860 Shares 9072 views

Jak są miesięczne? miesięczne dziewczynki

Dzisiaj dowiesz się jak prowadzić miesięczne, ile powinny one podjąć, a na jakość krwi. Pojawienie się miesiączki dla dziewczynek może być prawdziwy szok, jeśli nie wcześniej negocjować z nim o tym. Jest to zupełnie naturalny proces nie powinien powodować niechęć dziewczynki lub dyskomfort. Aby dowiedzieć się, jak rozpocząć miesiąc po raz pierwszy w zakresie niezbędnym do wykonywania zabiegów kosmetycznych i wiele więcej, aby być poinformowani z wyprzedzeniem przyszłość kobiet, przezwyciężenia niedogodności i dyskomfort podczas rozmowy.

owłosienie

U dziewcząt, okres ten nazywany jest pokwitania. Pierwszy miesiąc u dziewczynek rozpoczyna się w środku cyklu. Co się dzieje z kobietą w tym momencie w życiu? Proces transformacji z dziewczyną do dojrzałej kobiety, która jest w stanie kontynuować swoją rodzinę. Miesięcznie na dziewczęta i powiedzieć, że funkcja reprodukcyjna jest uruchomiony, teraz mają szansę na zajście w ciążę od niezabezpieczonego stosunku.

Jak to początek procesu:

 • mózg wysyła żądane jajników czasu sygnału;
 • Ostatnia odpowiedzi na nim produkcję hormonów;
 • hormony wywołać proces formowania ciało dziewczynki.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma widocznych zmian i nie. W czasie dojrzewania, zachodzą następujące zmiany:

 • Dziewczynka zaczyna rosnąć;
 • Zwiększa mózgu;
 • jest rozszerzenie kości udowej;
 • Piersi ukształtowane;
 • rośnie i aktywnie rozwija narządów płciowych;
 • Zmiany występujące w układzie nerwowym, a inne.

Pierwszy dzień miesiączki występuje około rok po rozpoczęciu okresu dojrzewania dziewcząt. To nazywa się "menarche" menarche. To sugeruje, że rozpoczęła funkcjonowanie jajników, a teraz są one w stanie produkować hormony. Teraz istnieje owulacji i wysokie prawdopodobieństwo ciąży.

Pierwszy okres powinien normalnie rozpocząć w okresie od dwunastu do piętnastu lat. Istnieją przypadki, kiedy zaczną się dużo wcześniej lub później. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieje wiele czynników, które wpływają na czas wystąpienia pierwszej miesiączki:

 • Informacja genetyczna;
 • stopień rozwoju fizycznego;
 • układ nerwowy;
 • To ma wpływ na styl życia;
 • środowisko społeczne;
 • wiedza na temat rozwoju seksualnego i stosunków seksualnych;
 • stan zdrowia.

Wczesna miesiączka okresu od ośmiu do dziesięciu lat, a później w wieku 15 lat i więcej. Ostatnia opcja jest bardzo powszechne u dzieci, które były chore, a wiele z nich brał narkotyków przez długi okres czasu. Dość często przyczyną odchyleń od normy są uważane hormonalne awarii i nieprawidłowy rozwój narządów rozrodczych.

czas cyklu

Dziewczyna po prostu muszą być zgłaszane jako odbywają się co miesiąc, a oni trwają, możliwe problemy i jak dbać o siebie w tym okresie. Ważne jest, aby zapoznać ją z pojęciem długości cyklu miesiączkowego, i nauczyć się korzystać z kalendarza, aby uniknąć absurdalnej sytuacji z „zdarzenie”.

I tak powinno się odbywać co miesiąc? Ważne jest, aby wiedzieć, że to pytanie jest indywidualnie, ponieważ każdy organizm jest inny. Jeśli nie ma żadnych problemów ze zdrowiem, cykl musi być stabilna. Jednak, aby ustabilizować cykl menstruacyjny wymaga trochę czasu.

Jaki jest cykl menstruacyjny? Ten rodzaj rekonfiguracji organizmie. Proces ten polega na:

 • pochwy;
 • macicy;
 • jajników.

Dziewczyna jest ważne, aby wiedzieć, że miesiączka – jest naturalnym procesem, który zachodzi w rozwoju hormonów jajnikowych. To krwawienie z dróg rodnych nie powinien straszyć lub powodować dyskomfort. Cykl – okres czasu pomiędzy pierwszym dniu miesiączki i jednego pierwszego dnia drugiego. Mimo że idealne jest księżycowa cykl (28 dni), wynosi ona od 10 do 45 dni. Jeśli pojawiają się odchylenia od tych zasad, albo przez długi czas cyklu nie został określony, konieczne jest, aby skonsultować się z ginekologiem, ponieważ problem może być z naruszeniem funkcji jajników.

Kontrola (metoda kalendarz)

Zorientowaliśmy się, że miesięcznej średniej. Powtarzam – to miesięczne krwawienie z pochwy Każda kobieta. Gdy dziewczyna zaczęła miesiączkować powinna przyzwyczajać ją świętować te dni w kalendarzu. Dlaczego to zrobić? Oczywiście śledzenie sposób kalendarz pomaga określić długość cyklu i czas trwania menstruacji.

Ponadto, sposób Kalendarz – metodę antykoncepcji. Dzięki kalendarzu, można uniknąć niechcianej ciąży, ponieważ możliwe jest, aby obliczyć przybliżoną dzień owulacji. Warto zauważyć, że metoda ta powinna być łączona z innymi, ponieważ jest mała szansa, niechcianej ciąży, nawet w niesprzyjających dni dla poczęcia.

higieny osobistej

Natomiast bilet miesięczny, trzeba bardziej uważnie obserwować higieny osobistej. Pomoże to uniknąć nieprzyjemnych doznań, zarówno dla dziewczynek i dla innych.

Każdy wie, że wydany krew ma specyficzny zapach. To może być bardzo łatwo się pozbyć, przestrzegając pewnych zasad.

Co to wybór podczas miesiączki? Warstwa wierzchnia to coraz endometrium. Endometrium linii wewnętrznej ścianie macicy. Ważne jest, aby wiedzieć, że wraz z upływem czasu, warstwa ta musi zostać zmieniona. W rezultacie, nie ma miesiączki. Podczas „czyszczenia” macicy rozszerza szyjkę niepotrzebnych części może wyjść bez żadnych przeszkód. Rozszerzona szyjki macicy – jest to idealne warunki do wnikania bakterii do macicy. Mogą one być zawarte w pad lub tampon, który przez długi czas nie uległy zmianie.

Aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy i zapobiega przedostawaniu się bakterii jest niezbędne do słuchania niektórych zasad higieny:

 • zmienić pad lub tampon co trzy godziny;
 • można wziąć prysznic przed zmianą lekarstwo;
 • jeśli ostatni punkt nie można zrobić, to wystarczy, aby być zmyte lub przetrzeć wilgotną szmatką;
 • kiedy podmyvanii najpierw trzeba zeskrobać dół krocza, a następnie odbytu (będzie to przeszkodą do dostania się do pochwy bakterii z odbytu);
 • nie można kąpać się i iść do łaźni.

Ostatnia pozycja jest koniecznością, ponieważ woda w wannie nie jest sterylna, dlatego bakterie i zarazki mogą dostać się do pochwy. Ponadto, gorącej wody i wysokie temperatury przyczyniają się do szczytu krwi do małej miednicy i rozszerzenia szyjki macicy, który ułatwia przechodzenie bakterii do macicy.

Ile miesięczny?

I tak, jak normalny bilet miesięczny? Zacznijmy od tego, że pierwsza miesiączka, czyli w pierwszym miesiącu, nie trwają długo, tylko kilka dni. Krwi nie było praktycznie (kilka kropli), zwykle „plamienie”. Normalny cykl zostanie ustalone dopiero po półtora roku.

Należy pamiętać, że stały cykl nie powinien zboczyć w całym okresie rozrodczym życia kobiet. Jest to bardzo ważne, jeśli występuje odchylenie, to najlepiej odwiedzić ginekologa.

Jak w zeszłym miesiącu? 10 dni, 7 lub 2 – to wszystko w normalnym zakresie. Niektóre z nich są wystarczająco szybki, ale istnieją przypadki, gdy miesięczne trwać do dziesięciu dni. Nie martw się o niego, bo każdy organizm jest inny. Oto kilka zasad, na miesiąc, jeśli nie ma żadnych odchyleń od nich, a następnie rozważyć, że jesteś całkowicie zdrowy:

 • Cykl musi wynosić od dwudziestu do trzydziestu pięciu dni. „Księżyca Cykl” jest wspólna, a według ginekologii, najbardziej udane (28 dni).
 • Przeciętny miesięczny okres kobiet jest pięć dni, ale normą jest okres od dwóch do dziesięciu dni.
 • Intensywność krwawienia należy zmniejszyć do ostatniego dnia menstruacji.
 • Jest to dość trudne do określenia, ale, mimo wszystko, jest tempo utraconej krwi. Należy zwrócić uwagę na intensywności absolutorium, w całym cyklu nie powinien tracić więcej niż 60 mililitrów krwi. Ta liczba jest optymalna, kobieta nie czuje żadnego dyskomfortu lub choroby, ponieważ utrata ciała odzyskuje szybko.

ilość krwi

Kwota krwawienia podczas miesiączki zależy od wielu czynników:

 • obecność wkładki wewnątrzmacicznej jako środków antykoncepcyjnych zwiększa objętość krwi i czas trwania krytycznych dni;
 • odbieranie hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych zdolność do zmniejszania objętości krwi, i zmniejszać lub zwiększać liczbę czerwonych „dni”;
 • hormony;
 • choroby podstawowej;
 • dziedziczność;
 • sportowiec;
 • czynników zewnętrznych (klimat, środowisko społeczne i tak dalej);
 • Jakość żywności;
 • Stan układu nerwowego;
 • wiek;
 • u kobiet rodzących ilość krwi podczas miesiączki znacząco wzrasta;
 • waga.

Kolor miesiączki ma również wiele do powiedzenia. Kwestia ta zostanie omówiona w następnym rozdziale. Należy pamiętać, że objętość utraconej krwi nie powinno przekraczać 60 mililitrów dla całego cyklu. Jeśli wykracza poza zakres tego, proszę odwołać się do ginekologa, może on wyznaczyć specjalnego przygotowania krwawienie podczas menstruacji.

Jakość krwi uwalniane podczas miesiączki

miesięcznie kolor może nam powiedzieć o wszelkich naruszeń i choroby, odbywających się w organizmie kobiety. Należy pamiętać, że kolor, rozmiar i charakter wyładowania mogą się różnić u kobiet wiele razy w życiu. Ten proces wielu czynników.

Co zrobić, skąpe ciemny okres? Z reguły jest to tylko ich prekursory. Brązowa wydzielina przed miesiączką są normą, a martwić się o to nie warto. Zaledwie ciemne okresy wystąpić po aborcji i poronień długich hormonalne preparaty antykoncepcyjne.

Pierwszy miesiąc musi być jasne szkarłat, ich liczba powinna być minimalna. Zauważ, że jeśli okresy tego rodzaju pojawiły się po ustanowieniu cyklu (to znaczy, że nie jest to pierwsza miesiączka), to może to jest endometrioza, co jest, oczywiście, powinny być traktowane z terapii hormonalnej.

Brązowy lub czarny rozładowania przez trzy dni do miesiąca lub wcześniej może również wskazywać na obecność endometriozy choroby lub ciąży pozamacicznej, co stwarza poważne zagrożenie dla życia kobiety. Spędź test ciążowy i natychmiast udać się do ginekologa.

Ból w trakcie miesiączki

Niektóre dziewczyny mówią, że pierwszy dzień miesiąca jest bardzo trudne do przeprowadzenia, ponieważ towarzyszy silny ból. Bez względu na to, jak to było smutne, ale większość takich przypadków. Skonsultować się z ginekologiem, a on pomoże Ci usunąć te uczucia za pomocą leków. Doświadczenie w tej kwestii zupełnie bez sensu, to jest całkiem normalne kobiety podczas menstruacji. Wiele kobiet twierdzi, że po urodzeniu dziecka mogła pozbyć się tego objawu.

PMS

Na pytanie, jak po miesiącu, zorientowaliśmy się. Teraz bardzo krótko przeglądu koncepcji ICP. Ten zespół napięcia przedmiesiączkowego, która przejawia się we wszystkich różnych sposobów. Najczęstsze objawy:

 • drażliwość;
 • agresja;
 • ból głowy;
 • nudności;
 • gorączka;
 • dreszcze;
 • osłabienie uwagi i pamięci;
 • piersi obrzęk i więcej.

Seks podczas miesiączki

Z życia intymnego jest lepiej poczekać trochę. dlaczego:

 • z estetycznego punktu widzenia, to jest obrzydliwe;
 • podczas miesiączki może „złapać” choroba, ponieważ szyjka macicy jest otwarta;
 • możliwe ryzyko wystąpienia chorób – endometrioza, gruźlica;
 • wielu wierzy, że podczas menstruacji nie może być w ciąży, ale tak nie jest (jaja nie mogą dojrzewać jeden, lecz dwa, może przyjść wcześnie owulacji i plemniki żyją w kobiecej pochwie do jedenastu dni);
 • Krwi – jest to bardzo słabe smarowanie podczas stosunku płciowego, gdyż ten ostatni jest znacznie grubsza krwi;
 • może naciskać partnera.

ciąża miesięczny

Jeśli zauważysz krwawienie podczas oczekiwania na dziecko, należy natychmiast udać się do lekarza. Może to wskazywać na pewne patologie ciąży lub możliwość poronienia. Istnieją jednak przypadki, gdy podczas ciąży, dziewczyna miesiączkujących. W każdym przypadku obecność krwawień z pochwy podczas ciąży – jest odchylenie od normy.

Miesiączki i menopauzy

W tym czasie kobieta jest „rekonfiguracja” ciała, teraz będzie tylko służyć. To nie jest tak źle. W tym okresie czasu mogą być poważne zakłócenia w cyklu menstruacyjnym (okres przychodzi dwa razy w miesiącu, krew jest zastąpiony skąpe, i tak dalej). To jest zupełnie normalne. Pamiętaj, aby dowiedzieć się, jak odróżnić punkt kulminacyjny ciąży, ponieważ brak miesiączki występuje w obu przypadkach. Mamy szereg objawów menopauzy: suchość pochwy, częste bóle głowy, długotrwała depresja, obfite poty nocne, i wiele innych.