722 Shares 7742 views

Jakie są wielkości silnika i jak różnią się one?

Silnik – jest sercem każdego samochodu. Jego główne właściwości mocy, mierzoną moc (hp) i objętość, mierzoną w litrach lub w centymetrach sześciennych. Niektórzy ludzie uważają, że im wyższy jest końcowy wynik, tym lepsza maszyna. Dzięki temu możemy się zgodzić, ale tylko częściowo. To wszystko zależy od tego, celem operacji samochodów jest ścigany. W jednostkach o dużej mocy ma swoje plusy i minusy. Małe objętości silnika są dość opłacalne i cieszył się pewną popularnością wśród wszystkich grup ludności.


Klasyfikacja samochodów osobowych dla objętości

Natychmiast musimy dowiedzieć się, jak uzyskać tę wartość. Każdy „suwak” składa się z pewnej liczby cylindrów. Całkowity wskaźnik ich wymiarze wewnętrznym i określa Najważniejszą cechą szczegóły. Ważne jest, że samochody benzynowe i wysokoprężne są różnej klasyfikacji. Mówiąc o ostatnie, to jest w zwyczaju wyróżnić: mikrolitrazhki (1,1 L), subcompact (1,2 do 1,7 litr), srednelitrazhki (od 1,8 do 3,5), a krupnolitrazhki (ponad 3,5 l). Również wielkość silnika w zależności od klasy samochodu – im jest on wyższy, tym mocniejszy silnik. To bezpośrednio wpływa na prędkość i zużycie paliwa. Oczywiście, mechanizm bardziej nieporęczne zostaną rozproszone dość szybko, i kompakty nie są przeznaczone do wyścigów. Ale warto oddać hołd nowoczesnych modeli, które również wykazują silne numery na prędkościomierza i małych „silników”.

Jak głośność silnika samochodowego na zużycie paliwa?

Wielu odpowie, że jest wprost proporcjonalna. I będą mieć rację. Wiadomym jest, że potężnym samochodem i zużywają więcej. Ale tutaj na autostradzie będzie odwrotny skutek – są trochę bardziej ekonomiczne. Różnica ta nie jest odczuwalny, bo to jest dokładnie odwrotnie jeśli chodzi o miasto to wszystko.

Ale nie sądzę, że siła zależy tylko od jednego wskaźnika. Ważne jest również moment obrotowy i Przełożenia w skrzyni biegów. Czasami zdarza się, że słaby silnik, który ciągnie dobrze na „dno”, jest o wiele lepiej niż luzem odpowiednik, ale o słabej przyczepności.

Uważa się, że wielkość silnika z samochodu napędowego musi być koniecznie duża. Ale współczesne modele doskonały napęd i 1,1-litrowy silnik z dzieckiem bez żadnych problemów, a nawet silniki motocyklowe ustalona na 0,6 litra.

Jak ceny samochodów od wielkości silnika?

Nie jest tajemnicą, że mocniejsze jednostki więcej. Wynika to z faktu, że większa objętość 2,5 litra silnik stosuje się do maszyn końcowych, które wymagają kosztownych i innych mechanizmów, w tym zespole. Ktoś może powiedzieć, że nie tylko trzeba zainwestować w zakup, ale również w trakcie eksploatacji paliwa. Ale dla wygody po powrocie zawsze płacić?

Kolejna opinia, że duże ilości silnika daje mu długie użytkowanie. Daleko od niego. Po tym wszystkim, pracy tej części nie zależy od wielkości i jakości stosowanego paliwa w trakcie jego eksploatacji, wielką starannością i środowiska, w którym znajduje się samochód.

Przy wyborze urządzenia należy dokładnie rozważyć, co jest wielkość silnika jest optymalnie dopasowane. Nie jest konieczne, aby starać się o prestiż i zapłacić za dodatkowych centymetrów sześciennych. Najlepiej jest zapoznać się z pojazdu wyłącznie jako środek do przemieszczania się.