752 Shares 3526 views

Zawód fryzjera: przede wszystkim umiejętności


Fryzjer – jeden z najstarszych i najbardziej poszukiwanych zawodów. Wcześniej osoby te były nazywane fryzjer, fryzjerzy i kraba śnieg. Ponieważ ten zawód wymaga specjalnych umiejętności, wcześniej doświadczonych fryzjerów przeszedł na ich wiedzy do innych, młodych profesjonalistów, dlatego często fryzjerskich była rodzina: ojciec ujawnił swoje tajemnice do syna.

Teraz ta sprawa ma wąski ostrość, ale przed tym fryzjerów, oprócz fryzury, usług świadczonych manicure, golenie, czasami wykonywane procedury medyczne.

Zawód fryzjera: Charakterystyka

W niniejszym przypadku ma swoje własne cechy, napotykając żadnych nowoczesnego mistrza:

Dokładność. fryzjer praca wymaga od precyzją mistrza jubilera, ponieważ jeden niezręczny ruch może nie tylko zniszczyć całą pracę, ale też boli klienta.

Szkolenie sportowe. Wydawałoby się, że to, co ludzie, którzy wybrali ten zawód, trzeba mieć dobrą kondycję fizyczną? Ale fakt, że specjalistów codziennie przychodzi dużo ludzi, a panowie nie zawsze, a dodatkowo jest 5 minut do picia herbaty lub po prostu usiąść i odpocząć, a także praca wykonywana stały, wygodne buty i silne mięśnie nóg trzeba tych ludzi. To samo odnosi się do rąk: muszą być zwinny i łatwy do utrzymania w ciężki sprzęt techniczny – suszarka do włosów i lokówki, a także łatwe do przenoszenia na dłuższy pobyt w dobrym stanie, co wymaga żadnego fryzjera.

Innowacji. Pod ta pozycja odnosi się do chęci opanowania nauczyć się nowych technik cięcia i innych metod aktualizacji fryzury, na przykład: dziś popularne przedłużanie włosów, ich laminowanie, fryzury gorące nożyczki , itp, które wymagają dodatkowej wiedzy, instrumentów i środków chemicznych .. Aby pozostać na wysokości jego umiejętności, fryzjer nie powinien być ograniczony przez co uczono na kursach, a także nadążać za duchem czasu, opanowanie nowych umiejętności: tak łatwo jest przetrwać konkurencję, a patronami nigdy nie zamieniłbym swoje usługi.

Zawód fryzjera: podstawowe umiejętności

Wśród umiejętności zawodowych, są następujące:

 • Znajomość reakcji chemicznych tych substancji, które są wykorzystywane w branży fryzjerskiej: jest to niezbędne do barwienia włosów, przywrócenie, oświetlenie i curling.
 • Abstrakcyjne myślenie: jest to niezbędne do reprezentowania, co powinno nastąpić po fryzury i fryzury jako „ustanowić” włosy za ciosem suszenia.
 • Zawód fryzjera wymaga rozwoju artystycznego smaku mistrzów tworzyć piękne kombinacje kolorów i odcieni w farbiarstwie.
 • Stylistic wiedzy przy wyborze fryzury powinny uwzględniać ogólny styl klienta, jego charakteru i sposobu ubierania się, aby utworzyć obraz organicznie połączone ze wszystkimi elementami.
 • Żeński fryzjer musi mieć i wiedzę psychologiczną, ponieważ jego klientela jest bardziej emocjonalna i nieprzewidywalny w swoich preferencjach: to, co chcą zobaczyć klienta, może być rodzaj fikcji, a profesjonalny zadanie – informowanie o tym, co właściwie fryzura będzie wyglądać lepiej.
 • Doskonałe zrozumienie potrzeb każdego fryzjerskich narzędzi – kolejny ważny składnik profesjonalizmu, mimo form podobieństwa nożyczek, z których istnieje wiele rodzajów: niektóre są wykorzystywane do tworzenia „poszarpane” nici, drugi, tworząc „drabina”, trzeci potrzebę normalnego uwodzenia, etc. To samo odnosi się do grzebieni, które są niezbędne do układania: dwa różne pędzle z tej samej fryzury może mieć dwa lub więcej rodzajów opakowań.
 • Fryzjer-wagon powinien wiedzieć absolutnie wszystko szczegóły mężczyzn, kobiet i dzieci, fryzury, a także różnice pomiędzy typami produktów do pielęgnacji włosów. Obecnie te fryzjerzy nie są zbyt wiele: kreator wybrać jeden kierunek i poprawiła go.

Zawód fryzjera: popyt i możliwości pracy

Dziś ta sztuka jest wysoko cenione w społeczeństwie: minęły czasy, kiedy fryzura była dostępna tylko dla wyższych warstw społeczeństwa luksusem.

U fryzjera ma kilka opcji do zarabiania pieniędzy z tego rzemiosła:

 • aby dostać się do salonu piękności;
 • praca w salonie fryzjerskim;
 • uczyć w szkole stylistów;
 • angażować się w prywatnej praktyce.

Na szczęście fryzjera – nie bardzo specyficzny zawód, i można otrzymać pracę nawet w najmniejszych miejscowościach o słabej infrastrukturze.