi zorganizować produkcję 700 sztuk dziennie.

wniosek

Japońscy inżynierowie zdołali doprowadzić samochód do poziomu, do którego byłoby miło, aby przynieść i krajowych samochodów.