759 Shares 1712 views

Smoła – zastaw zdrowia i urody

Smoła – jest naturalny, przyjazny dla środowiska produkt naturalny. Otrzymywany jest z lekkiego, góry młodej kory drzewa. Dziegieć zachowuje wszystkie swoje korzystne właściwości, które są nieodłącznym elementem każdej żywego drzewa. To dość skomplikowane pod względem składu i zawiera istotne elementy, takie jak benzen, ksylen, toluen, i dużej liczby kwasów organicznych, lotne substancje smoliste, fenolem, itp

Pomimo faktu, że zapach dziegieć, tak, że absolutnie nikt nie kwestionował jego zdolność do zepsuć całą beczkę miodu, po wszystkich jego moc uzdrawiania jest ogromna.

Smoła wprowadzać wiele przydatnych właściwości, które znajdują się w korze brzozowej, ma silny przeciwpasożytnicze, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne działanie. Jest chętnie stosowane w kosmetologii i medycynie współczesnej oraz w przygotowaniu środków krajowych w leczeniu wielu chorób różnego rodzaju. Tylko niektóre z efektywnej i sprawdzone ludowej receptę leczenia różnych chorób smoły i zostaną omówione w tym artykule.

Smoła – zastaw piękna i zdrowia włosów i skóry

Jeśli swędzenie skóry głowy, łupież, może pomóc dziegieć. Maska leczenie dziegieć można przeprowadzić w domu. Na jej wytwarzanie muszą 10 g smoły, 30 g oleju rycynowego lub łopian i 1 2 kubek wódki. Wszystkie składniki są mieszane do momentu uzyskania jednorodnego stężenia, a następnie starannie wtarty w skórę głowy przez 2 godziny przed zamierzonym praniu.

Smoła może również przyspieszyć proces wzrostu włosów, uczynić je bardziej lśniące i grube. Do tego 2 razy w tygodniu do głowy pocierać smoły wody. Przygotować jest zatrzaskowe – 50 g smoły rozcieńcza się 1 litrem wody, a następnie podawać do kilku dni. Po 2-3 dniach usunięto pianę utworzoną na powierzchni, i woda jest wlewana do czystego słoika na dno naczynia wytrąca.

Jeśli skóra jest tłusta twarz, a na niej od czasu do czasu pojawiają się plamy, wówczas problem ten można wyeliminować za pomocą dziegieć. Smoła może być stosowany na trądzik, powodując jego prosty wacika na zapalnie i obszarów problemowych (kilka godzin). I rzeczywiście, smoły i używać mydła, używając go kilka razy dziennie do mycia. Smoła mydła oraz zapobiec podrażnienie i stan zapalny, oczyszcza i dźwięki skóry, staje się miękka i aksamitna.

Dziegieć do leczenia różnych chorób

Tradycyjnie, dziegieć jest stosowany w leczeniu chorób skóry – świerzb, ropne zapalenie skóry, wyprysk, a nawet różne łuszczycy.

Więcej rzadkością, ale nie mniej skuteczne jest leczenie gruźlicy smoły, anginy, a nawet choroby onkologicznej natury.

Ponadto, w tradycyjnej medycynie często stosowane smołę z różnych pasożytów. Do przygotowania tego narzędzia będzie potrzebował łyżkę miodu, który jest dodawany pierwszy, jedna kropla smoły i pijany przed pójściem do łóżka. Codziennie ilość smoły jest zwiększana o 1, a kropla doprowadza do 8 kropli. Przebieg leczenia należy powtarzać co roku.

Należy jednak pamiętać, że dziegieć sprawia ogromne obciążenie dla nerek. Dlatego też, jeśli istnieją co najmniej niektóre najmniejszego problemu z nerkami, smoła wewnątrz nie jest zalecane.

Dziegieć, podobnie jak wiele innych leków, ma poważne przeciwwskazania – to specyfiką. Jeśli jakakolwiek choroba powinni mieć świadomość, że istnieją pewne schematy leczenia. Tak więc, zanim zaczniesz używać dziegieć do leczenia, należy skonsultować się ze specjalistą.