371 Shares 1291 views

Odilo Globocnik: biografia i zdjęcia

Każdy ma swój sposób życia, który krótko opisuje biografię. Odilo Globocnik – urzędnicy polityczne i państwowe hitlerowskich Niemiec. Austriak z urodzenia. Był Gruppenführer SS i generał policji. Upoważniony do ustalenia obóz koncentracyjny w Polsce, po tym jak państwo zostało zajęte przez Niemców.


dzieciństwo

Odilo Globocnik urodził się dwudziestego pierwszego kwietnia 1904 roku we Włoszech, syn emerytowanego oficera austriackiego, Fritz. Jego ojciec pracował na poczcie. Nazwisko Fritz – Globocnika, Slovenian zejście. Odilo dziadek nazywa Frants Yohann.

formacja

Odilo Globocnik był wykształcony w Korpusu Kadetów (w tym jego prawdziwego ojca). Następnie studiował w Klagenfurcie, w Wyższej szkole zawodowej. Ukończył z wyróżnieniem w roku 1923. W rezultacie stał się Chartered Engineer.

kariera

Globocnik najpierw pracował dla kilku firm budowlanych. Od 1919 do 1920 był członkiem służby Karyntii. W 1922 roku przyłączył się do ruchu narodowych socjalistów w Austrii. W styczniu 1931, Odilo Globocnik dołączył do NSDAP, a trzy lata później – w SS. W 1933 roku został zamgauleytera Karyntia. W tym samym roku został oskarżony o morderstwo jubilera, ale Odilo udało się uciec do Niemiec. Aż do 1934 roku był często aresztowany i był w więzieniu, ale dla politdeyatelnost.

W 1936 roku Austria Globocnik dołączył do kierownictwa wyższego szczebla z NSDAP. Studiował powiązanie Centrali w Monachium i austriackich nazistów. Wiosną trzydziestu ośmiu, Globocnik był organizatsionsleyterom. Potem – szef sztabu Clausen. W tym samym czasie został mianowany w rządzie Sekretarza Seyss-Inquart za Stanu. Następnie gauleiter Wiednia. Jakiś czas później został mianowany zastępca Reichstagu.

Inne Odilo Globocnik

Inne Globocnik wywołało wielkie oburzenie wśród opozycji. W 1939 roku Globocnik został oskarżony w oszustwa waluty obcej. Został usunięty ze stanowiska gauleitera i wysłał do SS.

W listopadzie roku trzydziestym dziewiątym został szefem SS i Policji w Lublinie. Jednocześnie, od 1941 do 1942 roku był „prawą ręką” reyhfyurera obozów koncentracyjnych SS na tworzeniu i zarządzaniu w Polsce. Jak wiadomo, ten kraj w tym czasie zostało zajęte przez wojska niemieckie. Kto jest Odilo Globocnik? Jest twórcą obozów zagłady w okolicach Lublina i Treblince (Polska).

W 1943 roku brał udział w zniszczeniu getta warszawskiego i Białymstoku. Otrzymałem od wzrostu Reichsfuhrera i podniesiony do rangi sekretarza stanu. Globocnik następnie porzucił pracę w Lublinie. Odilo został powołany do najwyższych przywódców SS i policji obszarach wybrzeża Adriatyku. Globocnik głównym zadaniem była walka partyzantów.

Pod koniec wojny, jako siły alianckie zbliżył, Odilo uciekł do Austrii, w Karyntii. Wraz z kolegami wzrosła do ucieczki w góry i starał się tam siedzieć. Jakiś czas Globocnik schronił się w domku alpejskiego, ale przez długi czas, aby ukryć się nie stało. W 1945 roku, wspólnie z Ernst Lerch, jego adiutant, Odilo został aresztowany przez Brytyjczyków.

Losy Globocnik i historii, ponieważ prowadzona Genrih Myuller, historycy, niewiele wiadomo. Ale nawet kilka szczegółów, które są zbierane o Odilo, powiedzieć wiele prawdziwych zdarzeń w czasie. I „ostateczne rozwiązanie” w losie narodu żydowskiego – co oznaczało planowaną eksterminację. Globocnik i pracował natomiast w wysokich pozycjach w nazistowskich Niemczech.

śmierć Globocnik

Odilo Globocnik popełnił samobójstwo. W skrajnym przypadku było zawsze z fiolki z cyjankiem. Wsiadł do rdzenia swej istoty w szpitalu alpejskiego po aresztowaniu przez Brytyjczyków.

Utwór lewo w kulturze

Odilo Globocnik, którzy mają zdjęcia w tym artykule, miał przydomek „Globus”. Stał się główną negatywną postacią w powieści „Vaterland” R. Harris. W książce był Obergruppenführer SS, który osobiście przeprowadził operację na koniec kwestii żydowskiej i dalszego oczyszczenia narodu, tak znienawidzonego przez Niemców.

Choć jako nieletni charakter, Globocnik pojawia się w książce Tartldava. W Odilo powieść została wpisana przez jego wieku i imienia. Ale to, co dzieje się w książce jest datowany 2010. Dlatego ten Globocnik, urodzony w 1904 roku, nie mógł być bohaterem powieści, ale tylko w zakresie prototyp.