843 Shares 5536 views

Reżim polityczny Korei Północnej: oznaki totalitaryzmu. System polityczny Korei Północnej

Wielu ekspertów odnosi się do politycznego reżimu Korei Północnej jako totalitarnego świata. Dziś jest to najbardziej prywatne i najbardziej tajemnicza państwem na świecie. Forma rządu KRLD nie ma odpowiednika w skali światowej. Przekonajmy się, jaki rodzaj reżimu politycznego w Korei Północnej, oraz wszelkie oznaki totalitaryzmu w nim zawarte.


Korea podczas II wojny światowej

Podczas II wojny światowej, cały kraj został zajęty przez sojusznika Hitlera – Japonia. Ale Koreańczycy prowadzili stałą walką z ich prześladowców, używając różnych metod – od instrumentów polityki do partyzantki i terroru.

Ale, niestety, siły oporowe w Korei były bardzo rozdrobnione. Zbyt różne, oznaczają one przyszłość ojczyzny po wyzwoleniu od znienawidzonej okupacji. Niektórzy z przywódców ruchu oporu koncentruje się na Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej, z drugiej – Związku Radzieckiego i chińskiego komunistycznego podziemia.

W końcu, dzięki zwycięstw sojuszników i własnym atakiem Koreańczyków zdołał uwolnić się spod jarzma japońskiego. Ale potem, jak się spodziewano, przyszedł na powierzchnię wszystkie sprzeczności między przywódcami Korei. Podział ze względów politycznych, przyczyniły się do tego, że po zwycięstwie nad Japonią, na północ od półwyspu aż do 38 równoleżnika kontrolowany Związek Radziecki, a na południu – w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

KRLD Edukacja

Przedstawiciele koreańskiej elity, zgodnie z ich poglądów politycznych, przeniósł się do innej części kraju kontrolowanej przez rząd, którego pozycja one udostępniane.

Naturalnie, zagorzałym komunistą i zwolennikiem ZSRR Kim Ir Sen osiadł na północy półwyspu. Następnie, pod jego kierownictwem w 1948 roku, został utworzony nowy państwo – Republika Ludowo-Demokratyczna Korei, czy Korea Północna. KRLD reżim polityczny był oparty na doktrynie marksizmu-leninizmu i orientacji Związku Radzieckiego. Ponadto, Kim Ir Sen przyniósł własną ideologię, która miała odzwierciedlać cechy mentalności koreańskiej w budowie społeczeństwa komunistycznego. Nazwano Dżucze. Więcej szczegółów na temat jego cech zostaną omówione poniżej.

Wojna z Korei Południowej i USA

Wszystko byłoby w porządku, ale trochę wcześniej, w tym samym 1948 roku w Korei Południowej w celu utworzenia innego rządu, które było popierane przez Stany Zjednoczone. To była skupiona głównie na wartościach demokratycznych świata zachodniego. Oficjalna nazwa tego państwa – Republiki Korei.

Każdy z nowo utworzonych formacji państwowych twierdził wyłączne prawo do wyrażania woli narodu koreańskiego i starali się rozszerzyć swoją władzę nad całym terytorium Półwyspu Koreańskiego. Wojna była nieunikniona.

A ona wybuchła w 1950 roku, kiedy wojska Korei Północnej najechał na terytorium kontrolowane przez Republikę Korei. Pierwszym z nich jest pierwszy ukrytych i wtedy wyraźniej wspierane przez maoistky ZSRR i Chin, a na drugiej stronie Stanów Zjednoczonych upublicznione. Pomoc została wyrażona w materialnej i militarnej pomocy.

Ale trzy lata jednego z najkrwawszych wojen w XX wieku, żadna ze stron nie znacząca zaleta podane. W 1953 roku osiągnięto porozumienie, które zachowuje status quo, czyli potwierdził linię demarkacyjną między państwami wzdłuż 38 równoleżnika. Od tamtej pory do dziś KRLD i Republika Korei żyją w niespokojny rozejm.

Rozwój powojenna KRLD

Po 1953 roku rozpoczął się okres pokoju w historii Korei Północnej. Ale mimo to, ludzie są w ciągłym niebezpieczeństwie wznowienia działań wojennych. To nie może stosować i odcisk na rozwój kraju takim jak Korea Północna. Reżim polityczny Korei Północnej, nawet w porównaniu z komunistycznymi rządami innych krajów, okazały się szczególnie autorytaryzm, totalitaryzm i zamknięte. Wizyty Kim Ir Sena w krajach socjalistycznych w obozie były niezwykle rzadkie.

Podczas gdy świat pozostał układ dwubiegunowy, życie w Korei Północnej przebiegała stosunkowo stabilny i spokojny, mimo trudności gospodarczych ze względu na wysoki koszt wojska stale nękani kraju, ale po upadku Związku Radzieckiego i rozpadł się cały system bloku socjalistycznego, Korea Północna znalazła się w niemal całkowitej izolacji.

Kolejny cios, który przeszedł reżim polityczny Korei Północnej, była śmierć stałego przywódcę Korei Północnej Kim Ir Sena, który zmarł w 1994 roku.

Po Kim Ir Sena

Wydawałoby się, że po takich wstrząsach znaczące zmiany w systemie zarządzania KRLD jest nieuniknione. Ale nie było. Polityczny reżim północnokoreański nie tylko przeżył, ale nawet hartowane i stały się jeszcze trudniejsze. W miejscu Kim Ir Sena przyszedł do syna – Kim Ir Chen.

Od tego czasu z KRLD każdego roku staje się coraz bardziej zamknięty, a jego stosunki z USA i Korei Południowej są stale pogarsza. W rzeczywistości, w Stanach Zjednoczonych w oczach przywódców Korei Północnej przedstawia się w świecie zła.

Mimo to, gdy od 1996 do 1999 roku, w kraju wybuchły bezprecedensową skalę głodu, z powodu których zmarło z różnych źródeł, z dziesięciu tysięcy do trzech milionów ludzi w USA dała Korei Północnej pomocy humanitarnej. Ale już w 2005 roku, powiedział, że Korea Północna stworzyła bombę jądrową.

W 2011 roku Kim Ir Chen zmarł i został zastąpiony przez młodego syna – Kim Dzong Un, który w tym czasie jeszcze nie było nawet trzydziestu lat. Być może z powodu ekstremizmu, który jest nieodłączny w młodości, podczas jego relacji z USA i Korei Południowej jeszcze bardziej napięte.

Doktryna Dżucze

Teraz bliżej przyjrzeć się reżim polityczny Korei Północnej. Znaki totalitaryzmu są obecne nawet w swojej doktrynie narodowego – Dżucze.

Słowo „Dżucze” w tłumaczeniu z jednego z dialektów koreańskim to koncepcja podobna sens wyrażenia „panem wszystkich rzeczy.” Jest zatem idealnie powinien być obywatelem Korei Północnej. Jednak aby stać się mistrzem, musi natychmiast bezwarunkowo przestrzegać nakazów Dżucze utworzone przez Kim Ir Sena.

Doktryna ta była połączyć naukę marksizmu-leninizmu z mentalnością mieszkańców Azji Wschodniej. Ona głosił politykę oderwaniu, napędzany ideę militaryzmu i autorytaryzmu leaderism. Jako ideologia Dżucze przymierzy Stalina został koncentruje się na budowaniu komunizmu w jednym kraju, a więc stan był Korea Północna. Sytuacja polityczna, powstałe dzięki tej ideologii, nie może przyczyniać się do rozwoju totalitarnego modelu zarządzania.

„Monarchia komunistyczny”

W Korei Północnej opracowano ideologia atmosferę. System polityczny, który powstał w Korei Północnej, ze względu na zmianę panujących w kręgu tej samej rodziny, niektórzy eksperci nazywają „monarchia komunistą”. Oczywiście, nie wszyscy zgadzają się z tym poglądem, podobnie jak lider partii zdecyduje, może teoretycznie zastosować do innej rodziny. Inni eksperci, ze względu na znaczny orientacji koreańskiej wersji marksizmu na temat cech narodowych, zwany reżim polityczny nacjonalizm komunistycznej Korei Północnej lub narodowego komunizmu.

Kult osobowości

Podczas życia Kim Ir Sena w Korei Północnej został szeroko rozwinął kult jego osobowości, która jest porównywalna w skali ze stalinizmem. Dowodem na to jest fakt, że w kraju jest umieścić więcej niż pięciuset zabytków. Dodatkowo szereg udogodnień i organizacji nazwana Kim Ir Sena. Jego biografia zaczyna się dowiedzieć więcej w przedszkolu. Po jego śmierci w 1998 roku, Kim Il Sung nadano tytuł Wiecznego Prezydenta Rzeczypospolitej. Tak było rzeczywiste deifikacja.

Choć na mniejszą skalę, został również opracowany kult osobowości Kim Chen Ira. Jego biografia jest nauczany w szkołach, a urodziny są świętem narodowym. Po śmierci Kim Il Chen otrzymał tytuł generalissimusa KRLD i bohatera.

Obecnie rozpoczyna się tworzenie kultu Kim Dzong Un. Na przykład, został wydany rozkaz do wszystkich ludzi KRLD nosić tę fryzurę, która jest ich liderem.

Reżim polityczny Korei Północnej wyraźnie ma autorytarny i autokratyczny.

Atmosferę grozy

Inną cechą systemu politycznego Korei Północnej jest terroru państwowego wobec wszystkich dysydentów lub po prostu niepotrzebny. Skala nie jest jeszcze w pełni ujawnione, jak Korea Północna jest praktycznie zamknięty kraj. Ale mimo to, świat dowiedział się o setki tysięcy stłumiona.

Według niepotwierdzonych doniesień, Kim Dzong Un nakazał wykonanie ministra obrony po prostu dlatego, że zasnął na spotkaniu. Sposób wykonania został wybrany bardzo wyrafinowany: Minister strzał kompleks anti-aircraft. Kolejny minister Kim Dzong Un osobiście spalił miotacz ognia. Ponadto, na rozkaz młodego koreańskiego lidera został stracony przez wuja ze swoją rodziną, w tym małych dzieci.

Ale to tylko ułamek okropności represji, który utrzymuje tajny Korei Północnej. Struktura polityczna kraju na pewno obsługiwane przez stosowanie terroru państwowego, szczególnie dotkliwe, gdy Kim Chan trakt.

Główne cechy totalitaryzmu

Tak więc, możemy teraz przedstawić główne cechy totalitaryzmu wrodzonej w reżim Korei Północnej:

  • obowiązkowy dla wszystkich ideologii;
  • kult jednostki;
  • cenzura;
  • System jedną stroną;
  • gospodarka planowana ;
  • rozległe propagandy
  • wyłączny rola państwa we wszystkich sprawach publicznych;
  • potężny represyjny aparat przymusu.

Oto przed nami jest nowoczesnym Korea Północna. Reżim polityczny – totalitarny komunizm z odrobiną nacjonalizmu. Ta charakterystyka istniejącego systemu będzie najbardziej dokładne. Oprócz reżimu północnokoreańskiego charakteryzuje dziedzicznej zmiany władzy i ekstremalnej bliskości w stosunkach z innymi krajami. Pompowana poziom konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi.

Niestety, w najbliższej przyszłości nie należy spodziewać się znaczących zmian w systemie politycznym KRLD.