444 Shares 2094 views

Bohaterem „Trylogii pożądania” Kaupervud Frenk. Cechy znaki, cytaty i ciekawostki

Kaupervud Frenk – bohater słynnej „Trylogii pożądania” słynnego amerykańskiego pisarza T. Dreiser. Pierwsza część tej pracy została opublikowana w 1912 roku i od razu przyciągnął uwagę czytających publicznych aktualnych problemów współczesnego społeczeństwa pisarza, który był bardzo utalentowany i ważne są one opisane w powieści. W swojej książce autor pokazuje, jak duże przerwy biznesowych nie tylko fizyczne, ale także życia moralnego człowieka.

Postać bohatera w pierwszej części trylogii

Kaupervud Frenk pierwszy pojawił się w powieści „Finansista”. Pochodzi z rodziny o małym pracownika banku, który mieszka w Filadelfii. Autor podkreśla, że jego charakter jest niezwykły rodzaj: jest inteligentny, ma żelazną wolę, zaangażowanie, cierpliwość i pomysłowość, która pomaga mu szybko przystosować się do społeczności finansowej. Kaupervud Frenk żeni, jego dzieci rodzą się, zaczyna swój Cantor maklerską na jednej z najbardziej prestiżowych ulic w mieście. Ale młody człowiek nadmiernie ambitny i nie może być zadowolony z prostego rodzinnego szczęścia i pomyślności. Bohater wyciąga pieniądze i inne kobiety. On stoi w ludzi, pracujących na zasadzie ogłoszonego w następujący cytat: „Silny człowiek zawsze szanować innych”

przygody

Bohater stara się zysk na spekulacji finansowych. Aby osiągnąć swój cel, wyrusza na ryzykowne machinacji finansowych, które upłynęły mu na marne. Na pierwszym niepowodzeniu w pracach bohatera jego firmy w trudnej sytuacji finansowej. Okazało się, że miał Skarb miastu ogromną sumę pieniędzy. Jednak Kaupervud Frenk twarze innych poważnych problemów. Wiążąc romans z córką miejscowego potentata, on ponosi gniew ojca. On i jego rodzina zaczynają zagrażać. Co gorsza młodego człowieka do więzienia za to, co on sprzeniewierzył fundusze publiczne.

Ewolucja bohatera

Pierwsza powieść z trylogii pokazuje zmianę charakteru osoby w trakcie rozwoju jego kariery. W końcowej części pracy czytelnika, nie jest kompletna regeneracja finansisty. Przedterminowe zwolnienie z więzienia, znowu wyrusza w ryzykowną przygodę, grając na spekulacji giełdowej i uda. Ale najgorsze jest to, że im bliżej końca książki Frenk Kaupervud pokazuje się na jej stronie nieprzyzwoity do żony i dzieci. Zostawia żonę na stosunkowo niewielką zawartością i pozostawia Philadelphia oparte później poślubić swoją nową miłość Eileen. W ten sposób autor pokazał, jak utalentowany i utalentowany młody człowiek, który miał wszelkie zadatki, by stać się pod każdym względem wyjątkową osobowość, stał się niemoralny człowiek gotowy do zaniedbywać zasad moralnych, aby osiągnąć swoje cele.

Rozwój postaci w powieści „Titan”

Ta praca to druga część słynnej trylogii. Została ona opublikowana w 1914 roku i spotkała się z wymownym milczeniem, co świadczy o tym, że miał krytycy nie podoba. Potem zaczęły się ataki na bohaterem swej niemoralności i rozpusty. Rzeczywiście, Frenk Kaupervud ewoluowały na gorsze. Po przeprowadzce do Chicago, ożenił Eileen i ponownie zaangażowany w spekulacji. Zaczął wydawać gazetę, dorobił się fortuny, a następnie zaangażował się w działalność zarządzania miastem, przekupywanie członków gminy, polityków i biurokratów. Wtedy bohater zajmuje się monopolizacji systemu transportowego miasta, a tym samym wyobcowany lokalnych dealerów. Jest najlepiej charakteryzuje ten cytat: „Life – wojny, a zwłaszcza życie finansisty” W tym przypadku Ciekawostką jest fakt, że pisarz wybrał inspirację dla jego charakteru prawdziwy wielki biznesmen. Pozwala to na lepsze zrozumienie autorów, którzy chcieli pokazać skutki amerykańskiego snu.

zmiana osobowości

Frenk Aldzhernon Kaupervud w drugiej połowie zamienił się całkowicie niemoralnego człowieka. Omal nie porzucił żonę i dał się kilka kochanek. Po pewnym czasie jego uwagę przyciąga bardzo młoda dziewczyna Berenice, którego matka potajemnie zawarte luksusowy burdel. Bohater zaczyna patronować właściciela, w nadziei, aby zbliżyć się do córki. Po pewnym czasie dostaje jej wzajemność, a jego żona dowiedziała się o tej zmianie, prawie popełnia samobójstwo. Cowperwood jak sam Frank, bohater „Trylogii pożądania”, zamienia się w całkowicie niemoralnego człowieka. Cała jego charyzma i urok, spędza w życiu społecznym tanie i naturalnej inteligencji, wdzięku, inteligencji – do nielegalnych machinacji, które choć przynoszą mu bogactwo, ale nie przynoszą moralną satysfakcję.

Tożsamość bohatera w trzeciej części trylogii

Ostatnia powieść „stoicki” został opublikowany po jego śmierci w 1947 roku. Ciekawostką jest fakt, że autor długo odkładać stworzenia kontynuacji losów swojego bohatera: tak złożona i niejednoznaczna postać okazała. W książce autor podsumowuje życie bohatera. Frenk Aldzhernon Kaupervud, którego prototyp był również głównym biznesmen finansowy i milioner (Charles Yerkes był wybitny amerykański biznesmen, odegrał ważną rolę w rozwoju systemu transportowego w Chicago), w ostatnią książkę przeniósł się do Londynu, gdzie podjęto decyzję o budowie metra. Do tego dostaje poznać nowych ludzi z kapitałem najwyższy światła. W tej części trylogii, bohater jest nie tyle rozwijać psychicznie jak przeżywa straszliwe konsekwencje swego niemoralnego zachowania w poprzednich latach. Wcześniej zachowuje pewną szansę rzucić rozwiązłe życie, ale teraz dosłownie żyje z jego dzień, nie tylko fizycznie, ale także moralnie.

pozytywne cechy

Najlepiej jest, aby zmienić charakter bohatera widać w jego zachowaniu z kobietami. Na początku widział w Aileen kobietą swoich marzeń, ale po jakimś czasie przestała go interesować. Autor umiejętnie ukazuje w jaki rozpętał świecki styl życia, chciwości i łatwego sukcesu w wysokiej społeczeństwa poszedł do głowy i uczynił go nieczuły biznesmen. Jednak Dreiser jak prawdziwy mistrz analizy psychologicznej wskazuje, że pierwsza jest środowisko, w którym się znalazł, nie psuje go całkowicie.

Tak więc, na początku swojej kariery, Frank nie stracił zdolności rozumienia prostego szczęścia rodzinnego. On naprawdę kochał swoją pierwszą żonę, uwielbiał dzieci i budować jasne marzenia o przyszłości. Świadczą o tym następujące oświadczenie, co jest bardzo istotne dla zrozumienia jego wewnętrznego świata: „Życie – to jest miłość, nie tylko pieniądze i pieniądze” Po pewnym czasie bohater zakochuje się po raz drugi, ale tym razem młody mężczyzna ponownie ustawić romantyczny i nadal wierzą, że to może być naprawdę szczęśliwy.

styl życia

Opis Frank Cowperwood dom pokazuje, jak ta postać była wrażliwa na wszystko, co piękne. Zbudował sobie luksusową rezydencję, która jest urządzone według gustu. Ale główną cechą było to, że jego własności w nim zebrał wiele bezcennych dzieł sztuki. Oczywiście, jest to odnoszący sukcesy biznesmen był w dużej mierze kwestią prestiżu. Jednak, co wskazuje na fakt, że Frank jest zawsze stara się dopasować do siebie myśl o konieczności czynienia dobra dla ludzi. Nic dziwnego, że charakteryzuje się następującym zdaniem: „To nie może przyjąć spadek bez końca!”.

Jego okresowe wizyty na pomysł, że z tej kolekcji, można pomóc chorym, budować instytucje charytatywne. Jednak bohater jest zbyt wciągnięty do swojego dawnego stylu życia i nie można go wyrzucić. On nie jest nieśmiały o środki, aby osiągnąć ten cel, wyrusza w każdym oszustwa wykonywać swoje plany. W rezultacie jest on rujnuje nie tylko swoje życie, ale losy tych ludzi, którzy są mu drogie. Pod koniec życia, nie ma ani jednej osoby, która by tego pożałował. Lokalny biznesmen Frank zazdrość i złośliwość, te kobiety, którą kiedyś kochał, zostawić go, a sam bohater umiera w rzeczywistości.