890 Shares 5942 views

kierownik restauracji: odpowiedzialność, odpowiedzialność. Jak zarządzać restaurację?

Restauracja – miejsce, gdzie ludzie idą do wypoczynku, gdzie można się zrelaksować, cieszyć się pyszne jedzenie dla smakoszy, posłuchać dobrej muzyki. Ale dla niektórych restauracji – to praca. Restauracja menedżer – kompleks handlu, odpowiedzialny, wymagający dużo różnorodnej wiedzy.

Kilka faktów z historii tego zawodu

Zakłady stołówki istnieje od kilku tysięcy lat. Byli w starożytnych Chinach, Rzymie i Grecji. Nie ma wzmianki o różnych typach zakładów, w których można zjeść, i w Rosji. Ale są one przeznaczone przede wszystkim dla osób, które zdały rozliczeń.

I dopiero w XVIII wieku we Francji, jedzenie wzniesiono w kulcie. Aby utrzymać rytuały żywności i odbiór wyposażone były pierwsze restauracje. Potem były tradycje, zasady, które później rozprzestrzeniają się w całym. Stało się oczywiste, że właściciele restauracji zwrócić szczególną uwagę na swoich gości.

Kierownik hotelu (headwaiters), który jest najczęściej umieszczony instytucji zaangażowanych w organizację Państwa komfortu i jakości, aw niektórych jedzenie dla smakoszy. W związku z tym można przyjąć, że pierwsza restauracja Manager – Maitre d „(znane dziś słowo dotyczące restauracji, trochę jednak inna wartość).

Istotą zawodu

Aby zrozumieć rolę kierownika w rozwoju restauracji, a jego popularność jest konieczne, aby poznać istotę zawodu. kierownik restauracji – można powiedzieć, człowiek zrealizować swoje marzenia w rzeczywistość. Bardzo często, kierownik jest ten, który udało się wymyślić pieniądze, aby znaleźć i zbudować centrum.

W związku z tym, że działa w roli twórcy koncepcji, i jako ten, który promuje restaurację na rynku, jako gospodarz, który dba o dobrobyt ich potomstwa.

Ten zawód jest szczytem jego kariery, i chodzić przed konieczne jest do pracy w placówce na stanowiskach niższego rzędu, aby znać wszystkie procesy od wewnątrz. Ważne jest, aby mieć odpowiednie wykształcenie.

Od zarządzania restauracja w dużej mierze zależy od tego, jak dana instytucja znajduje się na rynku. On decyduje o lokalizacji, wielkości, pokoje projektowych restauracji. Ważną rolę odgrywa swoją decyzję w sprawie propozycji kulinarnych, a także składu personelu, zdolność do komunikowania się z klientami, którym zależy na sukcesie restauracji jako całości.

Restauracja Management łączy szeroki zakres wiedzy i umiejętności. Tutaj musisz być sprzedawcą i księgowym i psycholog.

Główne zadania

Profesjonalizm kontroli zależy od tego, co będzie jego restauracji. On powinien być w stanie zorganizować pracę pracowników, tak aby uzyskać doskonałe wyjście produktu.

Zdolność do tworzenia odpowiednich instytucji reklama restaurator pozwoli na organizację ciekawych gości.

kierownik restauracji powinien być w stanie utrzymać ksiąg rachunkowych, jako gwarancję bezpieczeństwa.

Dla niego nie powinno być małe rzeczy w pracy, często określają wszystko. I podobnie jest w stanie rozwiązać te problemy, możemy zapewnić sukces restauracji, aby utrzymać swój wizerunek na wysokim poziomie, a to jest częścią głównych obowiązków dyrektora zarządzającego.

podstawowe funkcje

Zarządzanie Restauracja – złożona sprawa, bo nic nie może pozostać niezauważone przez kierownika. Powinien on być dobrym mentorem dla swoich pracowników, a próbkę w całej produkcji, a czasem nawet w sprawach życia.

Na jego miejscu pracy kierownika należy:

  • Pracować z kadrą do czynienia z rekrutacją i podziału obowiązków;
  • monitorować działania finansowe firmy, analiza sprzedaży i kosztów w restauracji;
  • rozwiązywać problemy z usług publicznych;
  • produkcji zakładów świadczących niezbędnego sprzętu;
  • utrzymują łączność z dostawców;
  • przeprowadzenie polityki cenowej, menu, lista win.

Na zdolności do radzenia sobie w głowę z powyższych funkcji to zależy w dużej mierze od kondycji finansowej firmy.

Co trzeba wiedzieć

Istnieją trzy rodzaje restauracji. Ta restauracja premia, mid-range i fast food. Praca w wyższym poziomie restauracji, oczywiście, będzie inna. Dlatego zarządzający tej instytucji są wybrane z doświadczeniem w tej dziedzinie od ponad pięciu lat, z wyższym wykształceniem o profilu. On powinien być w stanie odczytać wina, wiem wyśmienitą kuchnię, mają doświadczenie dobór personelu dla przedsiębiorstwa.

Nieco mniej niż wymagania dla dyrektora średniej klasy restauracji. Są zachęcani do nominować kogoś z 2-3 letnim doświadczeniem w podobnej instytucji.

Dla kandydatów na stanowisko fast-food restauracja poziomie reżysera bardziej demokratyczne podejście.

Na podstawie zadań, które muszą być zgodne z przyszłego reżysera, musi znać sposoby ich rozwiązania i mieć udane doświadczenie w tym.

Dobry sklep z pracowników wiedzy są sieci restauracji, ponieważ szkolenie jest na wysokim poziomie.

Bardzo ładny, jeśli przyszły menedżer będą zaznajomieni z oprogramowaniem restauracji.

Szkolenie dla menedżerów restauracji

Pracować w restauracji, oprócz umiejętności, wymaga coraz odpowiedni poziom edukacji. Często nawet doświadczeni menedżerowie, którzy zostali specjalnie przeszkoleni, nie może rozwiązać problemy finansowe, mają trudności w zarządzaniu personelem, słabo zorientowany w przepisach prawa.

Dlatego specjalność „Zarządzanie Hotel i Restauracja Business” jest obecnie bardzo popularne i popytu. Wiele uniwersytetów może dostać dobre wykształcenie w tej dziedzinie. Oferowane oczywiście miejsca, budżet, ale jest ich niewielu. Zasadniczo, szkolenie jest prowadzone na zasadach komercyjnych.

Specjalizacja oferowane ekonomicznie i kierunek organizacyjny.
I można skorzystać z kursów w zarządzaniu restauracją. To jest dla tych, którzy mają już duże doświadczenie w branży restauracyjnej, ale chciałby, aby uzyskać więcej i edukacji. Tutaj też wiele ofert. W razie potrzeby, jest mnóstwo do wyboru.

Jak stać się kierownik restauracji

Restauracja jest obecnie firma rozwija się bardzo szybko. Umożliwia on młodym ludziom z ambicjami, którzy chcą budować karierę, od kilku lat rośnie w zawodzie. Przybywając w restauracji proste kelner, za 5-6 lat, jest całkiem możliwe, aby stać się menedżerem. Oczywiście, będzie musiał wywierać większego wysiłku. Trzeba ciężko pracować, aby dowiedzieć się branży restauracyjnej, monitorować pojawianie się nowych trendów.

Za radą znanych rosyjskich restauratorów, lepiej zacząć w dowolnym z hotelowej restauracji, która jest częścią sieci europejskiej. Ponieważ nie jest dobry trening, bardzo krótki czas, jest to możliwe, aby osiągnąć znaczący sukces w poruszaniu się po drabinie kariery. Każdy, kto przeszedł szkołę, zaczynając od dołu, nie wie, jak prowadzić restaurację.

Perspektywy kariery w Moskwie

postępy gastronomii idzie całej Rosji, nie przekraczając oczywiście stolicę. I tu jest miejsce, gdzie się rozwijać. W porównaniu z krajami Europy Zachodniej, Rosji i Moskwie tyle. Na przykład w Europie oferuje 150 miejsc w dużych miastach na tysiąc osób w restauracji, ale w Moskwie tylko 25. Kolejną wadą jest to, że ponad połowa szkół w centrum miasta. Dlatego bardzo szybko pojawiają się one w obszarach spania , a każdy potrzebuje kierownik restauracji. Moskwa ma szansę chcą budować karierę w branży restauracyjnej.