421 Shares 6226 views

Ile osób wie, że chrześcijaństwo powstało w Palestynie?

Chrześcijaństwo – religia świata, pojawienie który jest przedmiotem nieustannej dyskusji i różnic. Filozofowie i przedstawiciele duchowego warstw społeczeństwa nie są całkowicie pewni wszystkich faktów oferowanych przy okazji tej historii, ale jedno jest pewne: Chrześcijaństwo powstało w dzisiejszej Palestynie. Obszar ten stan ciągle się zmienia (zdarza się w naszych czasach), więc teraz miasto-kolebką religii świata uważają Jerozolimę.


Narodziny chrześcijaństwa jest identyfikowany z pojawieniem świetle Jezusa, który jest popularnie zwanego Chrystusem, co oznacza „namaszczony jeden”. Jak wiadomo, dziecko Marii Panny została uznana za Syna Bożego, jak głosił dość nietypowe dla tej pory dogmatów, które charakteryzuje się humanitarny stosunek do człowieka. Jezus zgromadził wokół siebie wielu uczniów, którzy później stali się apostołami i przyczynił się do rozprzestrzenienia wiary na całym świecie. Należy zauważyć, że w tamtych czasach wielu ludzi, wiedząc, że chrześcijaństwo powstało na terytorium tego rodzaju była pod panowaniem Żydów mylić te dwie religie. Co spowodowało wiele sporów i nieporozumień, które musiały rozwiązać pisząc świętej księgi – Biblii.

Być może tak samo rozgałęzienie nie jest obecny w każdej innej wiary. Warto zauważyć, że chrześcijaństwo z trzech religiach świata w wieku powyżej 2 zachodzi, ale ma trzy podstawowe prądy i całe mnóstwo swoich oddziałów, które rozprzestrzeniają się jak wstęgi, po drugiej stronie globu. Pomimo faktu, że chrześcijaństwo powstało na Bliskim Wschodzie wierzą w Zbawiciela, Syna w Europie, Rosji, na Dzikim Zachodzie, jak iw krajach łacińskich, ale Holy Land (Jerozolima) pozostał wierny do judaizmu.

To właśnie na tej podstawie wielu konfliktów wybuchł, co zaowocowało krwi i smutku. Pierwszy, mniej poważne, uważane ekumenicznego rady, które zostały przeznaczone do siedmiu wieków po śmierci Jezusa. Są one związane z powstawaniem i rozprzestrzenianiem się herezji, które zakwestionował dogmat napisane w Biblii. patriarchowie kościelne były również przeciwko Iconoclasts, które zostały ostatecznie zniesione na ostatni Sobór Nicejski. Ponieważ chrześcijaństwo powstało w kraju, w którym paradoksalnie nie rozprzestrzenił, Ziemia Święta postanowił podbić rycerzy krzyżowców. Army przez papieża, przez kilka stuleci zaatakowali Izrael, a za nimi zostały zarejestrowane zarówno zwycięstw i porażek. Niemniej jednak, świat żydowski nie poddał się świadkami tego, co możemy być i jesteśmy z wami.

Z pewnością wiedząc, gdzie chrześcijaństwo powstało, zaskakujące jest to, że religia coraz bardziej. W 1054 roku (Wielkiej Schizmy), niegdyś wschodniej wiary podzielona pomiędzy Konstantynopolem, który został wyświęcony ortodoksji i Rzymie, gdzie katolicyzm panowała. Podczas Reformacji w 16 wieku protestantyzm pojawił i związaną z tym luteranizmu, kalwinizmu i innych przekonań. terytorium Ameryki w wyniku mieszania lokalnych indyjskich tradycji i dogmatów sprowadzono Europejską Marmont, baptystów, i tak dalej. D.

Dziś wielu ludzi nawet najbardziej religijnych nie myśleć o tym, w jaki chrześcijaństwo powstało terytorium, i po prostu wiem, że Bóg Wszechmogący, Ojciec i Jego Syn Jezus je kocham i wsparcie w chwilach radości iw trudnych chwilach.