308 Shares 4823 views

Certyfikacja inżynierów katastralnych: Charakterystyka procedur

Zmiany w przepisach zainteresowana i certyfikacja inżynierów katastralnych. Z tego powodu ograniczonej liczby osób chętnych do pracy w tej specjalności. Jest to norma w wyniku której regulowanym sprawdzania wiedzy i doświadczenia postępowania pracowników. Certyfikacja inżynierów katastralnych może poprawić wydajność przedsiębiorstwa.


podstawowe pojęcia

Egzamin organizowany jest przetestować wiedzę i doświadczenie, które są niezbędne do wykonywania pracy inżynier jakości. Aby to zrobić, w kraju działają sro (organizacje samoregulacji). Oprócz certyfikacji, kontrolowane prace inwentaryzacyjne inżynierów.

Pracownik musi mieć stopień w swoim profilu, z powodzeniem zdał egzamin, i mają doświadczenie. kandydatów do pracy powinien mieć doświadczenie 2 lata jako asystent. Ważnym wymogiem pozostaje stała przekwalifikowania, która nie powinna być mniejsza niż 1 raz na 3 lata.

Maszynista musi być kara dyskwalifikacji za naruszenie ustawy lub kryminalną. Pracownik musi mieć umowę obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest to konieczne, aby zrekompensować szkody, które zostały wyrządzone konkretnych osób. Tylko wtedy, gdy wymagania te są przeprowadzane zgodnie z certyfikacji inżynierów katastralnych.

pojęcie

Co robi ten zawód? Katastralny inżynier – podmiot wykonując prace katastralne na podstawie wydanego świadectwa kwalifikacyjnego. Sama działalność zakłada geodezyjnych obszary lądowe. Specjalista wyznacza granice własności ziemi, zapewnia planów przeglądów i przygotowuje dokumenty niezbędne do rejestracji nieruchomości.

Aż do roku 2011, praca ta została wykonana inspektorów. Dla porównania, inżynierowie katastralne są odpowiedzialne za ustanowienie wady. Pojawienie się zawodu wzrosła wydajność pracy i formalności stało się łatwiejsze wystąpić.

certyfikacja kwalifikacji inżynierów katastralnych stanowi dokument potwierdzający posiadanie niezbędnej wiedzy i umiejętności. Kiedy zdał egzamin, paszport jest wydawany. Informacja o inżyniera jest wpisane do Państwowego Rejestru.

Dlaczego jest to potrzebne?

Wiele z nich jest gotów do pracy, ale nie każdy posiada niezbędną wiedzę w tej sprawie. Prawo zabrania prowadzenia działalności bez zdaniu egzaminu. Certyfikacja inżynierów katastralnych pozwala nam ustalić jako specjalista w zgodzie z jego pozycji. Często pewne niedociągnięcia trzeba za terminowe szkolenia poprzez specjalne programy.

Certyfikacja katastralnych inżynierów posiadanych przez specjalistów z nowej wiedzy i umiejętności. Regularny trening pozwala na podniesienie kwalifikacji zgodnie z wymogami międzynarodowymi. Pracownicy uczą się technologii informatycznych, wiedzy prawnej i własności gruntów. Są one również znane z nowoczesnych technik geodezyjnych.

obowiązujące przepisy

Zgodnie z prawem ewidencyjnej praca może być wykonywana przez jednostkę, jeżeli posiada świadectwo kwalifikacyjne. Wcześniej ekspert powinien mieć żadnego przygotowania zawodowego, ale teraz trzeba specjalizuje się tylko wyższa.

Zgodnie z tymi samymi przepisami prawa certyfikatów wydanych przez władzę wykonawczą. Zostały również zorganizowane Komisji Kwalifikacyjnej dla certyfikacji inżynierów katastralnych. Gdy dokonano zmian, praca ta przeszła do SRO. Jeśli wcześniej, aby uzyskać certyfikat miał 1 raz, ale teraz muszą być przeszkoleni co 3 lata.

Procedura zamówienie

Impreza nie jest stosowany w badaniu w formie pisemnej lub ustnej. Aby przetestować test wiedza jest stosowana. Pytania do certyfikacji ewidencyjnej inżyniera związane tylko z zawodem. Można je znaleźć na stronie Rosreestra. Na egzamin przy użyciu zautomatyzowanych systemów. Część oprogramowania środków zatwierdzonych przez Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego.

W jaki sposób Komisja certyfikacji inżynierów katastralnych ustawić Rosreestra. On wybiera listę wymaganych dokumentów oraz zasad wydawania świadectw. Komisja zatwierdza sro. Jeśli zadanie testu postanowiliśmy egzamin przeszedł.

Test prowadzi się przez 2 godziny. Podczas testu inżynier znajomość jest niezbędna, aby zapewnić odpowiedzi na 80 pytań. Certyfikacja będzie pozytywny, jeżeli odpowiednie decyzje są nie mniej niż 64 trzeba przyjść trochę wcześniej do egzaminu. Sekretarz jest zarejestrowany w systemie. Zadania kontrola jest wykonywana przez 5 dni, po którym wydano paszporty.

Przygotowanie do egzaminu

Przed imprezą inżynier ma prawo zdać specjalny program. Można użyć technologii teledetekcji. Do przygotowania co najmniej 250 godzin przydziałów. aby zwiększyć poziom kwalifikacji program trwa 16 godzin, to jest możliwe, aby przystąpić do egzaminu.

Jako inżynier trzeba mieć bogate perspektywy i wiele umiejętności, konieczne jest zwiększenie czasu trwania programów wsparcia. Ponieważ ich objętość jest ponad 500 godzin, trwa około 6 miesięcy. Program jest skuteczny podczas przejścia 40 godzin tygodniowo. Po otrzymaniu świadectwa pracownik potwierdził swój poziom wiedzy, a więc może on kontynuować swoją działalność.

889 shares 8102 views
Jockey – zawód dla elity
126 shares 904 views
System certyfikacji spawacz NAK
208 shares 8068 views