445 Shares 9762 views

Pies z mlekiem: proste i smaczne

Wielu wierzy, że gotuje najsmaczniejsze placki z mleka uzyskane. Ciasto przygotowuje się do nich jest bardzo proste. Kolejną zaletą jest to, że ciasta drożdżowego można zamrozić, jeśli to było ugotowane zbyt wiele. W celu prawidłowego przygotowania ciasta, należy zapoznać się z recepturą.


Składniki potrzebne do wytworzenia ciasta

Do przygotowania ciasta drożdżowe potrzebują tych składników:

 • ogrzewa się do 40 ° C, – 500 ml mleka;
 • 2 łyżki lub 12 g drożdży instant;
 • 800 g mąki pszennej;
 • 4 jaja kurze;
 • cukru – trzy łyżki;
 • sól – pół łyżeczki;
 • Kilka herbaty łyżki proszku do pieczenia;
 • napełniania smaku.

Tych składników w końcu okaże się około 20-25 placki. Liczba wszystkich składników trzeba być podwojona, jeśli danie jest przeznaczony dla wielu ludzi.

Metoda badania

Najpierw musimy przygotować potrawy. Wskazane jest, aby wziąć dużą miskę ze względu na fakt, że wzrost ciasta.

Etap kroku proces przygotowania ciasta:

1 krok

Potrzeba do kierowania wybranej miska jaja kurze. Liczba jaj nie wpływa na smak ciasta, ale konsystencja testu zależy od nich. Następnie jaja trzeba dodać cukier, sól. Wszystko to należy wymieszać widelcem. Wielu ekspertów w dziedzinie kulinarnej uwierzyć, że jest to niemożliwe, aby mieszać mikser do ciasta lub innych urządzeń, ponieważ jest mniej smaczne. Na tym etapie trzeba dodać proszek do pieczenia lub sodę. Są one potrzebne w celu dokonania ciasto okazało więcej powietrza.

2 etap

Następnie należy odstawić miskę i ogrzano do 40 ° C, mleku rozpuścić drożdże i szybko złamać wszystkie grudki.

Po mieszaniu jaja, sól, cukier, proszek do pieczenia, w tym pojemność jest konieczne, aby wlać mleko z drożdży.

3 stopnie

Mąka jest głównym składnikiem dla każdego testu. Trzeba podjąć jest już przygotowany i przesianej mąki i wlać do miski z jaj i mleka. Następnie trzeba wymieszać rzeczy. Wlać mąkę potrzebne, aż ciasto zacznie trzymać w ręce. Nie wlać dużo mąki, należy ostrożnie dodaje, jedną łyżkę.

krok 4

Następnie ciasto na placki, mleko drożdże trzeba dobrze zagnieść. Na stole w kuchni nie jest kij, trzeba posypać mąką powierzchni. Następnie trzeba wyrzucić ciasto do miski na stole i zacząć ugniatanie. Wycisnąć i zagnieść ciasto potrzeba do 10 minut. Po uzyskaniu jednorodnego, musi być przekształcony w kształcie kuli i umieścić z powrotem do miseczki.

krok 5

Miska jest konieczne do pokrycia lub pokrywy lub ściereczką i pozostawić na 60 minut, aby zbliżyć. Przykryć pojemnik potrzebne, aby ciasto nie jest zavetrilos. Jak tylko godziny przechodzi, musi ponownie rozgnieść i umieścić w misce na 1 godzinę. Po jednej godzinie, ciasto jest gotowe.

Ciasta drożdżowe z mlekiem bez jajek

Są chwile, kiedy nie było jajek w czasie przygotowania ciasta w lodówce. W takich sytuacjach, niekoniecznie po to, żeby razem i biegać do sklepu, a jeszcze bardziej zdenerwowany i rzucać podejmując gotować pyszne ciastka z mlekiem. Od jaj – to opcjonalny składnik, który można zrobić bez nich.

Do przygotowania ciasta w mleku bez jaj, trzeba będzie:

 • ogrzewa się do 40 ° C, – 500 ml mleka;
 • 2 łyżki lub 12 g drożdży instant;
 • 800 g mąki pszennej;
 • cukru – trzy łyżki;
 • sól – pół łyżeczki;
 • Kilka łyżeczek proszku do pieczenia;
 • napełniania smaku.

Proces przygotowania ciasta bez jajek nie różni się od zwykłej.

 1. Najpierw trzeba wlać miskę ogrzewa się do 40 ° C mleka. Konieczne jest, aby wymieszać cukier i sól, a następnie trzeba wlać suche drożdże i upewnij się, że nie było żadnych grudek. Obok tego trzeba dodać mąkę. Mąka musi być wstępnie ekranowane.
 2. Następnie ciasto zagnieść dobrze i trzeba zrobić to za stosowne, wysłać do lodówki na kilka godzin. Następnie można zacząć rzeźbić ciasta.

Jeśli czas jest ograniczony i nie ma czasu, aby spędzić kilka godzin, aż ciasto jest odpowiednia w lodówce, można umieścić go na 30 minut w każdym ciepłym miejscu. W lodówce ciasto można przechowywać do dwóch dni i nic się z nim stanie. Wielu kucharzy powiedzieć, że ciasto jest oddzielony na noc w lodówce, dużo smaczniejsze.

Pies z mlekiem: co polewy do wyboru

Nadzienie do ciasta ma takie samo znaczenie jak ciasta. Co więcej, nawet doskonale przygotowane ciasto na placki mogą być zepsute przez słabo przygotowanego farszu. Placki z mleka w połączeniu z dowolnym nadzieniem.

Istnieje wiele możliwości wyboru nadzienia do ciast: warzyw, słodki, słony, mięso, nabiał, owoce – wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeśli tego słodkiego produktu, wypełnienie może być wykonana z sezonowych owoców i jagód. Ponadto, wiele z nich jest przygotowany z dżemem lub konfitur. Tradycyjne nadzienia do słodkich ciast są uważane jabłka, wiśnie i morele.

Dla pikantne placki jak istnieje wiele dodatków. To może być ziemniaki, kapusta, groch, wątroby, a nawet mięso. Co więcej, jest bardzo popularny połączyć kilka wypełnień, takich jak ziemniaki, wątroba, ziemniaki, grzyby. Również bardzo smaczne ciasto nadziewane zielonej cebuli i jaj.

Przygotowanie ciast: mosiądz lub palone

Podczas napełniania i ciasto na placki z mlekiem gotowe, można rozpocząć przygotowania sobie ciastka. Aby to zrobić, trzeba ręcznie rolki w mące, tak aby nie zostały one przestrzegane ciasto. Ciasta kulki trzeba wziąć małe kawałki i formę tych ciastek. Środek ciasta trzeba wypełnić przygotowane nadzienie. Ciasta mogą być przygotowane na kilka sposobów.

Pierwsza metoda – gotowanie ciasta w piekarniku

Już uformowane surowe placki należy układać na blasze. Więc nie będą się go trzymać, można umieścić na specjalnym papierze do pieczenia pergaminem do pieczenia () lub olejowane. Rozplanowany ciasta można smarować na złoty kolor. Dalsze PAN powinien znajdować się około 20 minut w piecu podgrzany do 180 ° C. Ciasta, gotowane w ten sposób włączyć bujne i przewiewne, a ze względu na fakt, że zostały one naoliwione, są one również apetyczny połysk. Gdy ciastka wiatrowe są gotowe, muszą zdjąć z patelni i przenieść do innej miski.

Druga metoda – gotowanie ciasta na patelni

Według wielu osób ta metoda łatwiejsza. Do ich przygotowania trzeba przesuwać wlać olej słonecznikowy i ogrzewać go dobrze. Już wypełnione niegotowane ciasta należy umieścić na podgrzewanym patelni. Kiedy jedna strona jest złotem, muszą one przewrócić i smażyć z drugiej strony. Gdy ciastka z mlekiem będzie gotowy, muszą zdjąć z ognia i przenieść do innej miski. Smażone placki trzeba rozłożyć na papierowym ręcznikiem tak, że mają one schładzane i nadmiar szkła oleju. Po mogły służyć.