243 Shares 2156 views

Odessa „Privoz” rynku „7 km” i inni

Odessa – jest nie tylko głównym przemysłowe i portowe miasto, zabytki, morze, słońce i plaże. Turyści przyjemność zrobić deptak wzdłuż słynnej ulicy Deribasovskaya znajduje się wiele sklepów, hoteli, zabytków, kawiarni i restauracji. Ale naprawdę pomóc wiedzieć, co Odessa, rynki miejskie – legendarny „Supply”, rynek Starokon i słynna „7 km”.

Tajemnice Odessa „Privoz”

Na rynku znajduje się 200 metrów od dworca kolejowego. Kiedyś był to obszar, do którego mieszkańcy przyniósł swoje towary na sprzedaż. Stąd była nazwa rynkowa. W 1827 roku zdecydowano się na handlu opływowy decyzję i zaczęli budować szereg lokali na sprzedaż drobiu i zwierząt gospodarskich.

Po ostatniej plagi, które przeżył Odessa, rynki zostały spalone. odzysk kapitał „Privoz” rozpoczęła się w 1902 roku. Jednym z najbardziej interesujących budynków okazała się być zbudowany w 1913 roku „owoc Passage” – zestaw czterech oddzielnych budynków połączonych łukami. Po rewolucji, były próby, aby zmienić nazwę „dostawa”, ale nowa nazwa nie trzymać. W późnych latach 60-tych XX wieku na rynku mięsa i nabiału wybudowany pawilon i część utwardzona. W 1990 roku został wykonany generalny przebudowy, budowy nowych centrów handlowych i biurowych i sklepów.

Pomimo dużej liczby supermarketów, która jest bogata w Odessie, rynki służyć jako podstawowy handlowego przeznaczenia. Tylko na „Supply” sprzedał się bardzo tanie i smaczne jedzenie: świeże ryby, mięso, masło, mleko, różne sery. Na cześć zaradnych sprzedawców na rynku ustanowiono pomniki z brązu Fisherwoman Sonia Cleaner wuj ryby Zhora i Costa żeglarz.

Market "7 km"

W portowym mieście żeglarzy zawsze przyniósł modę, które były popularne wśród ludności. Szczególnie ożywić handel w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy ludzie byli bez pracy i prowadzenia działalności gospodarczej. W ten sposób powstała jedna z największych w Europie hurtowym i detalicznym rynku „7 km”. To ma swoją nazwę, ponieważ znajduje się na 7. kilometrze autostrady Owidiopol.

Powierzchnia nowych rynków – około 80 ha. Znajduje się ponad 15 000 obiektów handlowych, magazynów obiektów, 3 klinikę i oddziałem ratunkowym, jest posterunek policji. Obszar jest podzielony na 4 tematycznych targowiskach handlowych. Na peron numer 1 sprzedającej ubrania, zabawki, pamiątki, wyroby skórzane. Na platformie numer 2 jest głównie sprzedażą odzieży i obuwia z Turcji, Polski, produktów krajowych producentów. Na peron numer 3 można kupić tanie ubrania i buty z Chin. Są to platforma, na której Charków sprzedać wszystko, w tym produktów elektrycznych, sprzętu gospodarstwa domowego, telewizory, telefony.

Na rynku istnieją dwa hotele i kilka kawiarni. Codzienne wizyty na rynku do 350 tysięcy osób. Dla samochodów osobowych i autobusów wyposażona w 8 wygodny parking.

Rynek Starokon w Odessie

rynek Odessa Starokon znajduje się w pobliżu głównego dworca autobusowego w Mołdawanki. Został założony w 1832 roku. Choć besarabskich Cyganie pobiera na aukcji koni, bydła pobiera wieśniaków, żeglarzy przyniósł ptaków zamorskich i zwierząt. Po kilku latach władze miasta zdecydowały się zorganizować rynki i handel poniesionych przez bydło i konie poza miasto. Z biegiem czasu, Mołdawanki gospodarstwa przekształcony na przedmieściach, kwitł Odessie. Rynki wyrastają wszędzie, więc szeregi powierzchni handlowej zbudowanej na sprzedaż chleba, mięsa, mleka i innych produktów, a rynek i nazwy zatrzymany Starokon.

Obecnie jest to szczególnie zatłoczone w weekendy. Odessans tu kupić zwierzęta lub ptaki, zwłaszcza tu wiele ryb akwariowych i atrybuty, które są związane z akwariów.

Inne rynki Odessa

Kto przynajmniej raz odwiedził miasto, wie, że nie tylko „Privoz” Odessa sławny. Rynki, na których można dokonać okazja, istnieją w każdym obszarze. Oni sprzedają produkty krajowe i importowane, sezonowe warzywa, a także grupę branży dóbr. najbardziej znany to:

  • New Market – znajduje się w starej części miasta, niedaleko od Deribasovskaya. W kolorze bardzo zbliżonym do „dostawa”, istnieje ponad 100 lat.
  • Market „Beacon Hill” – został zbudowany na ulicy kosmonautów w dzielnicy o tej samej nazwie.
  • Southern rynku – mieści się w dzielnicy mieszkalnej miasta do wsi Tairow. Został zbudowany ponad 30 lat temu.
  • North Market – zbudowany ponad 20 lat temu w miejscu naturalnej rynku najbardziej odludziu we wsi Kotowski.

Co jeszcze może zaskoczyć rynki Odessa obiekt? Rynki hurtowe i małe hurtowej materiałów budowlanych oferta, jest tam duży rynek samochodów, rynek komponentów elektronicznych. Na rynku hurtowym i detalicznym „kolba” można kupić warzywa, owoce, mięso, ryby, i Alexander Avenue do odwiedzenia Targów Książki.

Odessans Jesteśmy dumni, że w tym dużym mieście portowym i handlowym, można kupić wszystko, czego potrzebujesz, a nawet trochę więcej.