467 Shares 8190 views

Czujnik wału korbowego: dlaczego się zepsuje i jak go zastąpić?

Prawdopodobnie każdy entuzjasta samochód znalazł się w sytuacji, w której jeden dzień po kluczyku kolei jego „przyjaciel” kategorycznie odmawia żelaza, aby rozpocząć. Co dziwne, ale powodem tego może nie być sadzone lub spalony rozrusznik akumulator, ale czujnik wału korbowego tylko. Jeśli jego ciało zostało zdeformowane, lub cała struktura przeniósł kilka milimetrów w kierunku konieczności wymiany części. A kiedy sąsiedzi wokół garażu powiedziano ci, że wymiana tego elementu – dość trudna operacja, wymagająca drogich narzędzi specjalnych, nie wierzę tych słów. Wymienić czujnik wału korbowego może być na własną rękę. Co więcej, robi tego rodzaju pracy, dużo pieniędzy można zaoszczędzić na stacjach usług i jednocześnie zyskuje doświadczenie w tej dziedzinie. Dlatego dzisiejszy artykuł jest ważne dla wszystkich kierowców.

Czujnik wału korbowego dlaczego nie?

Na podstawie wskazań danego systemu wtryskowego składnik synchronizuje działanie wtryskiwaczy i zapłon. Dlatego zastrzyk nie jest możliwe bez tej części. A gdy wał korbowy zatrzymuje pracę usterki czujników w uruchomieniu silnika. Dlatego żadna z nowoczesnego samochodu nie jest kompletna bez tej małej części. W celu uniknięcia tego błędu, trzeba regularnie sprawdzać stan czujnika. Ale gdy objawy zaczęły się rzeczywistością, kierowca ma nic innego do zrobienia, jak wyrazić swoje zastępstwo.

Demontaż czujnika wału korbowego?

Wystarczy pamiętać, że procedura ta może być przeprowadzona bez specjalnego dźwigu. Teraz jesteś gotowy do pracy. Po pierwsze, należy odkręcić śruby mocujące czujnika, które łączą się z przekładni. W rzeczywistości, aby usunąć odpowiednią część, musimy tylko ten krok. Ale ponieważ ten element jest umieszczony w bardzo odległym miejscu (prawie na dole), będziemy mieć dobry potu. Do pracy, musimy przedłużacza, klucz jest 11 mm, oraz, oczywiście, dobre oświetlenie. Ważne jest, że długość pierwszej części było około 80-90 centymetrów. W obecności tych instrumentów odkręcić śruby. Ale przed wyjęciem czujnika, wał korbowy, zwrócić szczególną uwagę na podszewce gumowym. Jeśli w przyszłości zostanie ona źle zainstalowany lub klirens wynosi co najmniej 1 mm, wszystkie odczyty są niedokładne, a zatem, silnik będzie pracował z przerwami. Najlepiej jest, aby zaznaczyć ten element i odstawić w osobnym miejscu. Cały proces demontażu części, śrub i podkładek należy prowadzić z dużą ostrożnością. Ten szczegół nie lubi nieostrożnego obchodzenia.

Następnie bierzemy nowy czujnik wału korbowego i zainstalować go w miejsce starego. Podczas montażu element musi zostać obniżone przez cały przedział silnika tak, aby nie chwyci zainstalowanym elementem łączącym z góry. Potem nie zapomnij o r. Zamontować go ostrożnie i sprawdzić integralność struktury. Ważne jest, że różnica między nim a czujnik był minimalny lub całkowicie nieobecne. Po tym, przywiązujemy przewody do tej części, która łączy wszystkie terminale i uruchomić zapłon. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, możesz być pewien – silnik uruchamia się z pół obrotu.