837 Shares 9600 views

Lek „Kanesten” (świeca): Instrukcja użytkowania i analogów

Dość często w leczeniu różnych patologii kobiet stosowało dopochwowe, tabletki i czopki. Jednym z takich narzędzi jest „Kanesten” (świece). instrukcje ich stosowania zostaną zaprezentowane na uwagę. Można także zapoznać się z analogów tego leku.


Oznacza "Kanesten" (świece)

Instrukcje dotyczące stosowania donosi, że lek jest przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne agentem. On katastrofalny wpływ na praktycznie wszystkich mikroorganizmów. Po podaniu leku hamował syntezę komórek. To z tego powodu hamowały wzrostu grzyba, a następnie zablokowane w ogóle.

„Kanesten” powoduje śmierć komórek nieprawidłowych. Odporność na nim występuje rzadko. Główny składnik aktywny leku jest klotrimazol.

Wskazania do stosowania czopków

Gdy jest to konieczne, aby zastosować „Kanesten” (świec)? Przewodnik podaje następujące wskazania:

 • kandydozy;
 • wole;
 • zapalenie pochwy;
 • zapalenie sromu;
 • rzęsistkowica;
 • w leczeniu leczenia zakażeń dróg płciowych;
 • reorganizacja kanał rodny, i tak dalej.

Ograniczenia dotyczące stosowania

Podobnie jak inne leki, lek ten ma swoje przeciwwskazania. W niektórych przypadkach nie można używać „Kanesten” (świec)? Instrukcja mówi o następujących punktach:

 • nadwrażliwość na głównej preparatu środka czynnego;
 • okres miesiączka lub jakiekolwiek krwawienia o nieznanej etiologii;
 • w pierwszych trzech miesiącach ciąży.

Czasami lista ograniczeń może zostać przedłużony. Dlatego nie należy stosować leków na własną rękę. Skonsultować się z lekarzem.

dozowanie

Jak stosować „Kanesten” (świec)? Instrukcje informuje, że czopki są podawane raz dziennie. Należy przeprowadzić pierwsze procedury higieniczne. Korzystnie, lek podaje się przed snem. Jeśli ta metoda nie może być zrealizowany, po użyciu zaleca się położyć na 10-20 minut. Program ten umożliwia lek jest bardziej równomiernie działają na błony śluzowe dróg rodnych.

Tak więc okazało się, jakiego rodzaju leku „Kanesten” (świece) pouczenie. Opinie o nim bardzo pozytywnie. Czopki dogodnie usunięta z opakowania i umieszczony w pochwie. Nie ma potrzeby korzystania świece kilka razy dziennie.

W zależności od dawkowania leku jest wybrany indywidualnego leczenia. Jeśli przepisane czopki w dawce 100 miligramów, okres korekty wynosi jeden tydzień. Za pomocą 200 mg kompozycji lek jest stosowany do trzech dni. Świeca 0,5 g podawane pojedynczo.

Przestrogi

Jak wiecie, lek nie może być stosowany podczas noszenia dziecka. Jednak w niektórych przypadkach, ginekologów wciąż przepisał ten lek. W tym przypadku, należy zawsze brać pod uwagę ryzyko dla dziecka i korzyści z leczenia dla matki oczekującej.

Lek ten jest często stosowany w połączeniu z dodatkowymi środkami. Jednak musimy pamiętać, że może to zmniejszyć działanie niektórych antybiotyków i środków przeciwdrobnoustrojowych.

skutki uboczne

W większości przypadków pacjenci nie powstają negatywną odpowiedź na leczenie tej substancji. Jednak prawdopodobieństwo jej rozwoju jest dozwolone. Zazwyczaj jest to pieczenie, swędzenie narządów płciowych, zaczerwienienie. Jest to często nazywane jest reakcja alergiczna. Warto zauważyć, że w tym przypadku pacjent powinien powstrzymać się od stosowania tych leków z substancją czynną.

Wśród skutków leczenia można zauważyć wzmocnienie upławy. W tym przypadku nie jest konieczne, aby zatrzymać korekty. Funkcja ta powstaje w wyniku rozpadu świec. Substancja ta jest mieszana z śluzu szyjkowego i z genitaliami. Jeśli pacjent skarży się na swędzenie i inne objawy patologiczne, wówczas korekta powinna być kontynuowana od wybranego wzoru. Ginekolodzy polecić w tym czasie korzystać z jednorazowych podpasek. Lekarze mówią, że konieczne jest ścisłe monitorowanie przestrzegania środków higienicznych.

Jeśli w czasie przyjmowania leku masz gorączkę lub pogorszenie stanu zdrowia, trzeba skonsultować się z lekarzem. Nie jest konieczne, aby czekać na koniec leczenia. Być może trzeba bardziej poważne lub więcej leków do poprawy.

Czy jest możliwe coś zastąpić lek?

Wiesz już, jaki rodzaj leku „Kanesten” (świece) pouczenie. Analogi narkotyków – leku o takim samym skutkiem, lub o tym samym składzie. Do tych należą następujące narzędzia:

 • „Kandyd”;
 • "Amiklon";
 • „Klotrimasol” i tak dalej.

Przy wyborze analogowy powinien najpierw skonsultować się z lekarzem. Należy pamiętać, że inne leki mogą zawierać dodatkowe składniki aktywne. Również dla nich zapewnia zupełnie inny schemat leczenia. Rozważenia wszystkich możliwych przeciwwskazań i skutków ubocznych leku.

Reasumując

dużo o leku „Kanesten” (świece) nauczyłeś. Zdjęcie instrukcja leków przedstawione w tym artykule. Przed każdym użyciem należy sprawdzić podsumowanie. Pomoże to uniknąć skutków ubocznych, a niektóre z konsekwencji niewłaściwego odbioru. Preparat zawiera również inne formy: kremu, aerozolu, roztworu. instrukcje ich stosowania jest nieco inna od opisanej powyżej.