547 Shares 9149 views

Hemoroidy u kobiet. Przyczyny, objawy, leczenie

Hemoroidy – jeden z najbardziej delikatnych problemów zdrowotnych. Może to być zarówno kobiety jak i mężczyzn, a w każdym wieku. Jego przyczyny, w zasadzie podobne dla obu płci, ale kobiety hemoroidy mogą wystąpić pod wpływem naturalnej fizjologii. Wiadomym jest, że hemoroidy u mężczyzn, w dzisiejszych czasach, jest często konsekwencją siedzący tryb życia, nadmierne spożywanie alkoholu, tłustych i pikantnych potraw, a może być również spowodowane przez podnoszenie ciężkich. Zauważono, że choroba ta jest dziedziczna. Hemoroidy u kobiet, przyczyn, które opisujemy poniżej, może to być dziedziczne lub nabyte w wyniku złych wyborów stylu życia. Ponadto, często jest konsekwencją ciąży i porodu.

Hemoroidy u kobiet

przyczyny Jego obecność na płci pięknej może być następujący. Należy zauważyć, że ten delikatny problem, który przeszkadza w nowoczesnych pań prawie cały swój czas spędzają w pozycji siedzącej lub stojącej pozycji. Oznacza to, że przez długi czas, nie ma aktywność fizyczna, która prowadzi do zastoju krwi w okolicach miednicy. Jest to korzystny czynnik dla rozwoju hemoroidów. Obszary ryzyka są takie zawody jak handlowców, kasjerów, sekretarek, księgowych. Co jeszcze może powodować hemoroidy u kobiet? Przyczyny leżą często w diecie. Na przykład, może to być słaba i pozbawiona ważnych elementów pracy jelit, kiedy jest na diecie, aby schudnąć szybko. To prowadzi do zaparć, które są prawie zawsze pierwszym krokiem do hemoroidów. Dlaczego wciąż mogą być hemoroidy u kobiet? Powody mogą być emocjonalne. Ie Hemoroidy mogą powstać na tle ciągłego stresu i ostra, wrażliwej odpowiedzią na każdą sytuację.

Hemoroidy u kobiet po porodzie

Nie jest tajemnicą, że w czasie ciąży lub po porodzie naturalnym, wiele matek pojawiają się hemoroidy. Podczas noszenia dziecka w okolicach miednicy jest aktywny krążenie krwi, ale bardzo niewiele kobiet lub nie porusza się. To prowadzi do zastoju krwi, dodatkowo, macicy, zwiększając presję na wszystkich narządów. To ciśnienie osiąga swój punkt kulminacyjny podczas porodu, gdy wyższe napięcie w jamie brzusznej działa na wszystkich jej organów. Inną przyczyną czysto żeński hemoroidy – cykl menstruacyjny. W tym czasie jest on również aktywny przepływ krwi do obszaru miednicy, które mogą, jeśli nie przestrzegać pewnych zasad, doprowadzić do hemoroidów. W tym czasie trzeba przenieść dużo, przestrzegać higieny osobistej, nie jeść tłustych, pikantnych potraw, powstrzymać się od alkoholu, aby nie rozwijać hemoroidy.

Objawy u kobiet

Hemoroidy leczenie jest często wykonywana ludowych i Start środków bez konsultacji z lekarzem. Jednak lekarze ostrzegają przed taką inicjatywę, bo hemoroidy – to poważna choroba, która, jeśli nie są odpowiednio leczone może nawet przekształcić się w raka jelita grubego. Jakie objawy wskazują na hemoroidy? Wyraźny ból w odbytu, świąd, obrzęk, który można odczuć w ręce. Ból ten może mieć tę formę, kiedy kobieta jest trudno siedzieć lub stać. Krew podczas wypróżniania, utrata hemoroidy – to także objawy hemoroidów. W odniesieniu do jej leczenia, może być przypisany tylko proctologist. We wczesnych stadiach czopków użytku, maści, kremy, leki na podstawie porozumienia, można użyć czegoś z domu i ludowych środków zaradczych. W zaawansowanych stadiach choroby, lub w ciężkich przypadkach, interwencji chirurgicznej.